Skocz do zawartości

Odtwarzacz lub wzmacniacz do AKG K702


Recommended Posts

Dzień dobry :) 

chciałbym sobie kupić "urządzenie" do słuchawek AKG K702. Obecnie podłączam je do Yamahy R-N802 - ale doczytałem na tym forum, że "dziurka" do podłączania słuchawek tylko udaje wzmacniacz słuchawkowy. Najchętniej kupił bym "coś" co pozwoli odtwarzać na słuchawkach streaming (Tidal itp) i najchętniej żeby można było to podłączyć do internetu poprzez domowe wifi i nie korzystać z amplitunera Yamahy. Czyli mógłbym korzystać ze słuchawek w innych pokojach. 

Czy np jakieś Fioo nadaje się do tego celu? Ewentualnie co polecicie do tych słuchawek? 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Fiio to właśnie rozwiązanie którego chciałbym uniknąć... Chciałbym żeby jakieś inne "Fiio" było wzmacniaczem i jednocześnie pewnie DAC-em oraz stremerem (czy jak to nazwać - odbiera muzykę z internetu i pozwala nią sterować). Nie chce podłączać wzmacniacza do komputera. Ma być np. w sypialni gdzie jedynym źródłem muzyki będzie siec poprzez domowe wifi. Budżet - to myślę, ze do tysiąca złotych. 

Czy odtwarzacze Fiio nadają się do tego? Np. Takie z wyświetlaczem na którym można uruchomić Tidala i wybierać utwory do odtwarzania. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FiiO M9 nie znam. Na podstawie recenzji można przypuszczać że powinien dać radę słuchawkom AKG K702, choć nie spodziewał bym się tu rewelacji. Trzeba by spróbować. M7 brak funkcjonalności której oczekujesz, a M6 będzie raczej zbyt słaby. Te słuchawki nie są przewidziane do sprzętu przenośnego i w tym chyba jest problem. Do nich potrzebny jest dobry sprzęt stacjonarny. Do sprzętu przenośnego wybiera sie zwykle słuchawki mniej wymagające. Z DAC-iem podłączanym do telefonu również zwykle jest łatwiej w podobnej cenie.

W przypadku słuchawek do FiiO M9 bardziej wymagających przydały by się takie które będzie można podłączyć do jego wyjścia zbalansowanego.

K702 wymagały by do tego dość gruntownej przeróbki.

Sam nie sprawdzałem , ale ponoć bezprzewodowo Astell&Kern AK-XB10 daje radę z tymi słuchawkami. Wtedy telefon może sobie leżeć gdzieś z boku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to maleństwo (Astell&Kern AK-XB10 ) wymaga specyficznego rodzaju Bluetootha - a to jest zdaje się przypisane do procesorów Qualcomma... I ja takiego nie mam. 

Czyli jednak jestem skazany na zestaw: wzmacniacz słuchawkowy plus "coś" jako źródło? Do tego wzmacniacza chciałbym podłączyć Tidala.

To chyba najlepiej (najwygodniej) będzie w moim przypadku dokupić coś z Yamahy/Musiccasta (jako źródło streamingu) i podłączyć wzmacniacz? 

Yamaha ma takie małe ustroistwa w systemie Musiccast do tego celu. Np. WXAD-10. Rozumiem, że ta yamahowa skrzyneczka odbierała by muzykę poprzez domowe wifi (Musiccast zalogowany do różnych serwisów, w tym Tidal) i miała na pokładzie przetwornik cyfrowo-analogowy? Dla mnie to chyba najwygodniejsze rozwiązanie. Powstanie pewnie pytanie o jakość tego przetwornika i jaki wzmacniacz słuchawkowy do tego dokupić? 

Moje wymagania nie są jakieś wygórowane... Mam Yamahę R-N803d z kolumnami Fyne Audio i ta jakość mnie zupełnie zadowala. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz w domu sieć wi-fi z internetem to jako źródło dźwięku do streamingu możesz użyć małego Google Chromecast Audio. Do jego sterowania potrzebny będzie np. smartphon. Do niego podłączysz wzmacniacz słuchawkowy lub DAC/Amp słuchawkowy z wejściem optycznym.

Na dobrą sprawę da się do Chromecasta podłączyć słuchawki bezpośrednio. Jednak nie oczekiwał bym po takim połączeniu zbyt dobrego dźwięku w słuchawkach. Jego gniazdo jack lepiej sprawdza się jako wyjście do podłączenia dalej do jakiegoś sprzętu niż do napędzania słuchawek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje.

Tylko w sumie to się na razie dowiedziałem, że mogę dokupić googlową przystawkę Audio. To chyba nie jest jednak wzmacniacz słuchawkowy a i pewnie jakieś Fiio da lepszy efekt? 

To będę chyba porównywał yamahową przystawkę plus wzmacniacz słuchawkowy z przenośnym odtwarzaczem typu Fiio. Ze względu na funkcjonalność muciccasta, który już mam, liderem jest Yamaha - tylko jaki wzmacniacz do słuchawek? 

No i czy WXAD-10 czy inne urządzonko Yamaha/musiccast- one się pewnie różnią funkcjami dodatkowymi (co do słuchawek nie wykorzystam) jak i przetwornikiem C/A co ma pewnie duże (?) znaczenie. 

to jeszcze podpytam - jaki wzmacniacz polecicie w zestawie z yamahowymi streamerami? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...