Skocz do zawartości

Samsung-UE55nu7102 + głosniki Logitech


Mirao

Recommended Posts

Samsung-UE55nu7102

Chciałbym podłączyć głośniki pod TV, ale nie mam wejścia na słuchawki.

Głosniki to Logitech 2.1.

Do innego TV podłączałem je poprzez wejście na słuchawki, ale tutaj takiego nie widzę. Czy ktoś może podpowiedzieć jak to połączyć? Chciałbym uniknąć dodatkowego sprzętu typu amplituner

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nowsze telewizory Samsunga nie mają już analogowego wyjścia dźwięku. Mam podobny model (75NU8002) i tu jest tak samo.

Do wyboru masz więc jedynie:

HDMI-ARC - zwykle do tego złacza podłączamy amplituner

Digital Out - cyfrowe złacze optyczne (TOSLINK).

Domyślam się, że Twoje Logitechy to typowe aktywne głośniki komputerowe, które mają jedynie analogowe złącze typu Jack 3,5mm. Niestety nie podłączysz ich bezpośrednio do TV.

 

Istnieją konwertery cyfrowo analogowe, które pozwalają "przetłumaczyć" sygnał cyfrowy na analog. W TV ustawia się sygnał wyjściowy na "Stereo". Z jednej strony konwertera jest wejście optyczne, z drugiej dwa wyjścia RCA/Cinch albo Jack 3,5mm. Albo oba. Niestety nie wiem, jak takie coś sprawuje się w praktyce.

Koszt to kilkadziesiąt zł na Allegro. Sam musisz ocenić, czy Twoje głośniki warte są tego zakupu.

https://allegro.pl/oferta/konwerter-toslink-coaxial-spdif-cinch-jack-3-5mm-7517386625

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...