Skocz do zawartości

Podłączenie amplitunera i głośników kina domowego


klaudia229

Recommended Posts

Mam problem z działaniem głośników po podłączeniu do amplitunera. Dwie duże kolumny głośnikowe działają po podłączeniu np. podczas słuchania radia czy z usb, a dwa głośniki oraz ten centralny nie działają. Podpięte jest wszystko kablem głośnikowym, dwa małe głośniki do surround, centralny do center, kolumny do front. Jest to nowy sprzęt więc wydaje mi się że powinno wszystko działać chyba że coś źle zrobiłam.
Druga sprawa to podpięłam to kablem hdmi pod TV, w tv jest widoczne podpięte nowe urządzenie i po ustawieniu że głos ma docierać z zestawu kina domowego to głos już wcale nie działa nawet z tych dużych kolumn gdzie podczas słuchania radia działa.
Denon AVR-X1400H + cinematic bk
Głośniki wilson

IMG_20190717_081233.jpg

IMG_20190717_081217.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się nie ma dźwięku z TV w głośnikach kina domowego?

Czy gniazdo HDMI w TV jest opisane jako HDMI ARC? Jeśli nie to nie puści sygnału do amplitunera, wówczas trzeba się podpiąć do gniazda HDMI ARC lub jeśli TV takiego nie ma spiąć TV z amplitunerem kablem optycznym.

Wówczas będzie dźwięk i powinien być pięcioma jałowy.

Edytowano przez Marioxxl74
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie było ustawione stereo, teraz jest głos z wszystkich głośników podczas słuchania radia. I jeszcze druga sprawa, w telewizorze w funkcjach dźwięku po zmianie aby głos z głośników został przeniesiony na wyjście hdmi, to w dalszym ciągu kino domowe dźwięku nie przekazuje, oba urządzenia są dobrze podpięte bo jest informacja o podłączonym urządzeniu, czyli pozostaje mi jeszcze ustawić amplituner aby głos docierał? Jak to zrobić?

Edytowano przez klaudia229
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...