Skocz do zawartości

Alternatywa dla wkładki Ortofon MC-1 Turbo


Leonid Titov

Recommended Posts

Dzień dobry. 

Od lat korzystałem z wkładki Ortofon MC-1 Turbo. Byłem raczej zadowolony, ale teraz chciałbym ją zmienić. Oprócz tego, że już jest za stara, problem jeszcze polega na tym, że mój przedwzmacniacz jest dostosowany do wkładek MM. I chociaż wszędzie pisze się, że ten Ortofon dobrze pasuje do MM przedwzmacniaczy, zrozumiałem, że taka kombinacja nie jest zbyt dobra. Więc, chciałbym spróbować jakiejś wkładki MM. Mam kwotę 700-800 PLN. Na razie złożyłem dla siebie taką listę:

Nagaoka MP-110

Sumiko Pearl

Goldring 2100

Używam takiego sprzętu towarzyszącego: gramofon - Pioneer PL-516, przedwzmacniacz DIY, ale zrobiony według schematu przedwzmacniacza z Kenwood KA9100. 

Resztę sprzętu, którego używam, czyli wzmacniacz i kolumny, trochę później planuję zmienić, dopasując do gramofonu/przedwzmacniacza i nowej wkładki.  

Słucham muzyki rockowej/rozrywkowej/folku i trochę jazzu lat 60-70ch - i z tamtych czasów pochodzi większość mojej kolekcji płyt.   

Czy mogę poprosić o pomoc w doboru wkładki? Może ktoś doda jakichś innych alternatyw do mojej listy?

Z góry dziękuję. 

Leonid.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...