Skocz do zawartości

Marantz sr5013 + Chorus 716


pwn

Recommended Posts

Witajcie,

Mam zamiar w najbliższym czasie kupić amplituner kina domowego + głośniki stereo do późniejszej rozbudowy do pełnego kina domowego.

Po lekturze testów, opinii itd serce najbardziej podpowiada mi zestaw Marantz SR5013 + Focal Chorus 716 i po pierwszym odsłuchu, bardzo mi się on spodobał i odpowiada on mniej więcej budżetowi.

Lubię relaksujące, akustyczne granie w którym możliwie naturalnie oddane jest brzmienie instrumentów. Często koncerty z małych klubów albo sal teatralnych, trochę jazzu, trochę rocka, elektroniki, muzyki alternatywnej - ogólnie miszmasz, ale raczej spokojnie granie. Lubię jak delikatnie wyeksponowany jest wokal i da się dobrze umiejscowić instrumenty podczas odsłuchu. Nie jestem audiofilem - więc jak piszę niezrozumiałe bzdury to przepraszam :). Myślę, że zastosowanie będzie przeważająco do muzyki niż do filmów, mnie więcej 60-70% to muzyka.

Problemem jest pokój, a raczej jego wielkość - na pomieszczenie odsłuchowe na razie nie mam co liczyć, a muzyka będzie grała w dość dużym pomieszczeniu o wymiarach 5,4 x 7,3m i ustawiony z założenia ma być wzdłuż krótszego boku (5,4 m) - kanapa w ok połowie długości czyli 3m od głośników. Na drugim końcu pomieszczenia mam z jednej strony kominek narożny o długości ok 1,5m a z drugiej strony otwarte długie wejście do jadalni o szerokości 4m przez które dźwięk na pewno będzie uciekał. Wysokość całego pomieszczenia to 2,8 m. Na trzech ścianach mam bardzo dużo zasłon, które powinny pomóc ale wciąż powierzchnia jest duża.

Pytanie: czy kupno Marantza i Focala ma sens do takiej lokalizacji i zastosowania.

 

z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi,

Pozdrawiam,

Przemek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jak najbardziej rekomenduję taką konfigurację, ewentualnie można pomyśleć o większym modelu kolumn Focal Chorus 726, łatwiej poradzą sobie z takim pomieszczeniem. Ale „716” także moim zdaniem będą ok. Ewentualnie jako alternatywy spójrz na kolumny Polk Audio RTi A7 oraz polską konstrukcję Pylon Audio Diamond 28. Jeśli lubisz bardziej delikatne, plastyczne brzmienie, dobrą opcją może okazać się Tannoy Revolution XT 8F oraz Fyne Audio F502.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi - zamierzam rozbudowywać, w przeciwnym wypadku skierowałbym się do wzmacniacza/amplitunera stereo bo taką opcję też brałem pod uwagę przez dłuższy czas. Ale chyba na dwa urządzenia sobie nie pozwolę prędko a kino domowe też się przyda, więc rzeczywistość kieruje do amplitunera KD.

Dodatkowo - chciałbym w przyszłości oprócz kina domowego dokupić gramofon (jeszcze nie wiem jaki), bo zbiór winyli czeka na lepsze czasy, ale chyba Marantz dość dobrze powinien współpracować z gramofonem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśląc o rozbudowie zestawu o gramofon myslalbym też o wzmacniaczu, który bez problemu polaczysz z tym ampem. Amplitunery marantza cechują się dobrym "graniem" w stereo, ale moim (i nie tylko moim) zdaniem nawet sporo tańszy wzmak zagra w stereo lepiej niż ten Amp. Na szczęście wszystkie amplitunery marantza maja wyjścia pre out, także nie zamykasz sobie drogi do rozbudowy systemu o wzmacniacz stereo. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przyjdzie i na to czas, ale póki co, chcę pogodzić wszystkie mniej lub bardziej ważne potrzeby :) A że apetyt rośnie w miarę jedzenia, to oczywiste :)

Apropos rosnącego apetytu - jaki gramofon byście polecili do takiego zestawu? Chciałbym ograniczyć ilość odsłuchów i komplikacji bo szanuję czas ludzi :) 

 

Edytowano przez pwn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal gra raczej z mocno wyciągniętymi wysokimi tonami niż relaksująco. Jeśli szukasz grania z Francji zerknij jeszcze na Triangle Elara - grają przyjemniej wysokimi, łagodniej a równie detalicznie. Do końca sierpnia mamy w niższej cenie: 

https://sklep.rms.pl/triangle-elara-ln07-ln-07-kolumny-podlogowe-hi-fi-z-przednim-bas-refleksem-2-szt

https://sklep.rms.pl/triangle-elara-ln02-ln01-ln05-zestaw-kolumn-do-kina-domowego-5-0

https://sklep.rms.pl/triangle-elara-ln02-ln01-ln05-tales-340-zestaw-kolumn-do-kina-domowego-5-1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry pomysł - i tutaj może branża powinna się wypowiedzieć - ale zamiast marantza za prawie 3000 zł możesz kupić niższy model w wersji slim a za oszczędzone pięniądze dobrać do niego przyzwoity wzmak, który w połączeniu z niższym modelem ampa i tak powninien grać lepiej niż czysty amplituner AV. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2019 o 14:10, seba3002 napisał:

Nie wiem czy to dobry pomysł - i tutaj może branża powinna się wypowiedzieć - ale zamiast marantza za prawie 3000 zł możesz kupić niższy model w wersji slim a za oszczędzone pięniądze dobrać do niego przyzwoity wzmak, który w połączeniu z niższym modelem ampa i tak powninien grać lepiej niż czysty amplituner AV. 

Widzialem slimy po 2-3 latach dobite na amen. Średnio te urządzenia znoszą próbę czasu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2019 o 14:10, seba3002 napisał:

Nie wiem czy to dobry pomysł - i tutaj może branża powinna się wypowiedzieć - ale zamiast marantza za prawie 3000 zł możesz kupić niższy model w wersji slim a za oszczędzone pięniądze dobrać do niego przyzwoity wzmak, który w połączeniu z niższym modelem ampa i tak powninien grać lepiej niż czysty amplituner AV. 

Jest to dobry pomysł, masz np. NR1609 lub jeszcze taniej otwarty poekspozycyjny ale w stanie idealnym tutaj. Urządzenie ma wyjścia pre-out, które pozwolą na podłączenie zewnętrznej końcówki mocy lub wzmacniacza z wejściem na końcówkę mocy. W tym drugim przypadku podczas odsłuchu muzyki pracujesz tylko na wzmacniaczu stereo, przy odsłuchu wielokanałowym natomiast kolumny przednie są zasilane ze wzmacniacza stereo, pozostałe z amplitunera av.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, seba3002 napisał:

A jaka była przyczyna tego dobicia? Być może niektórzy kupują slimy bo nie mają miejsca na pełnowymiarowe sprzęty, wystawiają je w małe "szczeliny" i stąd ich krótki żywot 🙂

Dokładnie tak.

Te urządzenia są kopiowane tylko w momencie kiedy ktoś nie ma miejsca.

Mało tego wkłada je w szafki zamknięte bez szczelin. 

A to jednak nie urządzenia w klasie D. Grzeją się i to przy kinie mocno 

Jest jak jest 

Jak ktoś ma.miejsce to bierze duże klocki. 

Co nie zmienia faktu że podłączając pod takie cudo wzmacniacz znacznie mu odciążamy pracę. A jest tańszy od dużych marantzow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...