Skocz do zawartości

Fafniakowe lampowe przeboje


Recommended Posts

7 minut temu, audiowit napisał:

Gratuluję. Szkoda tylko, że el34. Pewnie dynamika i bas leży i kwiczy. Ale oczywiście to krok do przodu w stosunku do Bright.

Może być ;)

Nie skreślałbym EL 34. Moze same EL 34 (i też nie wszystkie) tak, ALE NA PEWNO nie zamienniki 6CA7. Mam okazje porównać u siebie. No i ...... proponuję posłuchać zanim cokolwiek napiszesz, bo mógłbyś bardzo się zdziwić. Na pewno lepiej niż 300B. No, ale to moje zdanie i nie zamierzam sie spierać.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, więc piszę - ZAMIENNIKI 6CA7. Słuchałeś? Jesli nie to proponuję. Różnica pomiędzy nimi a EL 34 EWIDENTNA.  

Miałem okazję posłuchac wzmacniacza , gdzie w stopniu końcowym pracowały 300B i .... nie chciałbym ich ZA DARMO. To tyle z mojej strony. No, ale jak wiadomo to tylko lampy stopnia końcowego. TYLKO. Za barwę i brzmienie w 80% odpowiadają lampy sterujące. Same EL 34 to jak Mullardy jako sterujące, też nie dla mnie. No chyba , że z EH jako lampami stopnia końcowego. Wtedy do przyjęcia🙂

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konia was zrobiłem, ale trochę pod wpływem wątku o różnicach w Haiku :) (z sąsiedniego forum)

Jak zobaczyłem zużytą żarówkę 5000W - to nie mogłem sie powstrzymać :D

No i trochę "przerobiłem" wirtualnie  mój wzmacniacz.

Ale na serio :

Widzę ze jest sporo osób które traktują na równi manufaktury i firmy "ogólnie znane" od lat w branży.

Manufaktura z założenia ma inny sposób i styl produkowania i tyle. W przypadku Haiku fajnie ze są egzemplarze pokazowe, ale nadal niepokoi możliwość dostania "trochę innego wzmacniacza"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak - miałem okazję trochę ,,poprzebywać,, z dala od Polski i mogę powiedzieć jedno - polskie konstrukcje lampowe, oprócz LAMPIZATORA, najdroższe i cenione są TYLKO w Polsce. Za granicą to jest już zupełnie inaczej niż CHCĄ polscy producenci . Tam polski wzmacniacz niekoniecznie jest uważany za najlepszy na świecie. Nawet pomimo wielkich starań o wygląd zewnętrzny. I niewiele pomagają peany na rynku polskim. Tam liczy sie to co słychac, a słychac różnie. Nie zawsze najlepiej, jak to usiłują wmawiać polscy producenci. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rega napisał:

@Fafniak - miałem okazję trochę ,,poprzebywać,, z dala od Polski i mogę powiedzieć jedno - polskie konstrukcje lampowe, oprócz LAMPIZATORA, najdroższe i cenione są TYLKO w Polsce. Za granicą to jest już zupełnie inaczej niż CHCĄ polscy producenci . Tam polski wzmacniacz niekoniecznie jest uważany za najlepszy na świecie. Nawet pomimo wielkich starań o wygląd zewnętrzny. I niewiele pomagają peany na rynku polskim. Tam liczy sie to co słychac, a słychac różnie. Nie zawsze najlepiej, jak to usiłują wmawiać polscy producenci. 

Rozumiem. Ja mam wzmaka na średnim poziomie i mi to wystarcza, ciężko mi powiedzieć na jakim poziomie realnie plasuje się w międzynarodowej "konkurencji". Musiałbym mieć w domu  możliwość porównania. A teraz bardziej zalezy mi na nowej muzyce niż przerzucaniu gratów.

Słuchałem płaszczki i jakiegoś jeszcze innego lampowca (poważnego - zagramanicznego) słuchałem fatmana i jeszcze kilku. Z pamięci i z różnych warunków odsłuchowych - Haiku wygrywa ale któ wierzy we własną pamięć? a jak się weźmie do tego różne warunki ? 

Kolejna sprawa to coś jak ten mit "że pieniadze nie mają narodowości" , własne preferencje testujących itd. itp.

12 minut temu, MariuszZ napisał:

Zawsze możesz "trochę inny" zastąpić synonimem unikatowy, niepowtarzalny, jedyny i czerpać z tego fun ;) 

No jednak nie

4 godziny temu, adamnl napisał:

@Fafniak Niesamowicie wyglądają te lampki. Bardzo mi się podoba, gratuluję i troszkę tej niebiesko różowej poświaty zazdroszczę.

 

Niebiesko różowa poświata to efekt fioletowej sciany i świecącego monitora komputerowego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rega napisał:

Np przytoczony Fatman to, że się tak wyrażę, zabawka, niewiele warta

Ciekawe dlaczego akurat tego wybrałeś :D ( a nie stingray-a ;) )

Powiem tak - wraz z kolumnami triangla i gramofonem z dobrą wkładką stworzył tak przestrzenny spektakl że nigdy więcej czegoś takiego nie słyszałem, no ale to przecież zabawka ;)

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Fatmana bo miałem okazję usłyszeć go w akcji. Co prawda jedynie w HiFi Klubben a nie w warunkach domowych, ale ani jego brzmienie, ani nawet wygląd (ze stacją dokującą chyba do Iphona i DACem) nie zrobił na mnie wrażenia.  To tyle na temat dlaczego akurat Fatman. Wiem, że są inne modele Fatmana  i może tamte są ok, ale akurat ta hybryda nie była zbyt dobrze grająca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fafniak napisał:

nic - dorobiłem 2 lampy w programie graficznym - ale uprzedzałem że dla spostrzegawczych - pała, nie zdałeś 🤣 

Te z tyłu takie duże ? To widziałem od razu i się dziwiłem gdzie one tam się zmieściły jak haiku nie jest tak głęboki + nie robi po2 prostowników raczej :P 
Myślałem ,że jakieś NOS lampy zostały zapodane za grube $$$

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...