Skocz do zawartości

Idealny salon audio


S4Home

Recommended Posts

6 godzin temu, kn1234 napisał:

Strona do przebudowy,o co nie zapytam to nic sie nie zgadza,Piotrek z tego co rozmawiałem z kolega ze sklepu to jesteś tylko od naganiania na necie i twoje rabaty sie nie pokrywają z rabatem przez telefon,także nie obiecuj ludziom swoich cen bo to mit,

Tak w temacie rabatów, to dużo u nich kupowałeś? Pewnie tak, gdyż żelazna logika nakazuje kupować w Oświęcimiu będąc zdeklarowanym mieszkańcem Lubelskiego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home Pamiętasz naszą "dyskusję" w temacie audio szkoły?

OK - Nie przesadzajmy że 1x na tydzień, bo salon to salon, a nie szkoła, ale fajnie by było na przykład raz w miesiącu zorganizować jakieś spotkanie....... co miesiąc z inna tematyką związana z audio.

Porównania, testy + filiżanka dobrej kawy dla każdego uczestnika spotkania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2019 o 09:49, Kubakk napisał:

Do Oświęcimia jest A4 albo dosyć przyjazna droga zarówno z Krakowa jak i z GOP-u , a i zapewne z Bielska , tak więc potencjalnie spory rynek.

Oprócz salki to niech s4home zrobi lepszą www , bo ta co jest to mocno zniechęca do przeglądania oferty.

W miarę czytelną ma q21 i tam przyjemnie się szpera :D 

Prace nad nową stroną trwają od 2 lat. Ja już straciłem cierpliwość. Więc nie cisnę. Ale tak. Zdecydowanie.

Dnia 20.07.2019 o 09:30, Karo napisał:

W Waszej sali odsluchowej za wysoko siedzi się, znacznie powyżej linii głośnika wysokotonowego. Trzeba to poprawić. 

Chodzi ci o podest? 

Akurat podest można zlikwidować ale wiesz że mamy kolumny małe i większe. Głośnik wysokotonowy zawsze jest na innej wysokości 

Podest służył , służy głównie pod kino. 

18 godzin temu, kn1234 napisał:

Strona do przebudowy,o co nie zapytam to nic sie nie zgadza,Piotrek z tego co rozmawiałem z kolega ze sklepu to jesteś tylko od naganiania na necie i twoje rabaty sie nie pokrywają z rabatem przez telefon,także nie obiecuj ludziom swoich cen bo to mit,

Który kolega ci to powiedział? 

Kiedy u nas byłeś?

Ok zweryfikowałem nieco twoje ostatnie wypowiedzi. Faktycznie lubisz siać zamęt.

Podaj swojego maila sprawdzę twoje zakupy. Podaj także proszę przykład gdzie mój rabat nie pokrywał się z salonowym 

Bo szczerze to ta wypowiedź wygląda na mocno wyssana z palca. 

10 godzin temu, Kamill00 napisał:

@S4Home Pamiętasz naszą "dyskusję" w temacie audio szkoły?

OK - Nie przesadzajmy że 1x na tydzień, bo salon to salon, a nie szkoła, ale fajnie by było na przykład raz w miesiącu zorganizować jakieś spotkanie....... co miesiąc z inna tematyką związana z audio.

Porównania, testy + filiżanka dobrej kawy dla każdego uczestnika spotkania.

Zdecydowanie jestem za. O takim czymś myślałem już na prawdę dawno temu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Karo napisał:

Tak, miałem na myśli podest, na którym znajduje się kanapa. W moim przypadku, gdy wygodnie rozsiadłem się na niej, to moja głowa była za wysoko o około 40 cm.

Stronę internetową rzeczywiście macie tragiczną. ☹️

No jak mówiłem pierwotnie miało to pomagać aby głową była w środku ekranu. 

Ale tak przy przebudowie już jest postanowione że podest zniknie.

@kn1234 rozmawiałem z wszystkimi pracownikami naszego salonu. Żaden nie powiedział nic takiego nigdy nikomu. Czemu zatem zmyślasz? Co masz na swoją obronę? Proszę abyś teraz wyjaśnił. Także kwestie rabatowania. Bardzo nie ładnie .....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje trzy grosze. Kiedy szukałem kolumn naściennych, oferta była (i jest nadal) dosyć szeroka. Co z tego, skoro żadnego modelu nie da się odsłuchać w salonie? Aby podsumować, wymienię je według dystrybutorów i producentów:
Monitor Audio Soundframe (seria)
Dali Oberon Wall
Dali Opticon LCR
Dali Rubicon LCR
Canton Atelier (seria)
Sonus Faber Venere/Sonetto On Wall
Klipsch RP-D (seria, np RP-640D i mniejsze)
KEF seria T
Taga Azure OW-80 LCRS
Taga AV OW-60 LCRS
Taga Platinum LCR-60 SL
DLS Flatbox (seria)
PMC Wafer (seria)

Na 13 różnych serii (i łącznie około 20 różnych modeli), dostępne są tylko jedne. Udało mi się je odsłuchać i chciałem móc odsłuchać inne, ale żadnych się nie dało. Jest to szczególnie irytujące w przypadku dystrybutora, który zarządza sprzedażą od trzech producentów i nie jest w ogóle zainteresowany tym, żeby je sprzedawać. Z zażenowaniem czyta się recenzje Dali Rubicon LCR, gdzie to producent bezpośrednio przysyła pięć kolumn naściennych i subwoofer, bo dystrybutor nic z tym nie zrobi, i to pomimo, że Rubicony LCR dostały nagrodę EISA.
(Swoją drogą, w ostatnich wyprzedażach w salonach tegoż dystrybutora pojawiły się Rubicony w kolorze czerwonym, ale żeby móc je dostać na odsłuch? Skądże!)
Polpak proponuje zamówienie kolumn na odsłuch do domu, albo proponuje jeden salon do wyboru (mimo że w Krakowie współpracują z kilkoma), w którym i tak nie są zainteresowani ich sprzedażą.

Ja wiem, że dystrybutorom i salonom byłoby najłatwiej, gdyby na rynku były do wyboru kolumny duże podłogowe, małe podłogowe i monitory, bierz i płać, albo idź stąd, albo jeszcze lepiej płać i nic nie bierz, ale wybór jest cokolwiek szerszy i dobrze byłoby, żeby spośród dostępnych opcji dało się wyboru dokonać świadomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tu wchodzimy w kwestie dystrybutora.

Dlaczego ich nie ma? Dlaczego nie chce pożyczać to już sprawa jego nie mieszam się.

Wyjaśnię jedynie dlaczego salon audio takich konstrukcji mieć po prostu wszystkich nie może.

Otóż pytania o te kolumny zdarzają się rzadko. Nie chcę liczyć dokładnie na palcach jednej ręki. Jeśli ktoś szuka ich jako tyłów nie specjalnie potrzebuje odsłuch. Jeśli jednak buduje na nich całe kino to ja to rozumiem. Jednak wracając do pierwszej wypowiedzi. Trzymając je wszystkie salon po pewnym czasie musi się ich "pozbyć" ,sprzedać. Przez co zapewne zaczyna je "wciskać". A to już poważny problem działania salonu. 

Akurat tu jestem zdania. Że lepiej nie mieć sprzętu który ma leżeć niż później robić takie rzeczy.

Rozumiem cię bo sam chciałem ci załatwić je na odsłuch. Nie ma dystrybutor do wypożyczenia no nic nie poradzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę irytuje taka postawa dystrybutora, bo choć to nie jest sprzęt tani, to nawet nie oczekiwałbym specjalnych zniżek. Ale nawet jeśli sprzedają ich kilka sztuk rocznie, to jednak mają co najmniej dwie sztuki na sprzedaż (wnoszę po ostatniej fali wyprzedaży z ich salonów) i z wypożyczeniem nie powinno być problemu, a niestety jest (i, co gorsza, dystrybutor nawet nie raczy odpowiadać na maile).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, yahoo111 napisał:

Trochę irytuje taka postawa dystrybutora, bo choć to nie jest sprzęt tani, to nawet nie oczekiwałbym specjalnych zniżek. Ale nawet jeśli sprzedają ich kilka sztuk rocznie, to jednak mają co najmniej dwie sztuki na sprzedaż (wnoszę po ostatniej fali wyprzedaży z ich salonów) i z wypożyczeniem nie powinno być problemu, a niestety jest (i, co gorsza, dystrybutor nawet nie raczy odpowiadać na maile).

 

S4home niech będzie po twojemu,nie chce

 mi sie opisywać rozmowy tel,o kupnie transpuls 1500,koniec z mojej strony 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, yahoo111 napisał:

Trochę irytuje taka postawa dystrybutora, bo choć to nie jest sprzęt tani, to nawet nie oczekiwałbym specjalnych zniżek. Ale nawet jeśli sprzedają ich kilka sztuk rocznie, to jednak mają co najmniej dwie sztuki na sprzedaż (wnoszę po ostatniej fali wyprzedaży z ich salonów) i z wypożyczeniem nie powinno być problemu, a niestety jest (i, co gorsza, dystrybutor nawet nie raczy odpowiadać na maile).

Jak mówię , nie ingeruje w kwestie dystrybutora. Salon a dystrybutor mają jednak inna politykę i inne problemy.

4 godziny temu, kn1234 napisał:

 

S4home niech będzie po twojemu,nie chce

 mi sie opisywać rozmowy tel,o kupnie transpuls 1500,koniec z mojej strony 

Nadal masz problemy z ortografia jak widzę. Koledzy już zwracali ci uwagę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kn1234 napisał:

Piszę taką samą ortografią jak Ty,z tableta na kolanie,ochłoń człowieku ,konto założyłem ,żeby podrwić z twojej ortografi w co drugim wątku,prześledź swoje wpisy to zrozumiesz,bayo

Chwalisz się tym, że piszesz równie źle jak osoba z której drwisz? Masz ujemne IQ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kn1234 napisał:

Piszę taką samą ortografią jak Ty,z tableta na kolanie,ochłoń człowieku ,konto założyłem ,żeby podrwić z twojej ortografi w co drugim wątku,prześledź swoje wpisy to zrozumiesz,bayo

Kn1234,

Forum AUDIO nie jest po to, by drwić z kogoś!
Jest to uwaga porządkowa i proszę Ciebie o zmianę podejścia i sposobu pisania.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kn1234 napisał:

Dzwonię do S4,żeby wypożyczyć transpuls 1500 a gościo mi mówi,że to płatne  200złotych za wypożyczenie ,no i odesłanie tyle samo bo na palecie i jestem 400 w plecy

nie mam pytań , czyli chciałbyś by pokryli Tobie koszty palety ? powinieneś o tym napisać na wszystkich forach , i w opiniach w necie , niech się inni pośmieją :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się wtrącę w sprawie S4. Wypożyczałem suba MA i nie bardzo się u mnie sprawdził. Spakowałem, odesłałem i chciałem oddać za przesyłkę z S4 do mnie bo nie lubię czuć że kogoś naciągam, w odpowiedzi dostałem „Koszt wysyłki do Pana jest po naszej stronie :)” Może dzisiejsza młodzież wymaga więcej ale dla mnie jest super. Pozdrawiam @S4Home 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przesadzam czasem z nudów ,ja kupiłem te transpulsy z darmową wysyłką ,oddałem do sklepu i zapłaciłem tylko 130 za odesłanie na palecie ,ale ok każdy sklep ma swoją polityke,

Dnia 26.07.2019 o 20:48, Kubakk napisał:

nie mam pytań , czyli chciałbyś by pokryli Tobie koszty palety ? powinieneś o tym napisać na wszystkich forach , i w opiniach w necie , niech się inni pośmieją :D 

No fora audio są po to właśnie,żeby sie wspólnie pośmiać i opowiedzieć jak to nasze audio wygląda a,że przodują nady i yamahy 😇

 

Edytowano przez kn1234
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2019 o 17:55, kn1234 napisał:

Dzwonię do S4,żeby wypożyczyć transpuls 1500 a gościo mi mówi,że to płatne  200złotych za wypożyczenie ,no i odesłanie tyle samo bo na palecie i jestem 400 w plecy

Hahahah. Nie no ja będę pokrywał jeszcze koszty transportu do ciebie. Nie dość że sobie słuchasz kolumn za darmo.

Jesteś nie poważny ? Czy 13 lat to jednak za dużo co powiedziałem? 

Proszę załatw swój transport to będziesz miał całkowicie darmowo. Był tutaj już taki gość co nie podobało mu się. Widać że oderwany od rzeczywistości. Wiesz że inne salony biorą kasę za odsłuch. A u nas wypożyczenie jest darmowe.  Trochę pokory. 

6 godzin temu, kn1234 napisał:

Może przesadzam czasem z nudów ,ja kupiłem te transpulsy z darmową wysyłką ,oddałem do sklepu i zapłaciłem tylko 130 za odesłanie na palecie ,ale ok każdy sklep ma swoją polityke,

No fora audio są po to właśnie,żeby sie wspólnie pośmiać i opowiedzieć jak to nasze audio wygląda a,że przodują nady i yamahy 😇

 

Widać że od razu stonowales 

Proszę jednak abyś nie zabierał głosu już w tym wątku. Mamy tu zamiar rozmawiac o konkretach 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie to wypożyczanie sprzętu powinno być odpłatne. Natychmiastowa eliminacja drobnych cwaniaczków i roszczeniowych pryszczersów którzy chcą sobie posłuchać za darmoszkę. Kupisz, nie płacisz za wypożyczenie. Nie kupisz, sorry Gregory ale trzeba zabulić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...