Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne do 500zł


Recommended Posts

Cześć,
Założyłem ten temat, ponieważ szukam słuchawek nausznych do kwoty około 500zł.
Słuchawki będą używane głównie z komputerem, mam w planach również zakup przedwzmacniacza. Sporadycznie będą używane z amplitunerem Onkyo TX-8250.
Do tej pory używałem słuchawek firmy AKG ( ostanie to AKG K619) lecz dość szybko się rozpadły.
Szukam czegoś innej firmy lecz przyznam się szczerze że się nie znam.
Jeśli naruszyłem regulamin czy coś to post usunę.
Czekam na pomoc z waszej strony i pozdrawiam.

A dodam tylko że wyżej wymieniony przedwzmacniacz to Fiio Q1 Mark II lub Cambridge Audio DacMagic XS USB DAC. Wstępnie mam takie wybrane, więc jeśli macie jakieś inne pomysły to również chętnie wysłucham.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Akg k619 miały duży problem z pałąkiem i u mnie także pękały po kilku miesiącach, późniejsze serie zostały poprawione ale muszę się przyznać, że nie sprawdzałem.
Fiio Q1 Mark II będzie lepszym rozwiązaniem ze względu na wydajniejszy wzmacniacz słuchawkowy i zdecydowanie lepszą szczegółowością względem DacMagic XS. 
Aby lepiej dopasować słuchawki pod ten wzmacniacz musisz dodać coś od siebie. Jakie brzmienie preferujesz i czy mają to być słuchawki otwarte czy zamknięte? 

Pozdrawiam 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Akg k619 miały duży problem z pałąkiem i u mnie także pękały po kilku miesiącach, późniejsze serie zostały poprawione ale muszę się przyznać, że nie sprawdzałem.
Fiio Q1 Mark II będzie lepszym rozwiązaniem ze względu na wydajniejszy wzmacniacz słuchawkowy i zdecydowanie lepszą szczegółowością względem DacMagic XS. 
Aby lepiej dopasować słuchawki pod ten wzmacniacz musisz dodać coś od siebie. Jakie brzmienie preferujesz i czy mają to być słuchawki otwarte czy zamknięte? 

Pozdrawiam 
 

Słuchawki do zastosowania ogólnego Rock oraz Hip-Hop oraz do gier. Wydaje mi sie że bardziej jestem przyzwyczajony do słuchawek otwartych.
Mam pytanie co do tego Fijo jak doczytałem jest to przenośny wzmacniacz z wbudowaną baterią, a ja szukam czegoś co będzie na stałe przymocowane do komputera, czy ten Fijo może działać cały czas na kablu?  bo nie ukrywam fajnie by było czasem zabrać go ze sobą np z laptopem, lecz bardziej zależy mi na dźwięku z komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma to być typowo sprzęt stacjonarny to warto wziąć pod uwagę zestaw, który zaproponował Marek Mondalski czyli Fiio K3 + Beyerdynamic DT990 32 Ohm. wyższa wersja potrzebuje niestety wydajniejszego wzmacniacza, a to się robią już koszty. Alternatywą może być zestaw Audio-Technica ATH-AD500X + Topping MX3. Topping to urządzenie wielofunkcyjne z wbudowanym wzmacniaczem stereo ale bardzo dobrze zgrywa się z ATH-AD500x. Jeżeli zależy Ci na czystości dźwięku i dynamice to koniecznie musisz posłuchać takiego połączenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...