Skocz do zawartości

Stereo w salonie do 10k


Darco

Recommended Posts

34 minuty temu, S4Home napisał:

W przypadku elektroniki znacznie mniej zdarza się że droższy model gra gorzej. Natomiast w przypadku kolumn jest to wręcz częste. Tu nie cena generuje jakość czy klasę! Powtarzam to odkąd jestem w branży

Serio? Naprawdę uważasz, że wyższe modele są często gorsze od tańszych, że takie Monitor Audio Silver grają gorzej niż Monitory i Bronzy? A KEF? Reference nie dorównuje serii R? A może wolałbyś dostać na urodziny 600-tki zamiast 700-tek od Bowersa.

W przypadki kolumn wzrost jakości rozwiązań technicznych wraz z ceną jest akurat najczęściej wyraźnie zauważalny. Dodatkowo można zaryzykować twierdzenie, że niektórzy producenci celowo trochę psują brzmienie tańszych modeli, by nie konkurowały z ich droższymi produktami (szczególnie jeśli firma stosuje identyczne lub bardzo zbliżone przetworniki w różnych segmentach rynku). Oczywiście stosowane wykończenia, np. fornir kontra winyl zaburzają nieco tę hierarchię. Podobnie zaburzają ją też nierówne marże producentów i dystrybutorów. Ale ogólnie zasada obowiązuje. Droższe kolumny są lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Podałeś konkretne propozycje akurat gdzie idzie to w dobra stronę. Więc ja podam te gdzie nie do końca

Canton seria chrono sl oraz seria wyższa ergo. Moment gdzie płacisz za drewniane dodatki do obudowy a nie dźwięk.

 Dalej. Magnat quantum 757 i bowers seria 700.

A pokonałeś całkowicie dobór systemu

 

Ile razy zdarza się że tańsze kolumny z konkretną elektronika zgrywają się lepiej niż te droższe technicznie lepsze ale dobrane na palet po recenzjach. Oczywiście generalizujemy.

Odsłuch wszystko wyjaśni. 

:) Spoookooojnie Kraft  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz że jest cała grupa ludzi która wierzy że świat jest płaski. Podobno wysokopostawieni profesorowie robią wyprawę na koniec świata. 

Ma tam stać wojsko broniące dostępu. 

Więc śmiech na sali. Ale obczaj internet. Oni na prawdę w to wierzą.

Zacytuję fragment.

"Skoro samolot leci prosto płasko, to powinien cały czas zwiększać odległość od ziemi i w końcu opuścić atmosferę" 

I takie tam inne :)

a religia co noszą durszlaki po makaronie na głowie?:)

Nasze audio abstrakcje nabierają przy tym sens.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2019 o 10:47, Darco napisał:

Cześć,

 

Pisałem już raz na tym albo podobnym forum jakiś czas temu szukając porad w sprawie kina domowego. Koniec końców nie zdecydowałem się na nic ponieważ a) dużo innych post-Speed Test Scrabble Word Finder Solitaire remontowych tematów się nawarstwiło i b) uświadomiłem sobie że chyba ta opcja odpada bo nie mam jak sensownie ustawić tylnych głośników. Pokój ma nieregularny kształt i po prostu oba tylne głośniki miałyby problem z odpowiednim miejscem.

 

Tak więc wracam do tematu audio ale tym razem stereo.

Zestaw ma służyć do wszystkiego właściwie. Filmy, seriale (głównie streaming póki co, jak Netflix czy HBO), muzyka (Spotify w przyszłości winyle) i w niedalekiej przyszłości konsole.

Powierzchnia pokoju spora, pewnie koło 40m (dość nieregularny kształt, ciężko orzec gdzie dokładnie się pokój kończy). Sama odległość będzie 1.5-5m zazwyczaj zależnie gdzie się będzie.

 

Budżet - do 10k. Jestem daleki do bycia audiofilem, ale szukam czegoś czego nie będę miał potrzeby zmieniać przez lata. Raz a porządnie.

 

Szukam w tym budżecie głośników i amplitunera/wzmacniacza z dostawką.

 

Na razie z poleceń słyszałem o głośnikach Bronze 6 (od znajomego) i o zestawie B&W 603 + Yamaha R-N803D (sklep). Wiem że warto najpierw odsłuchać ale z racji małej ilości czasu wolałbym umówić się od razu na odsłuch (mając gotowe modele w głowie) a nie wizytować w sklepie i słuchać propozycji).

 

Z góry przepraszam jeśli coś pominąłem z ważnych parametrów - przejrzałem forum, ale jestem na komórce i zwyczajnie ciężko się to wertuje :)

 

A, w sumie ominąłem zupełnie temat suba. Tu już zupełnie jestem laikiem - Ile warto na niego wydać przy takim przedziale cenowym na resztę ? 

Można rzecz czepianie , ale dla niedoświadczonego potencjalnego nabywcy który nie ma pojęcia to lekko mylące , potem będzie rozpowszechniać iż ma klasyczny wzmak pracujący w klasie D  

Edytowano przez atharvaconley
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2019 o 10:47, Darco napisał:

Cześć,

 

Pisałem już raz na tym albo podobnym forum jakiś czas temu szukając porad w sprawie kina domowego. Koniec końców nie zdecydowałem się na nic ponieważ a) dużo innych post-remontowych tematów się nawarstwiło i b) uświadomiłem sobie że chyba ta opcja odpada bo nie mam jak sensownie ustawić tylnych głośników. Pokój ma nieregularny kształt i po prostu oba tylne głośniki miałyby problem z odpowiednim miejscem.

 

Tak więc wracam do tematu audio ale tym razem stereo.

Zestaw ma służyć do wszystkiego właściwie. Filmy, seriale (głównie streaming póki co, jak Netflix czy HBO), muzyka (Spotify w przyszłości winyle) i w niedalekiej przyszłości konsole.

Powierzchnia pokoju spora, pewnie koło 40m (dość nieregularny kształt, ciężko orzec gdzie dokładnie się pokój kończy). Sama odległość będzie 1.5-5m zazwyczaj zależnie gdzie się będzie.

 

Budżet - do 10k. Jestem daleki do bycia audiofilem, ale szukam czegoś czego nie będę miał potrzeby zmieniać przez lata. Raz a porządnie.

 

Szukam w tym budżecie głośników i amplitunera/wzmacniacza z dostawką.

 

Na razie z poleceń słyszałem o głośnikach Bronze 6 (od znajomego) i o zestawie B&W 603 + Yamaha R-N803D (sklep). Wiem że warto najpierw odsłuchać ale z racji małej ilości czasu wolałbym umówić się od razu na odsłuch (mając gotowe modele w głowie) a nie wizytować w sklepie i słuchać propozycji).

 

Z góry przepraszam jeśli coś pominąłem z ważnych parametrów - przejrzałem forum, ale jestem na komórce i zwyczajnie ciężko się to wertuje :)

 

A, w sumie ominąłem zupełnie temat suba. Tu już zupełnie jestem laikiem - Ile warto na niego wydać przy takim przedziale cenowym na resztę ? 

No fakt, że ja źródeł nie uwzględniłem w liczeniu, bo gdyby policzyć DAC i gramofon wraz z osprzętem to kolumny byłyby.......myślę, że ułamkiem wartości - może 10%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 13.07.2019 o 10:47, Darco napisał:

Cześć,

 

Pisałem już raz na tym albo podobnym forum jakiś czas temu szukając porad w sprawie kina domowego. Koniec końców nie zdecydowałem się na nic ponieważ a) dużo innych post-remontowych tematów się nawarstwiło i b) uświadomiłem sobie że chyba ta opcja odpada bo nie mam jak sensownie ustawić tylnych głośników. Pokój ma nieregularny kształt i po prostu oba tylne głośniki miałyby problem z odpowiednim miejscem.

 

Tak więc wracam do tematu audio ale tym razem stereo.

Zestaw ma służyć do wszystkiego właściwie. Filmy, seriale (głównie streaming póki co, jak Netflix czy HBO), muzyka (Spotify w przyszłości winyle) i w niedalekiej przyszłości konsole.

Powierzchnia pokoju spora, pewnie koło 40m (dość nieregularny kształt, ciężko orzec gdzie dokładnie się pokój kończy). Sama odległość będzie 1.5-5m zazwyczaj zależnie gdzie się będzie.

 

Budżet - do 10k. Jestem daleki do bycia audiofilem, ale szukam czegoś czego nie będę miał potrzeby zmieniać przez lata. Raz a porządnie.

 

Szukam w tym budżecie głośników i amplitunera/wzmacniacza z dostawką.

 

Na razie z poleceń słyszałem o głośnikach  Redtube Beeg Spankbang Bronze 6 (od znajomego) i o zestawie B&W 603 + Yamaha R-N803D (sklep). Wiem że warto najpierw odsłuchać ale z racji małej ilości czasu wolałbym umówić się od razu na odsłuch (mając gotowe modele w głowie) a nie wizytować w sklepie i słuchać propozycji).

 

Z góry przepraszam jeśli coś pominąłem z ważnych parametrów - przejrzałem forum, ale jestem na komórce i zwyczajnie ciężko się to wertuje :)

 

A, w sumie ominąłem zupełnie temat suba. Tu już zupełnie jestem laikiem - Ile warto na niego wydać przy takim przedziale cenowym na resztę ? 

Za 10tysi licząc jakieś tam rabaty można patrzeć na zestawy za 11-12tysi spokojnie i jest w czym wybierać , trzeba tylko do salony audio się wybrać na wstępne odsłuchanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam. Posiadam wzmacniacz Cambridge Audio CXA80 wraz z kolumnami Dali blue 8008. Pokoj wielkość 22m2 w kwadracie. Muzyki jakiej slucham to głównie HH POP TECHNO, ogolnie każdego gatunku po trochę. Oprócz tego co slucham to zestaw jest podłączony do Tv (wejscie optyczne) do tego jest też przystawka Android TV i z tego mam caly streeming + filmy. Moj problem jest taki że,  brakuje mi niskich tonów, i niskiego zejscia. Musze wiecznie regulować bass w zmacniaczu. Kolumny posiadaja z przodu i tyłu bass reflex i w obydwu kolumnach z tyłu jest on zatkany ponieważ kolumny stają przy samej ścianie. Prosze powiedzieć czego moze być to wina? Wzmacniacza? Kolumn? Czytalem sporo na temat NAD c368 i podobno ten wzmacniacz nadawał by sie bardziej to mojego zapotrzebowania. Proszę o wasze opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to odkopałeś?

Teraz już nie poprawie bo nie wiem o co chodziło lipiec 2019. Miałem wtedy telefon który poprawiał na inny język. Teraz już piszę poprawnie. Albo przy najmniej wychodzi mi lepiej :P

Chodź Polonistyka nigdy nie była moją domeną

Dla mniej wtajemniczonych:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Latający_Potwór_Spaghetti

:P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 14.07.2019 o 17:06, seba3002 napisał:

A mi coś mówi, że za kilka lat to wzmacniacze pracujące w klasie D będę klasyką 🙂

Zgadzam się  w zeszłym tygodniu miałem okazję słuchać NAD 368  z B&W.... To jest po prostu to bez napinki żuzywania kilowata mocy na 100 watów efektu. Świetna brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...