Skocz do zawartości

Soundbar Jbl bar 3.1


Pablo Zwolinski

Recommended Posts

Witam. Jest to Mój pierwszy post na tym forum.. Poszukuję kogoś, kto jest mi w stanie odpowiedzieć na jedno pytanie.. Odnośnie sprzętu jbl bar 3.1 Większość ludzi pewnie będzie negatywnie oceniać sam soundbar bo to w końcu listwa z subwooferem. Na nie mam miejsca na chwilę obecną na inny sprzęt.. A więc do rzeczy kupiłem go jakieś 2 tygodnie temu, pisałem do jbl, byłem w sklepie i nikt nie jest w stanie odpowiedzieć mi na pytanie dlaczego głośniki centralne które są tak reklamowane jao głośniki centralne milczą? Czy to jest dźwięk z oryginalna ścieżką z 5.1 netflix czy muzyka cały czas środek listwy milczy. Pytanie czy wina jest w tv czy w kablu hdmi? Czy kupiłem uszkodzony soundbar? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam PAWEŁ. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Pablo Zwolinski napisał:

Witam, każdy tryb czy filmowy, standardowy, muzyczny, czy też tryb surround. Jbl odpisał że musi być ścieżka 5.1. Tv lg 42Lb670v-za. hdmi arc do listwy. Włączam  Netflix ścieżka oryginalna 5.1 i cisza grają same boczne.  Wydaje mi się że słyszę z nich sam delikatny szum. 

Nie napisałeś skąd bierzesz program..z anteny czy dekodera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podłączyć przez BT np telefon  zobaczysz czy coś się zmieni ale  ten typ chyba tak ma i on tak gra ze średnich tonów brakuje, miałem JBL 5.1 i szybko się go pozbyłem bo sama belka gorzej grała niż głośniki w TV  Sony , jak podłączyłem pierwszy raz to tez sprawdzałem czy coś z kablem się nie stało bo byłem zdziwiony jak to kiepsko grało.

Edytowano przez Bondzik04
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak przez bluetooth nie ma szans by głośnik centralny zagrał. Sprawdzę usawienia telewizora miałem ustawione na utomatyczna jakoś dźwięku, mam też dobly digital i dobly digital plus, cokolwiek to znaczy. Na testach audio gdzie miał odezwać się głośnik centralny również cisza. Moim zdaniem albo tv nie daje takiej jakości, choć jeśli jest dobly digital to 5.1 jest. Bądź też soundar jest uszkodzony, albo 3 ostatnia to ściema z tym centralnym głośnikiem. Nie mam pojęcia 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Mam problem z podłączeniem JBL bar 3.1

Listwa z subwoferem jest sparowana, muzyka z USB gra.

Chcę to podłączyć pod tv, i dekoder nc+.

Rozumiem że  mam podłączyć  jeden kabel HDMI Arc w Litwie i w wejściu HDMI Arc w tv.

Drugi HDMI np w listwie w wejściu  HDMI 1 i drugą końcówkę do dekodera nc+?

Czy wystarczy z HDMI z dekodera do tv np wejście HDMI 2?

Proszę o pomoc by z instrukcji niewiele wynika.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 25.07.2019 o 22:18, Pablo Zwolinski napisał:

Wychodzi  na to że tv nie obsługuje takiego formatu. Bo nadal nie mogę go uruchomić. Może z konsoli czy z innego źródła ruszył by ten centralny. No ale dziękuję za podpowiedzi. Zamykam temat. Pozdrawiam Paweł. 

Witam, też myślałem że mam coś nie tak z centralnym głośnikiem, ale ostatnio włączyłem film z CDA "Thor Ragnarok" i centralny zaczął się odzywać, film uruchomiony na Smart TV z przeglądarki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często wybór soundbara jest podyktowany niekorzystnymi warunkami odsłuchowymi i w takim przypadku soundbar może mieć zastosowanie. Natomiast jeśli ktoś ma odrobinę miejsca na amplituner oraz umiejscowienie kolumn, nawet monitorów, to zdecydowanie lepszy efekt dźwiękowy można osiągnąć wybierając klasyczny system 2.0/2.1/5.0/5.1...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam.Przepraszam że tak dlugo mnie nie bylo. 

Ustawienia w tv automatyczne. Co do jakości dźwięku. Soundbar sam sobie dobiera jakość i uruchamia glosnik centralny. Efekt całkiem całkiem. Powiem tak ,padają pytania dlaczego soundbar. Ja miałem sprzętów naprawdę na pęczki nie raz lepsze, nie raz gorsze. I powiem tak dla kogoś kto nie ma większych wymagań co do dźwięku ten zestaw w zupełności wystarcza. Bass który się wygrzal  po czasie. Jest naprawdę mega mocny, i bas jest głęboki. Nie ma efektu dudnienia. Naprawde ma moc.Listwa gra czysto i z zapasem mocy.  Mi osobisie brakuje srednich tonów, i przestrzeni która się ma w kolumnach stereofonicznych. Ale patrząc  ile miejsca w pokoju zajmuje soundbar. I ile kabli potrzeba do podłączenia tego systemu. Wybaczam mu te średnie tony.  Nie ma systemu, który ma wielkość listwy i zagra tak jak prawdziwa kolumna w drewnie 3 drożna . Akustyki się nie oszuka. Pozdrawiam i temat uważam za zamknięty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 28.03.2020 o 16:31, Pablo Zwolinski napisał:

Witam.Przepraszam że tak dlugo mnie nie bylo. 

Ustawienia w tv automatyczne. Co do jakości dźwięku. Soundbar sam sobie dobiera jakość i uruchamia glosnik centralny. Efekt całkiem całkiem. Powiem tak ,padają pytania dlaczego soundbar. Ja miałem sprzętów naprawdę na pęczki nie raz lepsze, nie raz gorsze. I powiem tak dla kogoś kto nie ma większych wymagań co do dźwięku ten zestaw w zupełności wystarcza. Bass który się wygrzal  po czasie. Jest naprawdę mega mocny, i bas jest głęboki. Nie ma efektu dudnienia. Naprawde ma moc.Listwa gra czysto i z zapasem mocy.  Mi osobisie brakuje srednich tonów, i przestrzeni która się ma w kolumnach stereofonicznych. Ale patrząc  ile miejsca w pokoju zajmuje soundbar. I ile kabli potrzeba do podłączenia tego systemu. Wybaczam mu te średnie tony.  Nie ma systemu, który ma wielkość listwy i zagra tak jak prawdziwa kolumna w drewnie 3 drożna . Akustyki się nie oszuka. Pozdrawiam i temat uważam za zamknięty. 

Wiem że nieco po czasie ale zupełnie przypadkiem znalazłem sposób jak wymusić na belce żeby głośniki centralne grały zawsze. Kombinacja klawiszy umieszczonych na belce - vol - i source. Pojawia się napis bypass i od teraz cieszymy się głośnikiem centralnym zawsze i wszędzie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...