Skocz do zawartości

Fafniakowe lampowe przeboje


Recommended Posts

Dnia 21.09.2020 o 08:12, Fafniak napisał:
Dnia 20.09.2020 o 14:13, MobyDick napisał:

KEF CALINDA SP1053

ooo to chyba te ?

Nie.. CANTATA.... !

@audiowit - czy te podłączałeś do lampy ?

Fafniak, zobacz tutaj, KEF Museum - ciekawa strona, wszystkie paczki KEF w jednym miejscu. https://us.kef.com/explore-kef/kef-museum

Sam właśnie nabyłem Calinda (tyle, że nie do lampy). Zmieniły mi się priorytety i zachcianki. Mam teraz smaka na klocki vintage 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak

Te z zeszłego roku były przesłodkie, delikatne choć dołem też potrafiły przyłożyć

Te nowe sa znacznie ostrzejsze góra potrafi zaszklić, średnica też jakby troszkę wyeksponowana a ze słodkosci zostało zero :(

 

Kurcze... jeden facet wspominał coś na audiostereo o takich zmianach

Ciekaw jestem czy ktoś miał podobne odczucia.

te 50-70h grania powinno już lampę doprowadzić do jej ząłożonego grania (wiem niby to mało ale bez przesady !)

liczę ze może się jeszcze zmienią ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej "zadymiło" pokój jak w Haiku zamiast EH pojawiły się Westinghouse GTB o których wspominał tutaj już Kuba, natomiast czy to jest to czego szukasz? Nie mam pojęcia, ponieważ nie słyszałem innych 6SN7.

Ja mogłem ich posłuchać może 20min po czym musiałem wrócić do standardowych EH (Westingi nie należały do mnie). 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

To poproszę o bardziej szczegółowe informacje

Patrz post #240 Szaraki Marconi JAN CL coś tam GT. Mało ich słucham bo faktycznie ocieplają, a mi jednak ostra góra leży ;) 

Gdybyś potrzebował tylko dwóch to bym pożyczył na próbę ale u Ciebie to chyba  trzy 6SN7 siedzą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Fafniak napisał:

To poproszę o bardziej szczegółowe informacje

Chodzi mi o takie lampki:

https://www.ebay.pl/itm/RCA-JAN-CRC-6SN7-GT-VT-231-Military-tube-a-quad-tested/233354049210?hash=item3654fc36ba:g:QQIAAOSwb71dj13h

Pożyczyłbym Ci te co ja mam, ale one są już tak zajechane, że cały czas skwierczą, smażą itd.. Jeżeli jednak chciałbyś sprawdzić je u siebie to dawaj znać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostra góra jest fajna ale na krótką chwilę, z czasem docenia się równe granie ;)

Wypożyczcie sobie krosowo marconi , te wysokie mogą Mariuszowi przypasować bo grają dynamiczniej więc i góra jak pamiętam potrafiła na SETcie zrobić mocne 3d brzmienie :D

Mam to szczęście ,że mam obie opcje ,ale i tak słucham na małych szarych Marconi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2020 o 18:52, Fafniak napisał:

szukam lamp sterujacych 6sn7 -

absolutnie ciepłych (niekoniecznie leniwych)

Klimat zadymionej knajppy

Fafniak, mam dla Ciebie rozwiązanie za mniejsze pieniądze niż nowe lampy...... zamontuj welurowe zasłony 😁

Tekst Bartka z Mega Acoustic:

"Ten pokój pojawia się w moich wpisach nie pierwszy raz, jednak tym razem chciałbym go przedstawić z bardzo konkretnym i interesującym tematem. Powszechnie wiadomo, że zasłony, zwłaszcza wykonane z grubego i ciężkiego materiału (np. welur) stanowią mocną powierzchnię pochłaniającą. W ubiegłym tygodniu za pomocą dostępnych w tym pokoju zasłon stroiliśmy akustykę wnętrza, badając jakie mamy możliwości jej regulacji – wyniki na zdjęciach i wykresie. Okazało się, że optymalny, niemalże liniowy czas pogłosu osiągamy rozkładając zaledwie połowę zasłon na bocznej ścianie, ich wpływ jest tak duży gdyż leżą na drodze pierwszego odbicia gdzie są bardzo efektywne. Rozkłądając dodatkowe zasłony można wyregulować klimat akustyczny wnętrza. W pełnym rozłożeniu czas pogłosu w pokoju osiąga wartości niema 0.2 s czasu pogłosu, i to w pokoju o powierzchni 44 m2! Wprawdzie wtedy nie mówimy o w pełni linowej akustyce i pokój jest mocno wytłumiony, niemniej w niektórych gatunkach muzyki jest to bardzo korzystne. W kilka chwil można zmienić liniowe, żywe pomieszczenie w ciepły, mocno wytłumiony, zadymiony klub jazzowy.

IMG_20201007_192003.jpg

IMG_20201007_192015.jpg

IMG_20201007_191931.jpg

IMG_20201007_191949.jpg

IMG_20201007_192028.jpg

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten wpis Bartka. Jak zwykle rzeczowo i konkretnie :)

Akustyką możemy bardzo mocno zmienić charakter grania danego zestawu audio. Słyszałem te same zestawy w różnych pomieszczeniach i za każdym razem po przeprowadzce grały zupełnie inaczej. Warto potestować takie ciężkie zasłony :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...