Skocz do zawartości

Stereo w salonie do 10k


Darco

Recommended Posts

Na gramofonach się nie znam. Nie wiem, jaki poziom cenowy jest minimalnym akceptowalnym. Wiem za to, że w przypadku źródeł cyfrowych już najtańsze są wystarczająco dobre do budowy przyzwoitego stereo. Jeśli mamy ograniczony budżet, to lepiej ze źródłem nie szarżować, a kasę przeznaczyć na bardziej wyrafinowane kolumny. W budżecie 10 000 zł na pewno nie Marantz ND8006 ani Cambridge Audio CXN v2, a raczej Google Chromecast lub coś trochę droższego (zależy jakie mamy potrzeby i możliwości podłączeniowe). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 minut temu, Kraft napisał:

Na gramofonach się nie znam. Nie wiem, jaki poziom cenowy jest minimalnym akceptowalnym.

To jest temat rzeka.

Ja kupiłem za 2000zł, ale.......zmieniłem wkładkę na taka za 1500zł, później zostałem "zmuszony" do zakupu preampu (kupując Haiku, które nie posiada pre gramofonowego), do tego lampy, kable i kabelki......wyszło wiecej $ jak wzmacniacz tylko była to operacja rozłożona w czasie. Licz na miękko pod 6000zł że wszystkimi dodatkami (zasilacz od Tomanka) itp.

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jedno jest pewne, czuję się jeszcze bardziej zagubiony niż wcześniej :)

Kolejność moich rzeczy do których sprzęt będzie wykorzystywany byłą losowa - wszystko będzie w miarę często. A mówiąc "w przyszłości" mam na myśli niedaleką przyszłość - pewnie koło roku.

Nie mam chyba jasnych preferencji co do dźwięku, a przynajmniej nie zauważyłem/nie słuchałem na tyle. Muzyki słucham wszelakiej więc i tu nie będzie żadnych wskazówek.

Dyskusja kolumny vs wzmacniasz jeśli idzie o stosunek cen jest dla mnie raczej zbyt zaawansowana 😛 Tak samo wzmacniacz vs amplituner bo obie strony będą mnie w stanie przekonać jako że nic nie wiem :)

Pozostaje chyba tylko zgodnie z radą pójść na odsłuchy i liczyć że obsługa w danym sklepie zna się na rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy na początku ma ten problem.....W pewnym sensie jesteś ograniczony tym co branża ma aktualnie w ofercie, a jest tyle fajnego sprzętu za np 50% wartości w stosunku do ceny sprzed roku na rynku wtórnym, że głowa mała - sprzet ten wyparły w salonach nowsze modele itd.

Ja zmieniłem 3x wzmacniacz zanim doszedłem do tego że istnieje coś takiego jak Haiku Audio......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie bez zapłaty frycowego się nie obędzie. Pamiętaj, by się nie podpalać oraz skupić się na wyborze najlepszych kolumn. Pamiętaj też, że salon ma prawdopodobnie znacznie lepszą akustykę niż Twoje pomieszczenie i sprzęt, który Ci się podobał w salonie niekoniecznie zabrzmi tak samo u Ciebie. Najlepiej przed ostateczną decyzją pożycz sprzęt do domu i odsłuchaj na spokojnie. Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz telewizor ze streamingiem to generalnie temat jest prosty. Wzmacniacz z wejściami cyfrowymi - optycznym i koaksjalnym. Telewizor będzie strumieniował sygnał. Z czasem jak poczujesz głód lepszej jakości dźwięku dostawisz sobie odtwarzacz strumieniowy. Ważne żeby wzmacniacz ogarniał audio hi-res. Amplituner w tej cenie zagra wyraźnie dużo gorzej. 

https://sklep.rms.pl/nuprime-ida-8-ida8-zintegrowany-cyfrowy-wzmacniacz-stereo-2x100w-z-przetwornikiem-dac

Do tego jakieś kolumny - 40m to konkret metraż. Albo duże kolumny albo mniejsze z subwooferem, szczególnie przydatne do filmów. 

https://sklep.rms.pl/triangle-celius-902-kolumny-podlogowe-trojdrozne-z-tytanowym-glosnikiem-wysokotonowym-2-szt

https://sklep.rms.pl/polk-audio-rti-a7-rtia7-kolumny-podlogowe-2szt

https://sklep.rms.pl/heco-aurora-1000-kolumny-podlogowe-2szt

https://sklep.rms.pl/klipsch-reference-premiere-rp-6000f-rp6000f-kolumny-podlogowe-2-szt

https://sklep.rms.pl/triangle-elara-ln07-ln-07-kolumny-podlogowe-hi-fi-z-przednim-bas-refleksem-2-szt

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, rms.pl napisał:

Amplituner w tej cenie zagra wyraźnie dużo gorzej. 

No to jeszcze raz, do znudzenia (podobnie, jak powyższym zdaniem zanudza nas branża;)

Kolega Nowy123 napisał wczoraj: "Amplitunerem jest również mr780 ale w moim odsłuchu dźwiękowo wykosił cxa80, 356bee...".

Można? Można! A że kosztuje mniej niż zestaw dzielony: wzmacniacz + odtwarzacz plików do kompletu? Tym lepiej dla klientów!

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to ze koledze W JEGO SUBIEKTYWNEJ OCENIE bardziej odpowiadał  amplituner niż wzmacniacz nie świadczy jeszcze o tym, że jest on urządzeniem lepszym. Czytałem też gdzieś tutaj na forum opinie, że komuś bardziej odpowiadał w stereo dźwięk z amplitunera AV niż ze wzmacniacza. Każdy ma własne preferencje. Przypuszczam, że spora część użytkowników sprzętu audio woli sprzęt grający skrajami pasma, podobnie jak duża (o ile nie większa) cześć użytkowników telewizorów woli zamiast naturalnego obrazu, obraz sztucznie wyostrzony 🙂. Mówię tutaj o przeciętnych użytkownikach sprzętu audio - nie o audiofilach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, seba3002 napisał:

Ale to ze koledze W JEGO SUBIEKTYWNEJ OCENIE bardziej odpowiadał  amplituner niż wzmacniacz nie świadczy jeszcze o tym, że jest on urządzeniem lepszym. 

A właśnie, że świadczy. Na naszym forum obowiązuje skrajny subiektywizm. Jak się coś komuś podoba, to nie ma przebacz. Skoro komuś, choć jednej osobie, może się bardziej podobać dźwięk amplitunera (wzmacniacza sieciowego) niż zwykłego wzmacniacza, to możemy ekstrapolować, że takich osób może być więcej. Skoro tak to twierdzenie "Amplituner w tej cenie zagra wyraźnie dużo gorzej" jest zwykłym bzdetem. No bo co znaczy "gorzej" i dla kogo "gorzej"?

Nabijam się z tej - klasycznej już - mądrości ludowej branży, bo nie ma ona jakichkolwiek podstaw technicznych. To tylko bajka na użytek co mniej rozgarniętych klientów, Audio urban legends.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena, ani tym bardziej nomenklatura: amplituner - wzmacniacz) nie odegrały roli. Przeprowadziłem dość dokładne odsłuchy porównawcze (te same kolumny, to samo ustawienie, te same utwory, wyregulowany w miarę możliwości poziom głośności) i nie usłyszałem różnicy. Dodam, że porównywałem PM8005 z R-N803, a nie R-N500. Wiem - śmiech na sali. Jednak takie są moje odczucia i nic na to nie poradzę.

PS Dokładniej pisałem o tym teście w innym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podać link do tego tematu? Ja ostatnio słuchałem w salonie amplituner Yamaha RN 602 vs wzmacniacz Nada c338. I szczerze powiedziawszy to brzmienie Yamahy bardziej mi odpowiadało. Także moim zdaniem gdybym teraz stał przed dylematem autora wątku i miał - jakby nie było całkiem niemałą sumę do wydania - to po pierwsze udalbym się na odsłuchy a potem wypożyczyl sprzęt do domu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś propozycję Audiovector qr3 + Onkyo 8270. Biorąc pod uwagę moje potrzeby brzmi to chyba sensownie. Ale jak też widzę w linku od Kubakk z Q21 w podobnej cenie (przecenione) te same głośniki z Music Fidelity M3si.

 

Moje pytanie jest po pierwsze jaka jest według was różnica w jakości (jest ?). Druga sprawa - rozumiem że do Onkyo nie muszę nic dokupować żeby puścić choćby Spotify - ot tani uniwersalny kombajn. A jak z M3si? Widziałem gdzieś że ma wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy (kiedyś się przyda) ale to tyle ile zrozumiałem. Wydaje mi się że skoro tow wzmacniacz to muszę mieć jeszcze odtwarzacz strumieniowy w tym wypadku? Czy coś innego?

 

I w ogóle dziękuję za tak duży udział w dyskusji ;) dalej się czuję jak we mgle ale chociaż słyszę innych na zewnątrz to trochę raźniej 😛

Edytowano przez Darco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Darco napisał:

Miałem dziś propozycję Audiovector qr3 + Onkyo 8270. Biorąc pod uwagę moje potrzeby brzmi to chyba sensownie. Ale jak też widzę w linku od Kubakk z Q21 w podobnej cenie (przecenione) te same głośniki z Music Fidelity M3si.

 

Moje pytanie jest po pierwsze jaka jest według was różnica w jakości (jest ?). Druga sprawa - rozumiem że do Onkyo nie muszę nic dokupować żeby puścić choćby Spotify - ot tani uniwersalny kombajn. A jak z M3si? Widziałem gdzieś że ma wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy (kiedyś się przyda) ale to tyle ile zrozumiałem. Wydaje mi się że skoro tow wzmacniacz to muszę mieć jeszcze odtwarzacz strumieniowy w tym wypadku? Czy coś innego?

 

I w ogóle dziękuję za tak duży udział w dyskusji ;) dalej się czuję jak we mgle ale chociaż słyszę innych na zewnątrz to trochę raźniej 😛

Onkyo 8270 słuchałem , brzmi jak mój ampli KD , przy cenie ~2tysi jest to przyzwoite brzmienie , ale w Twoim budżecie można lepiej ;) 

Pamiętaj ,że branża może Ci wycenić sprzęt ~20% taniej niż podane ceny. Ale tak jak piszesz w/w zestaw qr3 + musical fidelity ms3si byłby lepszy (normalna cena ~13500zł) , tylko tam brakuje dodatkowych wejść cyfrowych , tak więc trzeba by dorzucić chociażby ca dacmagic 100.

Drugi zestaw na kefach miał primare i15 prisma gdzie masz bodajże obsługę bluetooth , itp. więc pewnie wszystko możesz z telefonu sobie ogarniać , oraz sporo wejść cyfrowych (kablówka,sat,ps4,dvd,itp.)

Spójrz też na magnata mr780 może także stworzyłby się jakiś ciekawy zestaw z w/w kolumnami.

Najlepiej podjechać do q21.pl i ugadać się na posłuchanie , tylko przy np. 3 parach kolumn i 3 wzmacniaczach trochę czasu odsłuch może zająć.

PS: co do skrajów pasma , są fajne jak się jest nastolatkiem , ciepła średnica to jest to co robi wrażenie i dostarcza emocji podczas odsłuchu ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kamill00 napisał:

@Darcoa po co chcesz jechać do Pabianic? W Warszawie masz mało salonów? 😁 przecież zrobią Ci ta sama cenę co Q21 i S4Home.

 

A tu już nie wiem, ale pewnie zniżka zniżce nierówna. Ktoś mi już proponował sprzęt za 15.5k w cenach nominalnych za 15k (w tym dorzucone okablowanie). Nie brzmi to jak duży rabat ;) Chyba że nie doceniam cen okablowania.

No nic, pozostaje chodzić do salonów. Tylko sił już brak po remoncie 😛 ale jak mus to mus. Dzięki za rady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto podjechać i posłuchać, kolumny Audiovector znacznie lepiej sprawdzą się w połączeniu z np. Musical Fidelity niż amplitunerem Onkyo. Świetną alternatywą może być także hybryda lampowa Vincent SV-400, jeden z modeli Advance Acoustics np. x-i105 lub Haiku Audio Bright MKIV. Cenowo te wszystkie zestawy w pakiecie z kolumnami wyjdą podobnie.

Z Warszawy masz do nas poniżej 150km, cała droga autostrada, nie musisz wjeżdżać do Łodzi czy innych miast, na miejscu duży i bezpieczny parking. Jeśli tylko masz taką możliwość, zapraszam na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kraft napisał:

I znowu. Elektronika za 8300 zł do kolumn za 4700 lub elektronika za 11200 i kolumny za 3000!  

Zdecydowanie polecam spróbowanie odwrotnych proporcji: znacznie droższe kolumny i o wiele tańsza elektronika. Dobrze też zostawić sobie jeszcze parę groszy na adaptację akustyczną pomieszczenia.

Wiesz czemu? Bo te zestawienie do siebie pasuje. Wyciagasz z kolumn maks. 

Po drugie zacytowałem fragment. W drugiej części wypowiedzi jest dopisek że można zaoszczędzić na elektronice zwiększając tym samym klasę kolumn. 

W przypadku elektroniki znacznie mniej zdarza się że droższy model gra gorzej. Natomiast w przypadku kolumn jest to wręcz częste. Tu nie cena generuje jakość czy klasę! Powtarzam to odkad jestem w branży

19 godzin temu, Darco napisał:

No jedno jest pewne, czuję się jeszcze bardziej zagubiony niż wcześniej :)

Kolejność moich rzeczy do których sprzęt będzie wykorzystywany byłą losowa - wszystko będzie w miarę często. A mówiąc "w przyszłości" mam na myśli niedaleką przyszłość - pewnie koło roku.

Nie mam chyba jasnych preferencji co do dźwięku, a przynajmniej nie zauważyłem/nie słuchałem na tyle. Muzyki słucham wszelakiej więc i tu nie będzie żadnych wskazówek.

Dyskusja kolumny vs wzmacniasz jeśli idzie o stosunek cen jest dla mnie raczej zbyt zaawansowana 😛 Tak samo wzmacniacz vs amplituner bo obie strony będą mnie w stanie przekonać jako że nic nie wiem :)

Pozostaje chyba tylko zgodnie z radą pójść na odsłuchy i liczyć że obsługa w danym sklepie zna się na rzeczy.

To odsłuch. Najważniejsze są kolumny. Sprawdź takie za 2000 i takie za 5000. Różne modele. Zobacz co i dlaczego ci bardziej leży. Nie słuchaj sprzedawcy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...