Skocz do zawartości

Mocna, dobra integra


hellios

Recommended Posts

Witam

Chciałbym docelowo nabyć wzmacniacz do moich kolumn Dali 850 4Ohmy 100-500W. Do tej pory testowałem je na Sony TA F670ES i Poneer A400. Chciaż brzmienie średnich i wysokich podobało mi się, wydaje mi się, że w/w wzmaki nie dają sobie rady z basem. W związku z tym zacząłem porównywać kilka mocniejszych wzmacniaczy zintegrowanych. (na tym etapie nie chcę raczej pójść w PRE i końcówki) Szukam dopełnienia brzmienia DALI zależy mi na mocnym, kontrolowanym basie, muzykalności, spójności brzmienia całego pasma, i nienachalnej górze. Raczej zależy mi na lekko ocieplonym muzykalnym brzmieniu niż na rozdzielczości i sterylności. Brzmienie raczej po ciemnej stronie mocy, ale bez zamulenia Co bardzo ważne liczy się dobra dynamika. Zależy mi na dobrym drivie w muzyce rockowej. Przy spokojnym jazzie większość sprzętu sobie radzi, chciałbym żeby również ściana gitar brzmiała jak należy...
Wymagania wysokie Teraz powiem co mogę dać od siebie

Salon 36m2 otwarty na kuchnię i korytarz z raczej słabą akustyką, ale też bez tragedii
Kolumny Dali 850
Źródło CD Pioneer PD 9700

Budżet na wzmacniacz (używany) około 2500 zł

Szukam raczej solidnej dużej integry niż audiofilskiego "naleśnika" nie rozpatruję firm typu MF, NAIM, MYRYAD, CREEK, AUDIOLAB itp

Moje typy:

1. NAD C372 , C375BEE
2. Yamaha AS1000
3. Denon PMA 1560, PMA2000R
4. Kenwood KA8100
5. SONY TA F870ES , 770ES
6. Luxman LV117 , LV109


Nie upieram się przy powyższych sprzętach mogą być inne propozycje. Będę wdzięczny za wszelkie informacje, które pomogą wybrać dobrą dla mnie konstrukcję. Słucham zatem jakie "za i przeciw"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przedstawionych wymaganiach to mi się wydaje że trochę mały budżet.Ale myślę że poszedł bym w C375BEE jak byś znalazł.¬¬
 

Edytowano przez Gość
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hellios

Z twojej listy to Luxman LV 117, aktualnie posiadam świetny wzmacniacz. Spróbuj też Rotela Ra 980.

Luxman gra ciepło, dynamiki mu nie brakuje, duża moc przy 4 omach 250W. Jak trzeba to przywali, albo zagra z finezja. Duży plus można słuchać cicho słysząc wszystkie szczegóły. Bardzo detaliczny dźwięk, ale nie wiem czy nie będzie za ciemno. 

Rotela ten akurat model nie słuchałem. Ale jest polecany. Zapytaj @RoRo @audiowit  lub @mordor12

 

Minus Luxmana, jak zamarzy Ci się gramofon to musisz dokupić pre. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2019 o 12:27, hellios napisał:

Budżet na wzmacniacz (używany) około 2500 zł

Szukam raczej solidnej dużej integry niż audiofilskiego "naleśnika" nie rozpatruję firm typu MF, NAIM, MYRYAD, CREEK, AUDIOLAB itp

Moje typy:

1. NAD C372 , C375BEE
...

NAD 375BEE jest lepszą konstrukcją niż poprzednik (czyli 372) i na styk mieścisz się w budżecie. O tym że warto zastanowić się nad 375 to już pisali wcześniej Koledzy

Przy brzmieniu trochę ocieplonym - popatrz jeszcze na Advance Acoustic.  Masz szansę nawet na używany zestaw dzielony albo mocną integrę (w obu przypadkach nie będą to najniższe modele, ale już niezłe "średniaki".

A co nie podoba Ci się w Myryadzie czy innych wymienionych firmach? Ma nie tylko "naleśniki" ale i wyższe modele 🙂

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęty minimalistyczne (audiofilskie) moim zdaniem i na podstawie opinii niektórych użytkowników są mało uniwersalne, często grają w pewien specyficzny sposób. Z reguły powinny być sparowane z konkretnymi  głośnikami, źródłami itp. Stąd też na ich temat krążą skrajne opinie (jedni kochają inni wręcz przeciwnie), jak ktoś nie trafi w swojej konfiguracji to kiepsko się tego słucha. Druga rzecz, ich budowa bywa bardzo osobliwa, kiepsko to serwisować, nierzadko niedostępne są manuale serwisowe, części zamienne itp. Trzecia sprawa to wygląd mi te płaskie klocki z jedną gałką i czterema guzikami na froncie się po prostu nie podobają. Czwarta sprawa to odsprzedaż w razie wtopy, trudniej to sprzedać niż rzetelną Yamahę, Denona czy Marantza. Piąta sprawa, biorąc pod uwagę ich wyposażenie, ilość elementów składowych oraz wartość podzespołów, są one mocno przewartościowane, gdyż są niszowe, ekskluzywne w pewnym sensie. Bierze się to z prostych praw ekonomi. Są to sprzęty składane w niewielkich firmach, mniej zautomatyzowanych bez całego tego zaplecza jakie mają lub mieli potentaci w branży, Serie również są mniejsze, co zwiększa koszty produkcji pojedynczego egzemplarza.

To oczywiście moje subiektywne przemyślenia, a nie prawda objawiona, ale mi wystarcza żeby od tych sprzętów stronić ;)

Źródło to Pioneer Pd9700, mam też Sony CDP 991

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2019 o 12:27, hellios napisał:

Szukam raczej solidnej dużej integry niż audiofilskiego "naleśnika" nie rozpatruję firm typu MF, NAIM, MYRYAD, CREEK, AUDIOLAB itp

Też nie rozpatrywałem tego typu wzmacniaczy, a wylądował u mnie Arcam A29. :)
I można używany kupić w Twoim założonym budżecie.

Dnia 24.07.2019 o 12:27, hellios napisał:

zależy mi na mocnym, kontrolowanym basie, muzykalności, spójności brzmienia całego pasma, i nienachalnej górze. Raczej zależy mi na lekko ocieplonym muzykalnym brzmieniu niż na rozdzielczości i sterylności. Brzmienie raczej po ciemnej stronie mocy, ale bez zamulenia Co bardzo ważne liczy się dobra dynamika. Zależy mi na dobrym drivie w muzyce rockowej.

IMHO tak właśnie gra Arcam A29. I to od samego początku regulacji głośności. Czy gra cicho czy głośno zawsze trzyma tą samą jakość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...