Skocz do zawartości

Wybór 'najlepszych' kolumn do Stereo 2.0


Recommended Posts

Cześć,

Temat bardzo ogólny, ciekaw jestem Waszych doświadczeń na przestrzeni lat.

Często się słyszy, że obecne rozwiązania są obudowane marketingiem, a nie jakością z wcześniejszych lat - stąd chętnie wracam do rozwiązań kolumn starszej generacji.

Czy jesteście w stanie podać swoje typy na 'najlepsze' waszym zdaniem kolumny pod stereo 2.0?

Bez dywagacji na temat wzmacniacza, akustyki, kabli i tak dalej. Tak po prostu. 

Edytowano przez riDERQS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@riDERQS nie da się bez ,,dywagacji" 😂 

Ja najlepsze jakie słyszałem to Focal Scala Utopia V2 - kosztują 100 000 zł i napędzał je wzmacniacz warty 50 000zł,  więc ciężko by było napisać że lepsze od nich są moje Dali 😂

Sorry, ale to jest pytanie/temat bez sensu.....

Musiał byś podać jakieś kryteria. Podłogowe czy podstawkowe ? Kryteria cenowe ? Itp

Poza tym uważam że słyszymy cały tor, nie tylko kolumny więc jak tu ominąć kwestie źródła, wzmacniacza itd.

 

 

 

 

 

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, riDERQS napisał:

Pytanie brzmi jakie kolumny technologicznie wstecz, zrobiły na Was wrażenie, bez znaczenia czy Kowalski może je kupić czy nie 😉

Na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku będąc z wizytą u kolegi, jego ojciec słuchał z wielościeżkowego magnetofonu szpulowego Sade. Jako wzmacniacz grał ampli Radmora, taki z przyciskami sensorycznymi i kolumny Altusy, duże, nie pamiętam jakie ale do dziś jak przypomnę sobie Sade w takim wydaniu to wydaje mi się, że lepiej to już z tym dźwiękiem było ... teraz jest może nie gorzej ale czegoś brakuje ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Altusy, to ja akurat nie mam zbyt dobrych wspomnień. Sam nie miałem, słyszałem jedynie u kilku znajomych i dźwięk z nich mi się zdecydowanie nie spodobał - dudniąco i ostro. Ale za to jeden z nich miał później inny wyrób zakładów Tonsil, mianowicie model Perfect 150. Wg mnie były o wiele lepsze. Grały też po jasnej stronie, ale już nie tak kłująco jak Altusy. A ogólnie wolę jednak bardziej współczesne konstrukcje. Nie wszystkie są przecież z tektury (oczywiście biorę pod uwagę te bardziej budżetowe). Ja jestem np dużym fanem marki Usher - świetne kolumny, prezentujące bardzo dobry stosunek jakość/cena (kiedyś był jeszcze lepszy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...