Skocz do zawartości

Kino domowe po taniości


Ledzian

Recommended Posts

Zaczynam budowę kina domowego do salonu po taniości/stopniowo. Mam zamiar zacząć od stereo i jak się pojawi okazja to rozbudowywać zestaw (podstawkowe, centralny, sub). 90% to filmy/tv, a tylko 10% muzyka. Okazyjnie kupiłem dwie podłogówki Polk Audio T50. Teraz w planie jest amplituner. Moje typy:

  1. Denon AVR-X2400H (1500 zł) - często łączony z tymi głośnikami
  2. Onkyo TX-NR686 (1700 zł)
  3. może inny?

kolejność nieprzypadkowa.

Na czym mi zależy:

  • łatwość obsługi - żona musi to ogarnąć, najlepiej żeby działało automagicznie jak włączy się TV/dekoder,
  • w miarę dobry dźwięk wtedy kiedy jest cicho (90% wieczór), ,moc/głośność nie jest tak ważna - Do tej pory grały głośniki z TV i przez krótki czas jakiś zestaw z Ikea (soft to była jakaś parodia) więc i tak będzie o niebo lepiej,
  • w miarę sensowne stereo (choć jestem świadom, że jak jest tanio to nie będzie idealnie),
  • będzie pasować do Polk Audio T50 (a póżniej T30/T15 + sub).

Pytanka: Który z 1) lub 2) bardziej spełni te wymagania, a może iść jeszcze w coś innego?

 

Ps. Limit kasowy jest sztywny, a nawet lepiej jakby mogło być taniej 🙂 

Pozdr,

Mariusz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te opinie to z https://www.pepper.pl/promocje/amplituner-onkyo-tx-nr686-czarny-amazon-171147

... a, że wole coś solidnego i nie sprawiającego problemu niż niby lepszego/z lepszymi parametrami ale z problemami. Z drugiej strony może to jakiś odosobniony przypadek. Jest możliwość zwrotu i gwarancja. Dylemat 🙂Chyba się jednak skusze na to Onkyo jak wpadnie w jakieś dobrej cenie (teraz jest po 1800 zł, w Polskich sklepach po około 2100 😞 ). Jak coś to będzie na Was bo mnie namawialiście 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, seba3002 napisał:

Napisz do branży, na pewno coś utargujesz 🙂

Nie dadzą rady przebić amazona/internetowych, nie ta skala i ponoszą koszty. Jakbym im zawracał głowę wypożyczeniami/odsłuchami/oglądaniem w sklepie/macaniem to bym kupił u nas (nawet jeśli by było drożej). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam może nieco info, jak amplituner Denona współpracuje z TV. Ja mam akurat model X3500H ale to chyba "jeden pies".

Jeśli w TV jest włączony tzw HDMI-CEC (w Samsungach nazywa się to Anynet+), i podłączymy amplituner do złącza HDMI-ARC to amplituner będzie się włączał razem z TV. Amplituner od razu przełącza się na źródło "TV Audio" i od razu dźwięk idzie z głośników podłączonych do amplitunera. Wyłączenie TV automatycznie wyłącza amplituner. Pilotem od TV bez problemu sterujemy głośnością amplitunera (nie trzeba żadnego parowania czy konfiguracji pilota).

Dekoder mam podłączony do TV (nie do ampli) i uruchamia się on również automatycznie (ale nie wyłącza - to wada Horizonów od UPC a taki mam). Można dekoder podłączyć przez ampli ale moim zdaniem to gorsze rozwiązanie - robi się zamieszanie jak masz więcej urządzeń a ampli jest np. wyłączony.

W ogóle ten Denon jest dość sprytny - np. pamięta, czy wyłączyliśmy go pilotem od ampli, czy wyłączył się razem z TV. W pierwszym przypadku pozostanie wyłączony dopóki go znowu nie włączymy pilotem. W drugim przypadku będzie się włączał razem z TV.

Można bez problemu np. wyłączyć amplituner podczas oglądania telewizji - telewizor automatycznie zacznie odtwarzać dźwięk z wbudowanych głośników. Jak ponownie włączymy ampli, dźwięk automatycznie się przełączy na głośniki podłączone do amplitunera.

 

Oczywiście wszystkie te opcje są konfigurowalne w amplitunerze. Jeśli chcemy, można to wszystkie automaty powyłączać i wtedy amplituner będzie się włączał i wyłączał tylko wtedy, gdy sami to zrobimy jego pilotem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo TX-NR686 kupiony, więc minimum (czyli stereo) już jest skompletowane. Dzięki za pomoc.

Pytanie na co polować w następnej kolejności?

  • sub (Magnat sub 302a lub może jakieś alternatywy? Możecie coś polecić co będzie pasować?),
  • centralny (Polk T30),
  • czy podstawkowe (T15)?

Pozdr, Mariusz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wszystko ale nie bezkrytycznie i filtrem :-) Najlepszy dowód - to w końcu kupiłem to Onkyo :-)

Udało mi się też już kupić centralny/T30  i to w sklepie.

Jeszcze T15 i sub. I tu pojawiła się propozycja Taga TSW 120. Warto dopłacać, czy zostać przy Magnacie 302a? Może coś więcej o pomieszczeniu: 6m na 5m, otwarte na jadalnie przedpokój (łączy się to wszystko też z kuchnią).

Edytowano przez Ledzian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te drobne złośliwości 🙂Wczoraj podłączone ... i jeszcze nie popsuł się 🙂 Działa bajka. Dźwięk to przepaść (w stosunku do głośników z tv i wierzy Panasonica - w piwnicy można posłuchać głośniej 🙂). Może na innym zestawie byłoby lepiej ale nie mam zamiaru nawet się na tym zastanawiać, tylko cieszyć się z tego co mam.

 

Parę wniosków, rzeczy do ogarnięcia:

1) Nie przewidziałem, że jak będzie lepszy sprzęt do słuchania muzyki to będę słuchał więcej muzyki 🙂 

2) Dekoder polsatu - jak się włączy dźwięk przestrzenny to pilot od dekodera już nie steruje głośnością (problem tymczasowy bo jak ogarnę jakieś źródełko z piłką nożna online to polsat pójdzie do piachu bo i tak nikt nie ogląda),

3) Coś muszę pokombinować z podłączeniem i/lub opcjami bo:

3a) jak włączam tv to włącza się dekoder+tv+ampl. Jak wyłączam tv to wyłącza się komplet. Czyli ok.

3b) inaczej jest jak uruchomię dekoder - wtedy włącza się dekoder+tx+ampl, Też ok ale problem jest jak wyłączę dekoder - wtedy wyłącza się tylko dekoder i tv, a ampli muszę wyłączyć osobno (może wystarczy poczekać, a może miesza coś jeszcze podłączony chromecast 3 do innego wejścia ampli). 

3c) jak włączam ampli to nie włącza się ani tv, ani dekoder - hmm najlepiej by było jakby włączał się jeśli źródłem jest dekoder lub chromecast, a nie jeśli np tuner fm. Jak wyłączam ampli to też wyłącza się tylko ampli.

4) podmienić muszę kable bo jeszcze nie przyszły mi ls25 i tymczasowo podłączyłem na starym kablu z wkrętarki 🙂

5) Potrzebna jest nowa szafka pod tv 🙂

 

Sub będzie jeden, ten Magnat - cierpliwość żony ma granice, a ja jestem niebezpiecznie blisko 🙂

Edytowano przez Ledzian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ledzian napisał:

Dekoder polsatu - jak się włączy dźwięk przestrzenny to pilot od dekodera już nie steruje głośnością

akurat to jest normalne - to samo przerabiałem w przypadku nc+, w momencie włączenia dolby (jeżeli kanał je oczywiście obsługiwał) regulacja głośności z pilota była nieaktywna. W przypadku nc+ był nawet taki komunikat informacyjny w samym dekoderze.

9 minut temu, Ledzian napisał:

tylko cieszyć się z tego co mam.

i o to właśnie w tej całej zabawie się rozchodzi ;) niech służy i cieszy ucho jak najdłużej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...