Skocz do zawartości
Fafniak

Fafniakowe lampowe przeboje

Recommended Posts

1 minutę temu, Rega napisał:

Jak by nie patrzec, to co wychodzi na kolumny to z tranzystorów i  nie jest to całkowicie lampowe brzmienie. Jako, ze mam możliwość używania Tandberga TR2055, który (cała seria) jest uważany za jeden z najlepszych tranzystorów o lampowym brzmieniu, to uważam, że jednak to NIE TO. To inne granie.

Ponoć najbliższy lampie to tranzystor germanowy i fakt że np. Grundig SV40, SV50 gra nie co podobnie do lampy.

3 godziny temu, MariuszZ napisał:

Gdybym miał iść w połączenie lampy i trana to raczej w hybrydy Magnat MR780 lub Vincent SV500

Mariusz, miałem Vincenta SA-31 + SP- 331 i ten sprzęt skutecznie mnie wyleczył z hybryd :)

4 godziny temu, MariuszZ napisał:

Przy opcji lampowe to i tamto to końcówki mocy na lampie jako przeciwwaga dla pierwszego pomysłu jest OK.

Boję się trochę monobloków lampowych ze względu na to czy dadzą radę napędzić moje kolumny. Pisałem już o różnicach w sygnale z pre tranzystorowego a obecnej lampy / choć lampa odkrywa przede mną inną odsłonę dźwięku i nie dziwię się , że słuchasz na swoim lampowcu a nie Audiolabie :) / .

Vincent.jfif

@tomek4446 jakie parametry mają te kolumny , ew. jakiś wykres przebiegu impedancji ?

Dlatego pisałem o kt88 bo tam po 40W byś miał na kanał , chociaż tak jak wcześniej pisane dźwiękowo mogłoby być bliżej tranzystora. Jakbyś miał budżet to najlepiej wtedy uderzyć z zapytaniem do WBA czy Sinusaudio co by polecili. Przy bardziej wymagających kolumnach pewnie okolice 20W na kanał byłyby wymagane

6 minut temu, Kubakk napisał:

jakie parametry mają te kolumny

Dali Grand:

-trójdrożne

- 4 Ohm

- skuteczność 90 dB

- max SPL 115 dB

- rekomendowany wzmacniacz  50-200 W

- moc 250 W

11 minut temu, tomek4446 napisał:

Dali Grand:

https://www.audiostereo.pl/topic/89306-dali-grand-jaki-wzmacniacz/

ciekawy temat , pomijam iż ktoś tam piszę iż potrzeba 2x 100W na lampach , ale kieleka interesujące wnioski wysnuł

Monobloki SE na diable 2x 15W ciekawe czy by podołały przy odpowiednim zasilaczu :D