Skocz do zawartości

Fafniakowe lampowe przeboje


Recommended Posts

No więc jest tak

Parę dni temu wróciły te nieszczęsne EH z pomiarów

Okazuje sie że w dwóch z nich urwana jest katoda. Człowiek który "siedzi w lampach" napisał że jest to wada fabrycznego zgrzewu i niezwykle rzadka a w dwóch lampach naraz to juz w ogóle 😈

DSC05787_DxO.jpg

DSC05788_DxO.jpg

 

W związku z czym napisałem, na razie mailowo, do sklepu i powołałem się na rękojmię.

Zobaczymy co odpiszą. Jak mnie "zleją" to listownie to zrobie ze wszystkimi niezbędnymi paragrafami.

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi EH 300B padły po niespełna roku , było tam nie więcej jak 800h , nowe grają już dłużej. Ze sterującymi też trzeba było przebrać by dobrać odpowiednią parę.

Dodam też iż w różnych dziedzinach wystarczy ,że komuś coś się zepsuje , pospamuje wszędzie i potem jest mit ,że dane coś jest nie fajne. Lata miną i nagle każdy chce tylko tej firmy ,a 10 lat wcześniej Ci sami gadali ,że badziewie ;)

Ogólnie jakość produkcji spada , czy to zamierzone , czy może starsze kadry (inaczej uczone) odeszły na emeryturę , a weszła młodzież.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kubakk napisał:

Dodam też iż w różnych dziedzinach wystarczy ,że komuś coś się zepsuje , pospamuje wszędzie i potem jest mit ,że dane coś jest nie fajne. Lata miną i nagle każdy chce tylko tej firmy ,a 10 lat wcześniej Ci sami gadali ,że badziewie

Nie bardzo rozumiem po co ta wypowiedź w tym wątku?

7 minut temu, Kubakk napisał:

Mi EH 300B padły po niespełna roku , było tam nie więcej jak 800h , nowe grają już dłużej.

Padły/zepsuły się, czy sie zużyły ? To jest różnica

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto reklamować bo jest duża szansa na wymianę na nowe.  Załącz opinie eksperta i łaski nie zrobią. To ewidentny błąd w procesie produkcyjnym lub słaba jakość materiału. Ja, niestety nie mogłem reklamować bo niestety, pomimo iż lampa grała zaledwie kilkanaście godzin, to kupowana była wiele miesięcy wcześniej, Po opisaniu sytuacji z moją lampą, w firmie sprzedajacej dobrali mi kolejna o takich samych parametrach. Nawiasem mówiąc moja lampa jest sprawna techniczanie, tylko musiałby fachowiec zaznaczyć na cokole jak ją wkładać w gniazdo. A to chyba Taka sama lampa jak Twoja Fafniak. Od kiedy dostałem druga (trzecią) to jest wszystko ok. Uzywane są często zamiennie z innymi. Jak wynika z powyższych sytuacji, same lampy są ok i zawodzi raczej jakość wykonania.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak sorry, reklamacja nic nie pomoże, po pierwsze mają fabryczny okres gwarancji 3 m-ce, po drugie uszkodzenie mogło też powstać z Twojej winy. Należy pamiętać żeby w czasie pracy lamp nie były narażone na wstrząsy, rozgrzane  szybko mogą ulec uszkodzeniu, należy też chronić przed silnym polem elektromagnetycznym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak też mi przykro, ale wystarczy lekko wstrząsnąć by zerwać siatki. Nie twierdzę że Twoja wina. Uszkodzenie dwóch lamp to raczej uszkodzenie mechaniczne. Walcz jak masz chęci i siłę.

Dla wszystkich użytkowników lampowego sprzętu, nie przestawiać, unikać wstrząsów gdy lampy są rozgrzane.

Pozdr.

@tomek4446, uporałeś się ze swoim problemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , ale parę elementów już wyeliminowałem , moim zdaniem przydźwięk pochodzi z samego pre i nie wywołuje go inne urządzenie z sieci.

7 minut temu, Karol64208 napisał:

Dla wszystkich użytkowników lampowego sprzętu, nie przestawiać, unikać wstrząsów gdy lampy są rozgrzane.

A jak nie są rozgrzane to dają radę , z monoblokami gdzie były wpięte lampy jechałem 170 km. Monosy w bagażniku , droga niełatwa i .... lampy działają :)  Ale oczywiście , nie polecam a wręcz odradzam takie działanie. Drugi raz bym , się na takie szaleństwo nie zdecydował szczególnie jak podsumowałem ile kosztują 4 szt. 211 i dwie sztuki 6H30 PI EH.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy planowaniu budowy lampowego wzmacniacza DIY lub zakupu gotowego warto prócz walorów sonicznych uwzględnić dostępność i koszt lamp. 

Mój ANK to koszt 100-200 pln za kwadrę 6P14P EW plus 100 pln za parę ECF80 mullarda = 300 pln. 

SE Dual Mono 6C4C dwie triody na eBayu to 200-300 pln plus 2x6SN7, plus 5C3S/5U4G można za 600 pln wszystko mieć lub drożej jak ktoś chce Marconi 😉

Da się żyć. Chwalcie się ile Was to kosztuje. Będę pocieszał 🍻

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karol64208 - wybacz ... daj sobie spokój z moimi wątkami .. ok ?

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Kontakt się przydał czy skorzystaleś z innego?

przydał sie bardzo i mam cichą nadzieję ze wyniknie z tego masa dobrych spraw :)

Dziękuję bardzo. (widzę że PW w takim razie nie dotarło... ? )

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, audiowit napisał:

100-200zł kwadra 6p14p EB? Chyba 4 sztuki kazde z innej parafii.

Ja miałem okazję kupić z pewnego źródła. Za 4 nowe szt z pudełka 100 pln. Oczywiście nie zawsze da się trafić sparowane. 4 szt mam dobrane do 0.1V. Pozostałe pary trochę większy rozrzut ale na ucho nie słyszę różnic. 

Nie mam miernika. Sprawdzam multimetrem tylko bias i dobieram w układzie wzmacniacza. 

Warto obserwować aukcje, szczególnie na eBayu. Trafiają się perełki. Miałem problemy z triodami 6C4C kupowanymi w Polsce. Padały jak muchy. Znalazłem źródło w Mołdawi. Nówki nie śmigane za śmieszne pieniądze. Znaczy dwa razy taniej niż w Lampach Elektronowych. Kupiłem na zapas oczywiście bo to okazja była. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

moim zdaniem przydźwięk pochodzi z samego pre

tak jak pisałem czeka Ciebie zabawa w elektronika, tylko uważaj gdzie paluszki będziesz wpychaćB|. To są wady projektowe.

@Fafniak to przypadek jeden / milion żeby obie lampy padły, ze starości to owszem pokazują swoją słabość ale raczej też rzadko żeby obie padły nawet jak są w parze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwadra, to 4 lampy z tego samego roku, tej samej serii i o tych samych parametrach przy czym emisja, to nie jedyny parametr. To, ze z pudełka, to wiesz...

Ale nie zaprzeczam, ze nie trafiają się okazję. Szczególnie ruskich, bo zachodnie już przebrane.

Karol, przydźwięk nie musi być wadą projektową. U mnie ten sam pre, na tych samych lampach nie miałem przydźwięku. Zresztą ten przydźwięk pojawił się po jakimś czasie.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...