Skocz do zawartości

Amplituner kina domowego Marantz SR 5013


Michael

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Posiadam zestaw kina domowego Paradigm Monitor 9v7 fronty, Paradigm 3v7 centralny oraz Paradigm surround 1 głośniki efektowe. Centralny i efektowe są podłączone do amplitunera Technics SA-AX7 wraz z Panasonic DMP BDT-500. Uzupełnienie zestawu to stereo Marantz CD 6005 oraz PM8005. O wyborze Paradigm zadecydował sentyment do brzmienia pierwszej pary Monitor 3v1, idealne moim zdaniem do muzyki rockowej, choć w spokojniejszych klimatach też brzmią poprawnie. W kinie brakuje mi nieco czystości, Technics to stara konstrukcja i przymierzam się do wymiany na nowszy amplituner. Moje pytanie do forumowiczów którzy być może słuchali podobnego zestawu brzmi, czy wymiana amplitunera wniesie słyszalną różnicę? Myślę o Marantz SR 5013 o którym czytalem wiele dobrych opinii jednak czy jest on wystarczająco "klarowny" w kinie?  Oczywiście inne marki też są mile widziane, warunek pre out którego brakuje. Powierzchnia 20m2 salon otwarty na kuchnię, budżet bez limitu choć myślę że do tego metrażu 4000-5000k to chyba maksimum?

Dzięki z góry za podpowiedzi

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy przerzucać się propozycjami i argumentami, ale i tak decyzja powinna zapaść po odsłuchu. Każdy z wymienionych amplitunerów będzie dobry i inny jednak będą to detale dla niektórych istotne dla innych nie. Marantz to chyba jeden z bardziej "wyrafinowanych" brzmieniowo sprzętów grający być może z minimalnie z mniejszym rozmachem, a z większym taktem i wyczuciem i szczegółowością. Zapraszamy na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za błyskawiczne podpowiedzi.

S4Home po wstępnym research-u Yamaha wydaje się być faworytem choć elektronika Marantza też gra dość jasno, nie wiem jak z żywiołowością i tutaj Q21 ma rację, bez odsłuchu się nie obejdzie jednak zanim się udam na odsłuch muszę lepiej zaznajomić się z tematem amplitunerów KD. 

Q21, no właśnie, wyczucie i szczegółowość. Tak się zastanawiam czy w tym metrażu usłyszę "większy rozmach"? No i zasadnicze pytanie czy go potrzebuję? Nie posiadam suba a stary Technics na spółkę z Marantzem i wspomniane Paradigmy potrafią stworzyć niezłą atmosferę, choć trochę brakuje czystości i detalu. 

Na koniec ponawiam pytanie bo nie uzyskałem odpowiedzi, czy wymieniając stary ampli na jakikolwiek z nowszych modeli w konfiguracji z posiadanym sprzętem usyszę konkretną różnicę?

Dzięki i pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego technicsa więc no nie będę cię oklamywal. Ale wiem ile daje kalibracja i ile dają dekodery HD. Raczej wątpię aby było gorzej 😛

marantza zaproponował bym ci gdybyś nie miał zewnętrznego wzmaka. 

poczytaj opinię użytkowników , ci którzy dobrze podchodzą do tematu powiedzą ci że gra łagodnie. Nie tak swobodnie i przestrzennie. A to w kinie jest ważne. 

oczywiscie zgadzam się że odsłuch to podstawa. Ale ale! W domu!

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie, wstępnie przejrzałem specyfikację proponowanych modeli i opinie o nich. 

Yamaha będzie faworytem do odsłuchu tylko nie bardzo wiem skąd cena RX-A1080? RX-A880 nie odstaje zbytnio mocą i funkcjami a jest o 2000zł tańszy.

Onkyo ok, certyfikat THX ale chyba za dużo mocy i nie wiem jak zagra z Paradigmami, plus cena 5100zł.

Generalnie skłaniam się do okrojenia budżetu do maks 4k i w tym przedziale będę szukał, póki co z ciekawości posłucham Marantza SR5013 vs Yamaha RX-A880.

Może jeszcze jakieś sugestie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, maciek72 napisał:

Zobacz Anthem.  Z Twoimi głośnikami będzie miodzio . No najlepsza kalibracja jaka jest .

Dzięki za pomysł, Anthem kojarzył mi się ze wzmacniaczami z górnej półki, ampli w moim budżecie to MRX-310, ilość kanałów zadowalająca, masz podobny zestaw do kina?

Porównywałeś z proponowaną Yamahą? I co z tą kalibracją? Lepsza od Audyssey?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będę używał funkcji sieciowych, do tej pory nie miałem na to czasu, tylko kino w weekendy, w tygodniu stereo.

Anthem-a wezmę poważnie pod uwagę. Jeśli chodzi o Yamahę 1080, jest opinia na Ceneo rozczarowanego zakupem w porównaniu do starego Technicsa Sa-Ax6.

Jedna opinia to nie wyrocznia ale pewnie ziarenko prawdy, być może rewelacji nie ma, do tego cena, kierując się zdrowym rozsądkiem nie dam za ampli więcej niż zapłaciłem za wzmacniacz. 😐

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...