Skocz do zawartości
Pablo Zwolinski

Soundbar Jbl bar 3.1

Recommended Posts

Witam. Jest to Mój pierwszy post na tym forum.. Poszukuję kogoś, kto jest mi w stanie odpowiedzieć na jedno pytanie.. Odnośnie sprzętu jbl bar 3.1 Większość ludzi pewnie będzie negatywnie oceniać sam soundbar bo to w końcu listwa z subwooferem. Na nie mam miejsca na chwilę obecną na inny sprzęt.. A więc do rzeczy kupiłem go jakieś 2 tygodnie temu, pisałem do jbl, byłem w sklepie i nikt nie jest w stanie odpowiedzieć mi na pytanie dlaczego głośniki centralne które są tak reklamowane jao głośniki centralne milczą? Czy to jest dźwięk z oryginalna ścieżką z 5.1 netflix czy muzyka cały czas środek listwy milczy. Pytanie czy wina jest w tv czy w kablu hdmi? Czy kupiłem uszkodzony soundbar? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam PAWEŁ. 

Czy tak jest w każdym trybie? Sprawdź tryby standard, movie i inne.

Jak masz podłączony telewizor? Jaki telewizor? Co jest źródłem dźwięku? 

JBL milczy i sprzedawca milczy? Fantastyczna obsługa. No tylko brać. Moim zdaniem coś jest nie tak z wyjściem audio że źródła. No albo na stałe coś ustawione w tym JBL aby grał stereo. Nie znam tego produkt. Nie bardzo chce poznać 😛

Witam, każdy tryb czy filmowy, standardowy, muzyczny, czy też tryb surround. Jbl odpisał że musi być ścieżka 5.1. Tv lg 42Lb670v-za. hdmi arc do listwy. Włączam  Netflix ścieżka oryginalna 5.1 i cisza grają same boczne.  Wydaje mi się że słyszę z nich sam delikatny szum. 

W telewizorze masz włączone przekazywanie dźwięku 5.1 do soundbara? Mam chwilowo 5.1 i żadnego problemu nie miałem.

Czy 3.1 ma mikrofon do kalibracji? Próbowałeś kalibrować? Czy podczas kalibracji słychać głośnik centralny, czy nic?

20 minut temu, Pablo Zwolinski napisał:

Witam, każdy tryb czy filmowy, standardowy, muzyczny, czy też tryb surround. Jbl odpisał że musi być ścieżka 5.1. Tv lg 42Lb670v-za. hdmi arc do listwy. Włączam  Netflix ścieżka oryginalna 5.1 i cisza grają same boczne.  Wydaje mi się że słyszę z nich sam delikatny szum. 

Nie napisałeś skąd bierzesz program..z anteny czy dekodera?

Napisano (edytowany)

Spróbuj podłączyć przez BT np telefon  zobaczysz czy coś się zmieni ale  ten typ chyba tak ma i on tak gra ze średnich tonów brakuje, miałem JBL 5.1 i szybko się go pozbyłem bo sama belka gorzej grała niż głośniki w TV  Sony , jak podłączyłem pierwszy raz to tez sprawdzałem czy coś z kablem się nie stało bo byłem zdziwiony jak to kiepsko grało.

Edytowano przez Bondzik04

Więc tak przez bluetooth nie ma szans by głośnik centralny zagrał. Sprawdzę usawienia telewizora miałem ustawione na utomatyczna jakoś dźwięku, mam też dobly digital i dobly digital plus, cokolwiek to znaczy. Na testach audio gdzie miał odezwać się głośnik centralny również cisza. Moim zdaniem albo tv nie daje takiej jakości, choć jeśli jest dobly digital to 5.1 jest. Bądź też soundar jest uszkodzony, albo 3 ostatnia to ściema z tym centralnym głośnikiem. Nie mam pojęcia 

w moim odczuciu jest to problem ze "źródłem", belka dostaje "stereo" i tak też gra. Musisz pogrzebać w ustawieniach audio w TV.

Też obstawiam że wina leży po stronie źle ustawionego źródła. Zachęcam jednak bardzo gorąco nie do bawienia się tym s wymiany belki. 

Wychodzi  na to że tv nie obsługuje takiego formatu. Bo nadal nie mogę go uruchomić. Może z konsoli czy z innego źródła ruszył by ten centralny. No ale dziękuję za podpowiedzi. Zamykam temat. Pozdrawiam Paweł.