Skocz do zawartości

Podstawki pod podłogowce. Za mało wysokich.


Recommended Posts

Tomek, przecież nie slyszysz roznic w kablach. Jak mozesz polecać jakiś przewód? Czym Ender moze się zdziwić? Przewód jak przewód...:)

Sluchalem system na tym kablu. Naturalny dźwięk z niedomaganiami w rozdzielczosci. Lepszy bas niz np w moich glosnikowcach. Nienapompowany, prawdziwy, nieprzesadzony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

12 godzin temu, audiowit napisał:

Sluchalem system na tym kablu. Naturalny dźwięk z niedomaganiami w rozdzielczosci. Lepszy bas niz np w moich glosnikowcach. Nienapompowany, prawdziwy, nieprzesadzony.

Który konkretnie? Ten sygnałowy do domofonów 8x0,5? 

A słuchałeś ten co @Audio Autonomy poleca??

Kupię z ciekawości, najwyżej później zrobię sobie przedłużacze, choć kabel trochę sztywny... 

@MobyDick

A coś takiego? 

https://avcorp.pl/product-pol-3931-Neotech-SOCP-24-Przewod-solid-core-miedz-UP-OCC-24AWG-w-PVC.html

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, 1Ender napisał:

Ten wydaje się trochę zbyt cienki gdyby miał być użyty pojedynczo, jako kabel głośnikowy. Trzeba by użyć przynajmniej 4 na pojedynczy przewód, czyli 8 na kabel do podłączenia jednej kolumny. To raczej nadaje się na przewody sygnałowe RCA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, audiowit napisał:

Tomek, przecież nie slyszysz roznic w kablach. Jak mozesz polecać jakiś przewód? Czym Ender moze się zdziwić? Przewód jak przewód...:)

Właśnie dlatego , ze nie słyszę kabli, to mogę polecić z czystym sumieniem, bo jak bym słyszał to już inna sprawa. Gdybym słyszał np. że kabel x wpływa u mnie na bas, a nie mam przecież pojęcia jak gra system pytającego, to bym się nie odważył doradzać , bo bym się bał, czy mu czegoś nie spieprzę. A tak to mamy kabelek z czystej miedzi za cenę 1,53 zł brutto za metr , a więc nie trzeba brać kredytu , sygnał przewodzi idealnie, mam to przetestowane na ProAcach , a zdziwić się można , że słychać tak samo jak w kablowym HI-ENDzie :)   

30 minut temu, 1Ender napisał:

Który konkretnie? Ten sygnałowy do domofonów 8x0,5? 

Tak ten , ma jedną wadę, jak miałby być jako docelowy to dobrze by było wpakować go w jakiś oplot, bo jest bardzo cienki i izolacja może się przecierać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, tomek4446 napisał:

A tak to mamy kabelek z czystej miedzi za cenę 1,53 zł brutto za metr , a więc nie trzeba brać kredytu , sygnał przewodzi idealnie, mam to przetestowane na ProAcach , a zdziwić się można, że słychać tak samo jak w kablowym HI-ENDzie :)   

 

34 minuty temu, MobyDick napisał:

lepiej kupić jakiś tani kabel wyprodukowany do podłączenia kolumn. 

W to piątkowe przedpołudnie świat audio wydaje się jakiś prostszy, normalniejszy, pełen optymizmu. Kupujesz kabelek i się nie przejmujesz. Możesz się oddać słuchaniu muzyki. Ciekawe czy ten stan utrzyma się chociaż przez weekend?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Ten wydaje się trochę zbyt cienki gdyby miał być użyty pojedynczo, jako kabel głośnikowy. Trzeba by użyć przynajmniej 4 na pojedynczy przewód, czyli 8 na kabel do podłączenia jednej kolumny. To raczej nadaje się na przewody sygnałowe RCA.

To może ten ? 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, DiBatonio napisał:

To może ten ? 😁

300 złotych za niewiadomo jaki efekt... 

*******

No to może ktoś coś poleci konkretnie

Oprócz propozycji @Audio Autonomy...

Od kolegi @audiowit dostałem propozycję, ale 500 zł to trochę dużo jak na wartość Phonara..

Wyjdzie na to że kolumny będą szukać nowego właściciela... 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zainwestujesz w cyfrową korekcję akustyki? Zakup zestawu miniDSP trochę kosztuje, ale nowe kolumny i kable mogą przypadkiem kosztować jeszcze więcej. Kolega @tomek4446 pisał, że u niego jakość wysokich tonów z DSP się poprawiła. Ja będę testował miniDSP w przyszłym tygodniu. Jak poczekasz, to opiszę, jak po jego zaaplikowaniu wysokie zmieniły się u mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...