Skocz do zawartości

Idealny salon audio


S4Home

Recommended Posts

Witajcie,

Chciałbym poznać wasze zdanie na temat idealnego dla was salonu audio. Salonu mamba myśli sprzedawcy. 

Jaki powinien być? Co robić? 

Pomińmy odpowiedzi w stylu "dawać rabaty 70  procent" albo "mieć cały asortyment dostępny w Polsce".

Kwestie rabatowania czy cen po prostu darujmy w tym wątku. A mieć wszystkiego się nie da. Wówczas sprzedawca musiał by ci jakiś czas "wciskać" zaległości klientom. Chyba nie o to chodzi.

Więc odpowiedz w stylu "spory asortyment , to dla mnie wyznacznik" akceptuję. Ale "wszystko" już nie.

Zapraszam do dyskusji. Luźnej. Bez klótni.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, dobra sala odsłuchowa. Najlepiej ze zmienną aranżacją akustyczną, tak by można było odsłuchać sprzęt zarówno w optymalnych warunkach, jak i w gorszych - zbliżonych do domowych. Do tego salka powinna dysponować procesorem DSP do korygowania akustyki pomieszczenia. Klient również mógłby wtedy sprawdzić sprzęt z korekcją lub bez i lepiej wyrobić sobie zdanie o jego możliwościach.

Po drugie, oferta niezbyt szeroka. Mało marek elektroniki i trochę więcej kolumn (najlepiej o zupełnie różnym stylu grania). Klient nie miałby zawrotu głowy od obfitości opcji, a może ceny dzięki efektowi scali mogłyby być niższe.

Po trzecie, oferta rozciągnięta cenowo. Zarówno sprzęt najtańszy, jak i najdroższy (w granicach rozsądku). Klient mógłby się zorientować, czego oczekuje, a na co go stać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, rozumiem, że zmieniacie lokal, lub chcecie coś rozbudować lub zmienić? Szkoda, ze nie jesteście w wiekszym miescie np w Krk.

Wiadomo, ze ze 2 salki odsluchowe. 40 i 20m2. Z adaptacją. Ale tak jak rozsadnie Kraft napisał ( jedyny  raz od dluzszego czasu na tym forum) ze zmienną akustyką. Tzn żeby mozna było usunac część paneli.

Godziny otwarcia wt-so od 12-20. Jeden dzień od 8-16. Szewski poniedziałek odpoczywalibyscie, a w sobotę wieczór 17-20 klubokawiarnia. Otwarte ale nie sprzedajecie. Przychodzą klienici piją kawę, pieprzą glupoty i sluchają muzy ( to ostatnie najmniej wazne). Otwarta tylko sala odsluchowa zeby wam burdelu nie narobili. Karteczka, że z kawą na 3m od sprzetu itd. 

Nie rozumiem czemu tylko kolumny...a elektronika w mniejszym stopniu...chyba naprawdę wierzy w swoją teorię spiskową. Ufo, smugi kondensacyjne i te sprawy...

Nie wiem czy tez DSP jest dobrym pomyslem. Za duzo mozliwosci i klient w podobnie jak w wątku z programem komputerowym do pomiarow snułby teorie o lotach kosmicznych z poziomu technikum mechanizacji rolnictwa. Poza tym moglibyscie oszukiwać klientów ;).

A Ty Piotrze co byś zmienił? Podaj propozycje to skomentujemy.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejzyj sobie zdjecia swojego pokoju odsluchowego popatrz obiektywnym okiem i wróć. Nie wiem czy zauwazyleś ale już nawet nie koryguję Twoich wypowiedzi. Po Twoich wyczynach z akustyką obejżeniu zdjęć kazdy co ma jakieś pojęcie wie kim jesteś :). 

Uwazam natomiast, ze zredukowanie ilosci elektroniki w salonie, bo w/g Twojej tylko kolumny grają to już przesada. To Twoja teoria a tych co nie wiedzą dlaczego tak myslisz odsylam do Twoich watkow z akustyką.

Kraft, jedź wypocznij sobie. Lato jest, a Ty z mikrofonem po mieszkaniu biegasz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, audiowit napisał:

Przejzyj sobie zdjecia swojego pokoju odsluchowego popatrz obiektywnym okiem i wróć. Nie wiem czy zauwazyleś ale już nawet nie koryguję Twoich wypowiedzi. Po Twoich wyczynach z akustyką obejżeniu zdjęć kazdy co ma jakieś pojęcie wie kim jesteś :). 

 

Gdyż, jak powszechnie wiadomo, prawdziwy audiofil sprzęt ustawia na krzesłach. ROTFL

P.S. UFO, smugi kondensacyjne i te sprawy są be, ale kablowa homeopatia jest cacy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, JacSantana napisał:

Gdyż, jak powszechnie wiadomo, prawdziwy audiofil sprzęt ustawia na krzesłach. ROTFL

P.S. UFO, smugi kondensacyjne i te sprawy są be, ale kablowa homeopatia jest cacy :)

Nie wiem o czym mowisz. Sprzet mam ustawiony na stoliku lub na akcesoriach. O sprawach kablowych nie rozmawiamy, bo po co? Albo masz sprzet i sluch umozliwiajacy uslyszenie albo jesteś szczesliwy.

Jac Ty też na Boga wyciagnij tą kolumnę z kąta :(.

I juz dajcie spokoj z atakiem na mnie, bo nie o tym watek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audiowit napisał:

Nie wiem o czym mowisz. Sprzet mam ustawiony na stoliku lub na akcesoriach. O sprawach kablowych nie rozmawiamy, bo po co? Albo masz sprzet i sluch umozliwiajacy uslyszenie albo jesteś szczesliwy.

Jac Ty też na Boga wyciagnij tą kolumnę z kąta :(.

I juz dajcie spokoj z atakiem na mnie, bo nie o tym watek.

Sam opublikowałeś zdjęcie ze sprzętem na stołkach. Amnezja?

Mam sprzęt wyprodukowany przez renomowaną firmą a nie przez jakiegoś kolesia w przedpokoju ;) Słuch, jak wiadomo, z wiekiem się pogarsza. Twój oczywiście nie, mistrzu :) 

A jak wyciągną ją z kąta to gdzie mam postawić? Na środku pokoju? Zresztą jest jej tam dobrze :) I Boga w to nie mieszaj :)

Robisz sobie prymitywne personalne wycieczki i dziwisz się że ktoś reaguje? Zresztą miażdżąca większość Twoich wpisów to jadowita krytyka i szyderstwa. Merytoryczne zdarzają się sporadycznie. Brak wiedzy czy trudny charakterek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealny Salon powinien mieć dobrą salę odsłuchową , taką gdzie nie trzeba będzie chodzić by posłuchać pełne pasmo. Powinien mieć szeroką ofertę , możliwość wypożyczania sprzętu.

W większości największym problemem jest sala odsłuchowa ,a nie każdy ma chęci wypożyczania sprzętu miesiącami.

Dobrze jakby było 1-2 pracowników oddelegowanych do "obsługi" salki , to muszą być doświadczeni ludzie znający nie tylko "swoją" ofertę ,ale też ogólnie. Tak samo znajomość oferowanego sprzętu (instrukcje wykute) , ogólnie pasjonaci.

Głupio jest pytać o coś widząc iż Pan ze sklepu na wstępie wie mniej od pytającego :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudny charakterek. Ale kolegow mi nie brakuje. Nie jestem przynajmniej klakierem.

Ten Pan w garazu produkuje juz od kilku lat, jego sperzęt ma wielu użytkowników w Polsce jak i za granicą i jest ogolnie rozpoznawanym na rynku audio. A firmy nigdy nie powiekszy, bo i jego ojciec on z 2 swoimi pracownikami ZAWSZE bedzie recznie skladal wzmacniacze. Nie pojmiesz tego bo pewnie masz Marantza? Zgadłem? A znasz stare wzmacniacze tej firmy sprzed np 30 lat. Porownywales je moze ze swoim obecnym?

Na krzeselkach? Pewnie mowisz o zdjeciu z pierwszego odsluchu gdzie sprawdzalismy czy wogole jest sens pakowania się w wzmacniacz z napieciem 1300V ? 

A tak kwoli scislosci, to juz z pół roku lub więcej monobloki grają w 2 systemie, a w głownym przewineło się kilka innych. Teraz jest zupełnie cos innego, inny biegun. Uprzedzę Twoj kolejny atak. Monobloki fajne, a ja się bawię nadal. Jak myslisz skad czerpię wiedzę? Z internetu? Nie, z mojego pokoju odsluchowego.

Tak, na srodek pokoju. Jak zona nie pozwala, to zmien żone. Ja swojej w jej torebki sie nie mieszam.

I jak Stolarz pisał wroćmy do głownego tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Witajcie,

Chciałbym poznać wasze zdanie na temat idealnego dla was salonu audio. Salonu mamba myśli sprzedawcy. 

Jaki powinien być? Co robić? 

Pomińmy odpowiedzi w stylu "dawać rabaty 70  procent" albo "mieć cały asortyment dostępny w Polsce".

Kwestie rabatowania czy cen po prostu darujmy w tym wątku. A mieć wszystkiego się nie da. Wówczas sprzedawca musiał by ci jakiś czas "wciskać" zaległości klientom. Chyba nie o to chodzi.

Więc odpowiedz w stylu "spory asortyment , to dla mnie wyznacznik" akceptuję. Ale "wszystko" już nie.

Zapraszam do dyskusji. Luźnej. Bez klótni.

Pozdrawiam

Oczywiście salka odsłuchowa jest wymogiem podstawowym. Dla mnie jako klienta bardzo pomocna byłaby możliwość dowiezienia, wybranego wstępnie sprzętu, do domu i odsłuchania w warunkach docelowych. Można oczywiście, np. u was, sprzęt wypożyczać ale kilka kompletnych zestawów to już kłopot choćby z transportem. Usługa taka powinna bezwzględnie być odpłatna aby wyeliminować roszczeniowych cwaniaczków ;)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy to dobry pomysł. Wątpliwości mam dlatego, że w ostatnim czasie miałem akurat wpięte do wzmacniacza dwie pary kolumn. Przełączałem tylko zaciski z pilota. Nie ważne w którą stronę przełączyłem, przez jakiś czas, zawsze gorzej brzmiały kolumny na które przełączałem. Po prostu nasze uszy potrzebują chwilę na przyzwyczajenie się do nowych zniekształceń (kolumny idealne nie istnieją).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też pomyśleć o ruchomej platformie do odsłuchiwania kolumn, np. obrotowej, na której można ustawić trzy porównywane modele i odsłuchiwać je po obrocie platformy, dokładnie z tej samej lokalizacji (wcześniej optymalnie dobranej przez akustyka). W jednym salonie odsłuchiwałem 4 czy 5 kolumn ustawionych koło siebie, więc różnica w ustawieniu między skrajnymi wynosiła pewnie z metr lub więcej (x2, bo druga kolumna od pary). Ze spacerów z mikrofonem pomiarowym wiem, że taka odległość robi różnice. Precyzyjne porównywanie kolumn w tych warunkach jest niemożliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Stolarz napisał:

Jak dla mnie to najważniejsza by była sala odsłuchowa nie tylko z tzw. "idealnymi warunkami" ale z możliwością odsłuchu w warunkach zbliżonych do domowych.

Popieram a nawet dwie takie salki mniejsza (4x4m) i wieksza (6x6m).

Mozliwosc wypozyczenia sprzetu do domu.

7 godzin temu, audiowit napisał:

Godziny otwarcia wt-so od 12-20. Jeden dzień od 8-16. Szewski poniedziałek odpoczywalibyscie, a w sobotę wieczór 17-20 klubokawiarnia. Otwarte ale nie sprzedajecie. Przychodzą klienici piją kawę, pieprzą glupoty i sluchają muzy ( to ostatnie najmniej wazne). Otwarta tylko sala odsluchowa zeby wam burdelu nie narobili. Karteczka, że z kawą na 3m od sprzetu itd. 

 

Kawa tak np. gdy przychodzi klient indywidualny na odsluch, ale klubokawiarnia zdecydowanie nie. Karteczka nic by nie dala jakby sie spotkalo kilkanascie osob i wczesniej czy pozniej jakies straty beda. Zawsze mozna spotkac w innym miejscu na miescie.

Godziny otwarcia ok z jednym dniem otwarcia z rana np. sobota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokal został ostatnio poszerzony o sasiedni. Ale szykuje się remont głównej salki. To prawda.

Wygląda na to że faktycznie większość z was stawia na salkę odsłuchowa.

Tu mam pewien pomysł ale na razie nie chce zdradzać. 

A co do lokalizacji. To przy zakładaniu z kolegą salonu Kraków był pierwotna lokalizacja.

Ale z racji że kolega mieszka w Oświęcimiu a częściej doglądał salon to taka decyzja. 

Na razie t alkalizacja wcale nie jest głupia.

Z Krakowa ludzie przyjeżdżają bo po drodze zator :) a w samym Oświęcimiu też jest co zobaczyć.

A zachaczamy też o Śląsk. Stamtąd też sporo osób przyjeżdża.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że że Śląska do Krakowa nie jeżdżą bo nie mają po co. Jeśli chodzi o audio. A jednak podejście mamy nieco inne. Stąd wyprawa niedaleko na granicę województw nikomu problemu nie robi.

Zwłaszcza że sami wiecie jak często wypożyczamy na odległość. Na prawdę tych paczek dziennie wyjeżdża sporo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Oświęcimia jest A4 albo dosyć przyjazna droga zarówno z Krakowa jak i z GOP-u , a i zapewne z Bielska , tak więc potencjalnie spory rynek.

Oprócz salki to niech s4home zrobi lepszą www , bo ta co jest to mocno zniechęca do przeglądania oferty.

W miarę czytelną ma q21 i tam przyjemnie się szpera :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...