Skocz do zawartości

Zestaw stereo do oceny


Cex

Recommended Posts

Witam.

Jestem przed pojęciem decyzji czy kupić taki zestaw.

https://www.q21.pl/audiolab-6000n-czarny.html

https://www.q21.pl/indiana-line-nota-550x-czarny.html

https://www.q21.pl/audiolab-6000a.html

ma to grać w pokoju około 14m2, słucham muzyki z Tidala, rock, muzyka filmowa, poważna - popularna.

przez wiele lat miałem zestaw popularnych kolumn Tonsil + podstawowy amplituner Technicsa. 

Nie miałem porównania, poza sporadycznymi wizytami w sklepach hi fi. 

Minęło  ponad 20 lat, czas na nowy sprzęt. 

Pan w sklepie zaproponował taki zestaw, mówi że będę zadowolony i nawet mu wierzę.

Nie za bardzo mogę jechać do salonu posłuchać jak to gra, bo mieszkam dość daleko.

Chciałem poprosić o opinie czy warto na to wydać 7000?

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj, najpierw wypożycz. Branża obecna na forum na pewno zaproponuje Ci taką możliwość😎😎

Osłuchaj się ze sprzętem; tylko wtedy będziesz mógł stwierdzić czy rzeczony zestaw da radość z muzycznego odbioru.

Rady, typu "będzie pan zadowolony" traktuj z rezerwą... Ostatecznie to Twój słuch ma być rozstrzygającym arbitrem i to Ty masz być zadowolony z zakupu😉

Szanuj swoje pieniądze; ostatecznie masz do zainwestowania przyzwoitą sumę.

Poczekaj na wpisy doświadczonych użytkowników forum. Myślę, że skutecznie doradzą Ci wydanie tej sumy w bardziej rozsądny sposób.

Przeczytaj poniższe, uzupełnij swój wpis, powodzenia😉

 

Edytowano przez Pędrak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu jest to bardzo fajny muzykalny zestaw o dużej uniwersalności. Audiolab 6000a to duża dynamika i dokładność dźwięku. 6000n to delikatność i nasycenie. Indiana Line Nota 550 to naturalne wokale i bardzo dobrej jakości bas. 
Tak jak napisał Pędrak, wypożycz sobie te kolumny u nas i sam się przekonaj czy jest to brzmienie, które Ci się podoba. Możesz także przyjechać do nas i posłuchać kilku systemów na miejscu ;)

Zapraszam do kontaktu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 jest dystrybutorem audiolaba ich "polecanie" tej marki brał bym z rezerwa. 

Ale że dają możliwość testowania sprzętu. To takze zachęcam cię do zrobienia tego. Nawet od nich , nie chodzi o to żeby kogoś tu szykanować tylko żebyś wybrał dla siebie

 

Pamiętaj słuchaj swoich myśli.

Nie recenzentów czy sprzedawców. Porównaj go z innym sprzętem gdzie dasz więcej za kolumny.

W tym przypadku moim zdaniem warto by wziąć sprzęt elektroniki taniej a dołożyć do kolumn. Za elektronikę masz ponad 5k gdzie kolumny jak trafisz to kupisz za 1.5

Jak mówię moim prywatnym skormnym zdaniem bardziej bym to wyrównał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jako laik wypowiem się tak:

Sam miałem przez wiele lat taki zestaw. Altus 200 grały pod amplitunerem technics. Ale przesiadasz się z zestawu 500-700 pln na 7k ot tak pstryk bez słuchania? Obyś się nie rozczarował, bo stwierdzisz, że czegoś Ci brakuje. Bo będziesz spodziewał się dźwięku o wiele lepszego. Tylko co to znaczy lepszego? -usłyszysz "scenę" i detale czego Altusy nie mają. Usłyszysz z tych samych płyt nowe dźwięki, których dotąd nie było. Wow! Za to po dwóch-trzech tygodniach uznasz np, że dynamika mniejsza, że basu mniej, bo ucho przez lata przywykło do tamtego brzmienia. Poświęć dzień urlopu, jedź odsłuchaj na swoich płytach. Opinia zwykłego słuchacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...