Skocz do zawartości

Wybór zestawu 3.1 do muzyki do 2000


Recommended Posts

Witam. Że względu na ograniczenia fizyczne nie mogę się zdecydować na głośniki podłogowe i padł pomysł o zakupie zestawu 3.1 ,który ma za zadanie głównie słuchanie muzyki z naciskiem na dobry bas pojawiający się już od niskiego poziomu głośności. Mam pokój 15m2. Pod uwagę biorę zestaw JBL 3.1 bar ,ale czytam ,ze brakuje mu średnich tomów. Czy jakiś zestaw w tej granicy budżetowej spełnia te wymagania ? Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam JBL Bar 5.1, który jest w zasadzie tym samym, co Bar 3.1, poza odpinanymi głośnikami i przez to nieco węższym rozstawem pary stereo.

Basu jest dużo, nawet bardzo dużo i to od niskich poziomów głośności, ale kalibracja w tych soundbarach jest marna i przy pomieszczeniu 15 m² możesz być pewien, że będą fale stojące, które spowodują za duże natężenie określonych częstotliwości, za niskie natężenie innych i będzie to niemal niemożliwe do skorygowania.

2000 zł to nieco za mało na zestaw, który dobrze zagra i chodzi przede wszystkim o amplituner, którego możliwości korekcji akustyki pomieszczenia pozwolą na osiągnięcie zadowalającego efektu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Zakupiłem 3.1 i jestem zadowolony(chyba nie  mam wygórowanych oczekiwań co do zestawu) na  kolumny podłogowe i amplituner nie miałem kompletnie miejsca A ten zestaw moim zdaniem daje radę. Oczywiście wiem ,ze nie jest to zestaw muzyczny,ale mimo wszystko jest dobrze. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundbar nie nadaje się do odsłuchu muzyki!

Nie ma systemu stereo 3.1!

Stereo to dwie kolumny ewentualnie że wsparcie subwoofera lub dwóch.

Ale to nie w cenie 2000zl.

Idź dobre używane monitory. 

I koniec dylematu

Przed chwilą, Bartosz Grodzicki napisał:

Dziękuję za odpowiedzi. Zakupiłem 3.1 i jestem zadowolony(chyba nie  mam wygórowanych oczekiwań co do zestawu) na  kolumny podłogowe i amplituner nie miałem kompletnie miejsca A ten zestaw moim zdaniem daje radę. Oczywiście wiem ,ze nie jest to zestaw muzyczny,ale mimo wszystko jest dobrze. Pozdrawiam 

Ale nie polecaj go nikomu już na forum proszę :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...