Skocz do zawartości

problem z nagrywaniem dzwieku


orbb08

Recommended Posts

Witam,
Zakupiłem mikrofon Focursite Scarlett solo studio 2 gen, problem polega na tym ze podczas nagrywania nagrywa sie dzwiek w lewej stronie. Po podpieciu innego mikrofonu pojemnosciowego bezposrednio do laptopa problemu nie ma.
W załączniku przesyłam screeny na których widać, że dźwięk jest nagrywany tylko w jednym kanale.
Bardzo proszę o pomoc.

dsfsdf.png

fds.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz najpierw ogarnąć co Ty właściwie robisz i co chcesz osiągnąć... napisałeś że kupiłeś mikrofon, a podałeś nazwę interfejsu audio. Jak masz jeden mikrofon to chyba normalne że jest jeden kanał, żeby były dwa kanały to musiały by być dwa mikrofony... jak podpinasz pod interfejs to on to widzi normalnie jako sygnał mono bo używa swojego przedwzmacniacza. Mikrofon pewnie masz podłączany wtykiem xlr i on daje sygnał symetryczny, dlatego jak podepniesz pod "gniazdo słuchawkowe" to masz dwa sygnały.

Ogólnie to... przeczytaj co Ty w ogóle robisz, co to jest sygnał mono, stereo, phantom power, przedwzmacniacz itd. Wszystkiego się dowiesz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

musisz najpierw ogarnąć co Ty właściwie robisz i co chcesz osiągnąć... napisałeś że kupiłeś mikrofon, a podałeś nazwę interfejsu audio. Jak masz jeden mikrofon to chyba normalne że jest jeden kanał, żeby były dwa kanały to musiały by być dwa mikrofony... jak podpinasz pod interfejs to on to widzi normalnie jako sygnał mono bo używa swojego przedwzmacniacza. Mikrofon pewnie masz podłączany wtykiem xlr i on daje sygnał symetryczny, dlatego jak podepniesz pod "gniazdo słuchawkowe" to masz dwa sygnały.

Ogólnie to... przeczytaj co Ty w ogóle robisz, co to jest sygnał mono, stereo, phantom power, przedwzmacniacz itd. Wszystkiego się dowiesz

Powiem Ci tak jak sie nie znasz to nie komentuj. Wszytko dzialana dedykowanym od nich programie. Chcialem zeby to dzialalo na adobe, a ty mi piszesz glupoty ze tam trzeba dwa mikrofony wlaczyc a wejscie jest na jeden. Forum ma sluzyc pomocy a nie liczyc ze sie kogos zgnoi. A w nazwie podalem ci caly zestaw czyli mikrofo, interfejs, sluchawki, oprogramowanie. Dostales cala nazwe i screny, kazdy sie domysla o co chodzi tylko ty probujesz zablysnac, a jestes bystry jak woda w klozecie. Zamiast mnie odsylac o czytaniu co to mono czy stereo sam najpierw zapoznaj sie z tematem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...