Skocz do zawartości

Podstawki pod podłogowce. Za mało wysokich.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

3 godziny temu, audiowit napisał:

 

Granity nie dodaly wysokich tylko

raz- zmienily wysokość kolumn

dwa- utwardziły bas

Tym samym wrazenie przesuneło się do gory. 

Ja to wiem, kolumny stoją wyżej około 10 cm. Granity + kolce. 

No i mają trochę zadarte "ryje" 😁😁 to wszystko daje efekt o których pisałem. 

@audiowit Witku, jakie głośnikowe do mojego systemu? Masz jakiś pomysł? Czy srebro zbytnio nie rozjaśni? Coś bym pożyczył, tylko za bardzo nie wiem w jakim kierunku pójść.

Podaje LINK do sklepu gdzie kupowałem granity. Mają bardzo dobre ceny. Jedynie czas oczekiwania dość długi, ponad tydzień czekałem.. Bardzo dobry kontakt telefoniczny. Może ktoś jeszcze skorzysta 😁 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Podaje LINK do sklepu gdzie kupowałem granity. Mają bardzo dobre ceny. Jedynie czas oczekiwania dość długi, ponad tydzień czekałem.. Bardzo dobry kontakt telefoniczny. Może ktoś jeszcze skorzysta 😁 

 

Faktycznie bardzo dobre ceny szczególnie biorąc pod uwagę, że ja dostałem kawał granitu za 20zł o grubości 3 cm, a kamieniarz powiedział mi za przecięcie na 2 kawałki 24x24cm........200zł !!!

Fakt...... jak skomentowałem to 5 sekundami ciszy dogadaliśmy się na 100zł, ale pierwotna cena w stosunku do tych Twoich większych i grubszych była ,,kosmiczna".

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki minus nie minus, ponieważ mnie gość powiedział półtora tygodnia żeby przeciąć więc ......pojechałem do drugiego w sobote i mi obiecano na poniedziałek - były w środę po południu (przy okazji zrobiłem 80km aby zawieźć, wrócić i znów jechać odebrać).

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2019 o 13:00, audiowit napisał:

Najpierw trochę posłuchaj. Tak z tydzień. Oswój się z dźwiękiem i po tygodniu, dwóch podziel sie z nami wrażeniami i powiedz czego Ci brakuje.

Pomysly mam ale nie powiem bos w goracej wodzie kapany i zaraz zamowisz :). Ale nie jest to srebro.

No i posłuchałem... To czego mi brakuje to przejrzystości i czystości średnich i wysokich. Dźwięk jest przydymiony... 

Przewód głośnikowy, który mam jest świetny do jasnych i bardzo jasnych systemów. Ale do Luxmana i moich kolumn już nie pasuje. Zresztą był kupowany po to by przytęperować górne pasmo. 

Reasumując poszukuję gładkiego, czystego, przejrzystego dźwięku w środkowym i górnym paśmie. Jednocześnie soczystego dźwięku w całym zakres pasm. Z mocnym niskoschodzącym basem, szybkim, ale zróżnicowanym barwowo w niskim i wyższym paśmie niskich tonów. Lubię jak dużo dzieje się w średnicy 😁

Nie wiem czy z opisu nie wyszło masło maślane... 

@audiowit

Witku co zaproponujesz? Nie martw się nie będę kupować 😁. Obok mam hurtownie z kabelkami i możliwość wypożyczenia zakonfekcjonowanych przewodów. Chcę posłuchać. A później szukać używanych. Albo nowe ze szpuli. 

@Audio Autonomy Grzegorz co myślisz by odświeżyć luty przy przetwornikach i terminalach na połączeniu kabli? Zwrotnicy nie będę ruszać, bo nie wiem nawet czy się do niej dostanę. Chciałbym użyć cyny z dodatkiem srebra.

Czy to w ogóle ma sens?

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, audiowit napisał:

 

Mam Phonary nie Pylony, ale to szczegół... 

@audiowit

Witku, zabij mnie nie pamiętam.. Co ze szpindla? 

Jak nie chcesz tu pisać napisz do mnie priv. 

Neotech ma tanie druty, solid core. Wiem, że wykorzystane mogą być jako głośnikowe. Kiedyś pytałem. 

https://avcorp.pl/product-pol-3931-Neotech-SOCP-24-Przewod-solid-core-miedz-UP-OCC-24AWG-w-PVC.html

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2019 o 19:08, 1Ender napisał:

@Audio Autonomy Grzegorz co myślisz by odświeżyć luty przy przetwornikach i terminalach na połączeniu kabli? Zwrotnicy nie będę ruszać, bo nie wiem nawet czy się do niej dostanę. Chciałbym użyć cyny z dodatkiem srebra.

Zostawiłbym to w spokoju. W tym przypadku nie wpłynie to w istotny sposób na dźwięk. 

Pomyśl o takich kablach głośnikowych: YDYP 2x1,5mm. Serio, może się on tu sprawdzić. Rozwiązanie tanie jak barszcz, a może Cię zaskoczyć (pozytywnie oczywiście) :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Grzegorz mnie chodzi o wypuklenie środkowego i górnego pasma... Ten przewód mi to da? Słuchałeś? 

Nie znam się na kablach ale gdzieś we wątku o polecanych przez Piotra kablach z licy nawojowej było wspomniane o wrażeniach odsłuchowych chyba podobnych do tych jakich oczekujesz. Pożyczysz to sprawdzisz. Poza tym jak napisałem na początku, to dalej uważam, że najskuteczniejszym sposobem będzie ingerencja w zwrotnicę. Zmianami kabli nie uzyskasz takiego efektu. Wymiana jednego rezystora, góra dwóch w dzielniku przy wysokotonowcu zmniejszająca tłumienie dzielnika (jeśli jest) o ok. 1-1,5 dB może Cię zadowolić w tej kwestii ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ a poprawa zimnych lutów? Kolumny moje mają 20 lat albo więcej... Stosuje się to np. we wzmacniaczach. A w kolumnach? 

Grają świetnie, ale w obecnym systemie mam niedostatek górnego pasma...

Nie chcę ingerować w zwrotnicę, bo za jakiś czas kolumny będę sprzedawał. Dlatego chcę zachować oryginał. Dlatego myślałem o typowej kosmetyce, jak przelutowanie połączeń przewodów z przetwornikami oraz terminala głośnikowego. Zastąpienie starych lutów nowmi. Coś co mogę sam wykonać. Natomiast nie wiem czy dostanę się do zwrotnicy, bo tam też przydałoby się luty poprawić. Myślałem o cynie z dodatkiem srebra. 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, 1Ender napisał:

Dlatego myślałem o typowej kosmetyce, jak przelutowanie połączeń przewodów z przetwornikami oraz terminala głośnikowego. Zastąpienie starych lutów nowmi.

Ma to sens. Cyna ze srebrem? Ciężko dostać taką, którą się dobrze lutuje i z reguły w wyższej temperaturze trzeba operować. Znaczy się jak masz zwykłą lutownicę z marketu też dasz radę ale zabawy więcej. Efekt? myślę, że nie usłyszysz różnicy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Audio Autonomy napisał:

Tak, ten przewód Ci to da - zarysuje górę i środek, co sprawi, że dźwięk nabierze energii i wykopu :) 

Mam YTDY 8x05  https://www.napad.pl/produkty-621-480-przewd-ytdy-8x05-mm-2224.htm , po 4 przewody na kanał , polecam sprawdzić , też może zadziwić.

 

P.S.

Można kupić na metry , metr 1,24 zł netto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znanym producentem kabli audio solid core jest DNM Reson. Warto zwrócić uwagę ze za największa średnicę tego typu przewodów uznali 1 mm , co daje niespełna 0,8 mm kwadratowego przekroju. Przy większych średnicach zaczyna bardziej doskwierać efekt naskórkowości takiego przewodu. Dlatego nie stosowali przewodów o większym przekroju pojedynczego przewodnika. Do podłączenia dwukablowego sekcja wysokotonowa była podłączana przewodami o mniejszej średnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...