Skocz do zawartości

Wharfedale Diamond 8.4


DEVIL

Recommended Posts

Moje pierwsze "powazniejsze kolumny". Wtedy jeszcze nie wiedzialem co to jest dobry dzwiek, a bylo to dawno temu. Naszczescie szybko sie ich pozbylem, a pozniej bylo juz tylko lepiej.

Wracajac do tematu. Nie warto.
Nie wiem jaki masz budzet, ale mysle ze mozna bylo by cos wybrac lepszego.
Z tego co pamietam mialy one wypchnieta srednice. Wlasciwie graly glownie srednica. Reszta taka sobie. W sumie to trudno mi oceniac po tak dlugim czasie.
Pytanie tylko z czym chcesz polaczyc nowe kolumny ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To polowa dawnej ceny. Kiedys kosztowaly 1400zl. Nie znam sie na sprzecie budzetowym, po prostu nie mam rozeznania.
Hmm, nie mam pojecia czy za 700 zl znajdziesz cos lepszego.
Moze niech inni koledzy sie wypowiedza. Nie traktuj mojej opinii jako odnosnik.
Kiedys w cenie 1400 zl (cos kolo tego) sprzedawane byly glosniki AudioAcademy - Phoebe, mam na mysli pierwszy model. Nastepne wersje byly juz drozsze.
Moze za nimi sie rozgladnac?

Jakie masz pomieszczenie ? Kiedys sluchalem monitorkow Dynaudio Audience 52. W uzywce cos kolo 1kzl. Naprawde przyzwoite monitorki, wharfedale nie maja startu.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie kierowalem sie opiniami prasowymi, z wiadomych wzgledow. Jednak w tym przypadku moge sie zgodzic z recenzentem. Wlasnie tak zapamietalem Wharfedale 8.4. Mysle, ze ten test jest uczciwy. Jesli chciales opinii o Wharfedale 8.4, to wlasnie taka znalazles.

Jesli pomieszczenie masz niewielkie, na Twoim miejscu wybralbym np Dynaudio Audience 52, o ktorych wspomnialem wyzej. Sa to zdecydowanie lepsze kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybyrd!
Nie "wpychaj" kolegi w monitorki Dynaudio!
Oprócz tego, że są świetne (moje pierwsze kolumny z prawdziwego zdarzenia icon_mrgreen.gif ), to niestety są to kolumny bardzo wymagające!
Jakkolwiek Yamahy to sympatyczne "grajątka", to z Dynaudio zagarają w taki sposób (o iloe w ogóle), że nie pokażą choćby ułamka ich rzeczywistych możliwości!
Devil!
Poszukaj na tym forum wątku o kolumnach ze stajni Dynaudio - będzie wiedzieć o co mi chodzi!
One potrzebują WZMAKA o dużej wydajności prądowej! O ile nie planujesz szukać później wzmocnienia, by je wysterować, Dynaudio sobie odpuść! przykładowo - z mocnym wzmacniaczem - jest rozkosz, słaby wzmacniacz - nie wydobędzie z nich basu.
I napisz jak duże masz pomieszczenie do nagłośnienia!
Jeżeli niezbyt wielkie - poszukaj na rynku wtórnym monitorów Quad 11L. Pamiętam ich krótki odsłuch oraz zdanie ich właściciela (który notabene przerzucił tony sprzętu i kilkanaście modeli monitorów z zakresu od ... do 10 kzł.), że było to najlepiej wydane 1.000 złotych w jego "audiofilskiej" karierze! Mogę potwierdzić - za te pieniądze grało to, że hej!!!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, właśnie!!!
Nie dopisałem do postu, że nasz kolega o diabelskim nicku, jak mi się wydaje, Delty Studio, Omaka, czy choćby "marnego" Krella nie posiada... icon_wink.gif
Tak na serio - z bardzo mocną japońską integrą firmy Oknyo - jakoś to grało...
Z Rotelem BX 980 - już było bardzo, bardzo nieźle!
Z Omakiem, czy końcówką Usher 1.5 - naprawdę znakomicie!
Więc - Dynaudio - owszem, tak, ale... będziesz musiał szukać conajmniej ww Rotela. Jeszcze lepiej - tegoż Rotela i dodatkową końcówkę mocy...
Pozdrawiam ciepło!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmaka to zostaje chyba że znajdę dobrą ofertę na AX-596.Wracając do kolumn te Diamondy to był przypadek.Początkowo szukałem Monitorów 3v.4,DM 602 S3,ale ciężko coś trafić bo albo stan lipa albo cena kosmiczna.Zastanawiam się nadal nad Diamondami są w ładnym stanie no i cena mi odpowiada

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devil!
Z wielką ochotą bym Ci pomógł, ale moja wiedza na temat sprzętu, tylko się nie obraź, z niskich półek jest naprawdę bliska zeru!
Napisz, proszę, czego głównie słuchasz, jakie są Twoje preferncje dotyczące brzmienia i odpowiedz wreszcie na pytanie o gabaryty Twojej komnaty - postaram się poszperać!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEVIL,

700 zl za kolumny to niewiele. Sprzet, ktory posiadasz jest mocno budzetowy. Oczywiscie taki system moze dawac wiele radosci ze sluchania, no ale zawsze to bedzie tylko namiastka hi-fi.
Na pewno mozna zbudowac dobre hi-fi za niewielkie pieniadze, jednak nie jest to latwe ! A trzeba miec przy tym spore doswiadczenie.
Najlepiej bylo by posluchac propozycji forumowiczow, ktorzy sa osluchani i maja jakies odniesienie. NIestety osoby, ktore posiadaja sprzet budzetowy i znaja tylko taki, nie posiadaja odpowiedniego odniesienia. Takie opinie moga byc zafalszowane.
Z kolei ja czy Bert, weszlismy juz w inny swiat audio. Ciezko jest nam polecic konkretny model. Bywa tak, ze slyszelismy jeden czy dwa modele budzetowe, ale dobrze zdajemy sobie z tego sprawe, iz jest to tylko ulamek sprzetu jaki znajduje sie na rynku audio. Trzeba wziac jeszcze poprawke na to, ze caly czas pojawiaja sie nowe modele. Wharfedale 8,4 to stare glosniki. Ich produkcja trwa na pewno juz ponad 6 lat. W przeciagu tego czasu, konkurencja wyprodukowala wiele innych, zapewne ciekawszych propozycji.
Wykonanie skrzyni jest bardzo przecietne, uzyte materialy rowniez.

Muzyka elektroniczna, moglbys sprecyzowac jaka ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwlekly bas i srednica na pierwszym planie, to chyba w tej muzyce moglo byc przejsc. Jesli Twoja Yamaha nie jest ostra na gorze, nie powinno przeszkadzac zapiaszczenie gory.
W muzyce tej nie ma poszczegolnych instrumentow, a sama muzyka komponowana jest najczesciej na komputerze.
Mozliwe, ze wharfedale spelnilyby Twoje oczekiwania.

Pamietam, ze na Wharfedale dosyc dobrze sluchalo mi sie Jean Michael Jarre, a to muzyka elektornicza.

Mysle, ze z Bertem myslelismy o bardziej wyrafinowanym gatunku muzycznym, dlatego myslelismy o kolumnach, ktore wytworzylyby namiastke poprawnego hifi. Muzyka techno, house, rzadzi sie innymi prawami. Tam priorytety sa zupelnie inne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Muzyka techno, house, rzadzi sie innymi prawami. Tam priorytety sa zupelnie inne"
Wiesz Tomku!
Niby racja! Ale jak już niesiemy kaganek oświaty icon_wink.gif to powiedzmy sobie szczerze - jak już mamy służyć jakąś radą, to lepiej, by za te pieniądze kolega Devil stał się posiadaczem na tyle wyrafinowanego sprzętu, że jak mu się gusty zmienią, by sprzęt ten nie musiał lądować na śmietniku!
Co więcej - jego obecność na forum, jakby nie było "Audio" oraz pytania, które zadają świadczą wprost o tym, że byle pierdółki z Media Marktu go nie satysfakcjonują!
Devil!
Pisałeś o dość ograniczonym budżecie (umówmy się - jest mocno ograniczony icon_wink.gif)! Jak to zwykle w takich sprawach bywa - propozycje, które padną będą w większej części przekraczać Twopje założenia. Ale, moim skromnym zdaniem, warto!
Propozycja pierwsza Avance Omega 509MkII Niegdyś szalenie chwalone kolumny (vide testy w HFiM) Czasopismo to opisało je lapidarnie - "Wyśmienita przestrzeń i przejrzystość. Kulturalny bas i dźwięczne, świeże wysokie tony. Piątka"
Spore skrzynki, dość wysoka efektywność, dadzą radę!
Propozycja druga - "protoplasta" wszystkich audiofilskich kolumn Dali 104 Budżet OK, poszperasz w sieci znajdziesz o nich mnóstwo opinii!
Propozycja trzecia - rzeczone Audio Academy Phoebe Audiofilskie! Pewnie bardziej do jazzu niż do rocka, ale... na przyszłość, jak znalazł. Trochę przekraczają budżet!
Nie lubię za bardzo dźwięku B&W (za wyjątkiem Nautiliusów grających z Gryphonem i Wadią icon_wink.gif ) - ale wspominałeś o takich - B&W 603S3
Jak widzisz - od wyboru, do koloru...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert, oczywiscie (jak zwykle?) masz racje icon_smile.gif
Jesli radzic, to porzadnie.
Bert jak widac ma zawsze sporo pomyslow i wbrew temu co pisal, cos z tej budzetowki juz w zyciu sluchal.
Wyzej rowniez pisalem o AA - Phoebe. Propozycji dales sporo, wiec Devil ma w czym wybierac.

Od siebie dodam jeszcze, iz rzeczywiscie w tym budzecie kazda stówka ma znaczenie. Czasami lepiej dolozyc, nie spiesz sie z zakupem.
Jesli to mozliwe dozbieraj do powiedzmy 1500 zl. Za te pieniadze, w uzywce mozna kupic juz calkiem fajne kolumny !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ale wspominałeś o takich - B&W 603S3


Bert
Widziałem to ogłoszenie tylko,że to nie są 603 S3 bo już bym je kupił icon_smile.gif Odnośnie budżetu to nie jest do końca tak 700 to kosztują Diamondy o których pisałem.Ja szukam kolumn z drugiej ręki do 1,5kzl.Wszystko zależy co się trafi za ile i w jakim stanie chciałęm kupić też te ale cena jak za nowe http://www.allegro.pl/item462688480_paradi...ki_idealne.html Jak narazie te Diamondy to dla mnie najlepsza oferta.Mam do Was pytanie czy jak nie znajdę nic ciekawego,a uwierzcie mi nie jest łatwo ja ostatnio szukałem wszędzie tylko na ebayu uk można coś sensownego znaleźć.To czy brać te Diamondy?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!
Co do kanadyjskich Paradigmów...
Jakiś czas temu miałem okazję posłuchać monitorów Monitor 3.
Odłsuch był absolutnie nieobiektywny, gdyż po pierwsze - kolumny były modyfikowane poprzez wstawienie w zwrotnicy elementów najwyższej klasy oraz innego okablowania wewnętrznego, po drugie - grały w systemie ze stosunkowo drogą elektroniką i kablami, które były z tego całego galimatiasu najdroższe (sic), oraz - po trzecie - w dużym - na oko - 25-30 metrowym pokoju zaadaptowanym akustycznie!
Wszystkie te elementy (nie jestem w stanie ocenić, który najbardziej) spowodowały, że byłem pod dużym wrażeniem świetnego dźwięku całego zestawu, w szczególności w kontekście ceny kolumn i elektroniki.
Kolumny grały czysto, przejrzyście, dynamicznie (całość bez większych uwag) i zachwycały wręcz holograficzną przestrzenią - lepszą sporo od tego, co mi się udało uzyskać chociażby z Dynaudio).
Więc absolutnie nie dyskwalifikuję ich, chociaż szczerze mówiąc - ich głośnik wysokotonowy (oczywiście w porównaniu do kolumn z wyższych półek) nie porażał wyrafinowaniem (podobnież przed modyfikacją zwrotnicy było jeszcze gorzej)!
Gdybyś był ciekaw moich (i nie tylko moich) spostrzeżeń z tamtych odsłuchów służę LINKIEM
Pozdrawiam
PS. Dźwięk B&W jest specyficzny - trzeba go posłuchać i wyrobić sobie swoją opinię na jego temat! Zresztą to samo dotyczy każdych innych kolumn, które należy posłuchać i skonfrontować z własnym gustem i posiadaną elektroniką!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,
Devil pozwól, że odniosę się do Wharfdali ożenionych z Yamahą
Mam monitorki tej firmy model Diamond 8.1 mam je w szafie. Usiłowałem wykorzystać je z dwoma sprzętami, amplitunerem Yamaha RX-396 i wzmacniaczem Yamaha DSP-A492, za źródła robiły odpowiednio Yamaha S-510 (DVD) oraz Yamaha CDX-393 MKII (CD). Usiłowałem, efekt był tak tragiczny, że za karę poszły do szafy i leżą tam do dziś. Jeśli wszystkie Diamondy serii 8.X grają tak samo jak 8.1 to szczerze Ci radzę zapomnij o nich choćby kosztowały i 300 złotych.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...