Skocz do zawartości

Fafniakowe lampowe przeboje


Recommended Posts

26 minut temu, audiowit napisał:

Kwadra, to 4 lampy z tego samego roku, tej samej serii i o tych samych parametrach

No zgadza się i takie mam. Kupione z zapasów zakładów remontowych sprzętu wojskowego (stacji rlok) i oczywiście sprawdzone dokładnie bo tam jakość musiała być. Wiem to na 100% 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje. Ja takie mialem ale już nie mam. Oprócz EB mialem też K. I nie wiem ktore " lepsze".

Z doświadczenia jednak wiem, ze zaden zakład nie wyjmuje Ci z pudełka zbiorczego wszystkich lamp zeby je przymierzyć i dobrać w kwadry.

Jakość musiała być, bo to EB. Czyli JAN po zachodniemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audiowit napisał:

No to gratulacje, bo te lampy nawet w zestawieniu z zachodnimi el84 nie wypadają źle.

Nie mam pojęcia. Mam tylko ruskie EW i K. EW bardziej "dynamiczne" upraszczając. Miałem tylko JJ EL84 ale to badziewie było i oddałem. Jak się trafią jakieś perełki EL84 to przygarnę 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to się porobiło że jeszcze 10 lat temu wyśmiewano lampy 6p14p, ecc83 rft - to były lampy śmieciowe, bardzo tanie i w recenzjach grających bez polotu, kiepsko...

Skończył się łatwy dostęp do tanich lamp TFK, Philips etc bo i ceny się zrobiły x 5 to raptem i ECC83 RFT urasta do miana wybitnej i dobrze grającej lampy:) 6P14P stała się super zamiennikiem EL84 a juz wersja EW to święty gral. A ceny ? 10 -15 lat temu ECC83 rft kosztowała 10 zł i była beee a teraz ludziska licytuję te lampy po 70-80 zł za sztukę. I tak to lampa beeee raptem zaczęła świetnie grać....Taka to jest polityka lampowa...

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, audiowit napisał:

O przepraszam, wcale nie uważam rft za wybitne. A ecc83 mam tfk różnych rodzajów i te uważam za wybitne.

A jeśli chodzi o 6p14p EB i K to nie wiem, które lepsze ale napewno ustępują philipsom i tfk. 

Czasy się zmieniają....cena Ecc83 rft x 8 z czegoś wynika. Na bezrybiu i rak ryba. Opinie w necie się pomału zmieniają wraz ze zmianą podaży danych lamp. RFT były kiedyś beee, syf . Aktualnie są całkiem dobre a widziałem opinie, iż nie są złe a pojawiają się i opinie iż są super. Przepraszam fakt może nie ma jeszcze wpisów iż są wybitne ale jestem przekonany, iż za 10 lat tak będzie. I takie to są oceny lamp...6P14P-EW kiedyś to był śmiech na sali teraz znikają z ofert jak świeże bułeczki...Poczekajmy a niebawem nawet 6N2P staną sie super lampami choć tutaj akurat wolę wstawić tę lampę niż ecc83 rft (o ile jest żarzona 6,3V)

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesuje to mam do oddania kilka lamp z lat 60 ubiegłego wieku. Niestety to pojedyńcze egzemplarze. 

Firmy Lorenz

ECH - 84

EF -89

EL -84 

Jedna  ECC - 88 firmy Telefunken Napis starty cześciowo, ale przeze mnie. Stad pamietam.

Pozostałe mają starte symbole. Myślę, ze dla fachowca to nie problem i pozna. Lampy do oddania za darmo (koszt przesyłki) Załączam fotkę, może komus sie przydadzą.

Nie znam stanu obecnego, ale prawdopodobnie wyjęte były z działającego urządzenia. Dlatego za darmo.

20201023_200851.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.4hifi.pl/ps-hifi-300b_5144.html

stara cena ~580

https://www.4hifi.pl/ps-tii-300b_5191.html

stara cena ~1600

Coraz więcej wzmaków 300b czy też takich gdzie ta lampa jest sterującą to i ceny rosną , te tanie psvane chyba były zbyt nisko wycenione , po mału pewnie dobiją do ~900 ;)

Rzekłbym ,że dolar poszedł w górę , ale wrócił , że może ciężej z dostawą bo transport lotniczy podrożał z Azji znacząco ,ale te

https://www.4hifi.pl/am-300b-z_7035.html

trzymają tą samą cenę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No więc dzisiaj dostałem deklarację od sklepu ze zwracają mi pieniądze. Tak więc mam nadzieję że sprawa jest na dobrej drodze. Choć pewność będę miał jak kaska dojdzie

Powołałem sie na rękojmię.

 

Dziękuję @audiowit za namiar na fachowca bo bez analizy uszkodzenia nie miałbym szans.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...