Skocz do zawartości

Fafniakowe lampowe przeboje


Recommended Posts

Jak ten czas leci 😉 pokombinuj z tymi lampami. Pozamieniaj miejscami. Wyczyść piny. Wyczyść gniazda. Jak się rozładuje wzmak spróbuj delikatnie ścisnąć styki gniazda żeby lepiej piny siedziały. Podepnij pod inne gniazdo wzmacniacz. Może to przejściowe kaprycho tych lamp. Normalnie powinny kilka tysięcy godzin hulać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę 6f8g z 42r i tam przy rozgrzewaniu 1 z lamp tak lekko zaszeleści ,ale ponoć to norma. O tym że zużyta lampa może grać ciszej to wiadomo , natomiast nie miałem przypadku by lampa sama z siebie brzęczała (poza efektem na kolumnach) - można lekko postukać czy mikrofonuje mocno , zazwyczaj słychać lekkie. No i dodam ,że lampa "gra" cicho tak jak igła na gramofonie jak nie podepniemy kolumn ;) 

Niekiedy może zdarzyć się ,że się coś na stykach utleni i trzeba lampy wyjąć , przetrzeć , ponownie dobrze osadzić.

Domyślam się ,że Fafniakowi padła jakaś lampa mocy ? Sterujące z mego doświadczenia albo od razu nie grają , albo po dosyć krótkiej chwili , chociaż kto wie , nigdy nie ocenimy czy nie było jakiejś wady fabrycznej , a NOS trochę lat poleżał

PS: dajcie tytuły co tam do posłuchania ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Fafniak napisał:

żeby posłuchali na swoim sprzęcie i opisali wrażenia.

Mimo, że nie przepadam za muzyką klasyczną z przyjemnością wysłuchałem Glenna i na tyle mi się spodobało, że częściej zapodam klasykę do słuchania 👍 Do gęsiej skórki i dreszczy na plecach jednak daleko 😉

Od strony technicznej słabo te nagrania brzmią na moim sprzęcie. Pomijając ten plik wav to pierwsze 3 flac słucha się jak przez dziurkę od klucza drzwi na salę koncertową. Dźwięk skłębiony w małej środkowej przestrzeni. Detalicznie też sporo gorzej od podobnych realizacji dostępnych na Tidalu. Pozostałe utwory mają lepszą holografię ale wrażenie pozostaje jakbym słuchał przez otwarte drzwi do sali koncertowej, a wiem jak potrafi mój sprzęt zagrać i niejednokrotnie przeżywałem nagrania jakbym siedział w pierwszych rzędach przed orkiestrą czy zespołem muzyków. 

Nagrania są ciche porównując do innych i żeby się wsłuchać w treści musiałem podgłośnić nieco ale to może być wina sposobu słuchania. Nie dałem rady przerzucić plików na pena ze względu na za długie nazwy i słuchałem z serwera dlna na lapku poprzez volumio. 

O samą muzykę nie pytaj. Zupełny ze mnie laik jeżeli chodzi o klasykę 😉

Edytowano przez MariuszZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Ja mam wrażenie ciągłego smażenia

Posłucham jeszcze zwracając uwagę na jakim tłuszczu się smaży 😉

Słychać to smażenie faktycznie. Myślałem, że jak podstawki teflonowe to nie będzie ale skwierczy jak na grillu ;) Nie zwróciłem uwagi bo cicho słucham, ale jak podciągnąłem trochę volume to wylazło.

Edytowano przez MariuszZ
Edit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już odpalałem Glena po tym jak wpszoniak polecał i mi nie przypadł do gustu

Przesłuchałem dziś 2 kawałki , fortepian na środku , a dookoła inne instrumenty , dosyć szeroka scena , natomiast dla mnie nuda , wolę Bacha Karla Richtera na organach , tam jest dosadny dźwięk ze spotify ;)

En Vogue - don't let go dziś sobie zapuściłem z lat 90 kawałek , bardzo fajnie perkusja i basik lecą w podkładzie , lubię taki rodzaj realizacji

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MariuszZ napisał:

Które dokładnie? Jak pierwsze 3 prezentują u Ciebie scenę? 

1 i jakiś środkowy , dla mnie scena była jakby owalna gdzie fortepian na środku a dookoła inne instrumenty , nagrania nie były jakieś złe ,ale sposób grania GG nudny ;)

W ogóle to Willie Nelson z Paulą (córką) nagrał wypas have you ever seen the rain - polecam ten kawałek , mastering + brzmienie głosu Nelsona (wolę nagrania jak jest starszy , za młodu miał zbyt skrzeczący głos) pełen wypas i ciary jak jeszcze jakaś struna wybrzmi z przyczajki.

Toccata and fuge in d minor bwv 565 toccata i fugue by Karl Richter jak dla mnie dosadniejsze granie niż GG

Kiedyś w Oliwie słyszałem na żywo 1 z tych utworów i mogę powiedzieć ,że w domu mam przyjemną namiastkę z niedużych bądź co bądź kolumn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ? Nic ? (muzyka)

 

 

Dzisiaj wsadziłem ponownie te EH

Włączyłem wzmacniacz i jak byłem tyłem odwrócony to usłyszałem takie "pufff" ale myślałem ze sie przesłyszałem.

Żadnych innych objawów ale jak poszła muzyka to tylko lewy kanał grał a prawy szalenei cicho (coś jak gramofon bez przedwzmacniacza)

Lampa 1 i 3 był dużo chłodniejsza.

Jak zamieniłem lampy na El34 dostarczone przez Haiku razem ze wzmacniaczem - wszystko porzadnie zagrało.

Tych EH już nie chcę wsadzać... Jak można względnie prosto sprawdzić która lampa padła? Bez jakiegoś specjalistycznego miernika ?

A może polecicie kogoś w warszawie ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Fafniak napisał:

Jak można względnie prosto sprawdzić która lampa padła? Bez jakiegoś specjalistycznego miernika ?

Najprostszą metodą jest podmiana lamp między kanałami. Jeżeli jest uszkodzona i objawem jest na przykład cichsze granie to przeniesie się to do drugiego kanału. Pozostałe metody to pomiary napięć bądź prądów w układzie. 

Może są inne ale tylko te mi przychodzą do głowy, a ta boli mnie od kilku dni strasznie więc nie kojarzę za dobrze 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś padła lampa po awarii. Na przykład po zwarciu w obwodzie to można próbować "rewitalizować" taką padnietą poprzez podanie napięcia na żarnik bez podawania napięcia anodowego. Kwestią organizacyjną pozostaje pozyskanie odpowiedniego zasilacza. Czasami warto podjąć takie działania ze względu na kosmiczne ceny niektórych lamp. 

 

Edytowano przez MariuszZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
2 godziny temu, MariuszZ napisał:

Stare padły czy coś innego było popsute?

Te EH chyba padły - nie wiem które.

2 godziny temu, MariuszZ napisał:

Napisz coś o tych lwach proszę

ZA jakiś czas.

 

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

W/w kt77 elegancko się prezentują , od samego patrzenia +10% do brzmienia :D 

+40 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...