Skocz do zawartości

Onkyo RZ 730;830 ustawienia


castel

Recommended Posts

Witam kolegów.

Mam małą zagrychę ,co byście przyjęli ?

1.Pioneer VSX LX 503 nowy cena 2400.

2.Powtórnie Onkyo RZ730 nowy cena 2300.

3.Onkyo RZ900 używka trzy letnia cena 2500.

Miałem 730 sprzedałem jak wcześniej pisałem, jestem teraz bez klocka i już mnie nosi,kusi mnie ten Pioneer choć nie znam amplitunerów tej firmy ,miałem wzmacniacz a70 i byłem zadowolony z jego brzmienia.Nie chiałbym odstawać dźwiękiem od Onkyo bo on mi nie ukrywam pasuje z moim Klipschem.

Podpowiecie coś w temacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Witam kupiłem na próby 686.
Powiem szczerze pierwszy odpał i nie ma dużej różnicy pomiędzy RZ730,jedynie trzeba go trochę mocnie podkręcać,ale spokojnie daje radę do mojego pomieszczenia(20m2).
Kalibracja przebiegła następująco.
W RZ730 wyciszyło głośniki do -10,-9,odcięcie central,surround 40Hz.
W obecnym 686 ustawiło wszystko na 0,jedynie centralny jest +1.,odcięcia idealnie 80Hz.
Dziwi mnie jedna rzecz co do odległości.
Fronty ustawiło 3,25m,surrondy 2,05mb.,a CENTRAL dziwacznie 0,03m.
Czy mam coś przestawiać czy zostawić,proszę o poradę.
Ogólnie jest OK.

Edytowano przez castel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, S4Home napisał:

Co do samego ustawienia centralnego. To jest ono faktycznie dziwne. Sproboj zrobić kalibrację jeszcze raz. 

Później pomogę w razie błędnych wyników.

Pozdrawiam

Niestety za każdym razem nie widzi odległości centrala reszta kolumn idealnie, reszta ustawień także idealnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Czy masz do niego jakiś wyjątkowo krótki lub długi kabel ? Lub o innym przekroju niż pozostałe kolumny? 

A jak z dźwiękiem? Z poziomem centrala podczas testowego szumu i filmu?

Kable równe, ten sam przekrój, dźwięk jak najbardziej ok,, podczas kalibracji wszystko ok, szumy równe do pozostałych kolumn. Wydaje mi się że wszytko jest ok. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, S4Home napisał:

F3 są cieplejsze. Każda późniejszą seria rozwijała tuby i dostosowaywsla je do raczej jaśniejszego grania. Więc basowo będzie ok. Góra będzie nieco bardziej wyraźna niż w f3. Ale tylko trochę i bez problemu to ustawisz. 

OK dzięki za info , zmieniam tylko centralny może jeszcze surrondy jak poszukam gdzieś serię RB61II także zobaczymy jak z odsłuchem dzisiaj mam czas to będziemy kalibrować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2019 o 17:39, castel napisał:

Fronty ustawiło 3,25m,surrondy 2,05mb.,a CENTRAL dziwacznie 0,03m.

To jest tak "dobra" kalibracja onkyo :)

Wszystkie odległości należy zmierzyć odręcznie wprowadzić do amplitunera, natomiast szumy głośność poszczególnych głośników zmierzyć decybelomierzem i ustawić wszystko na 75db.

Odcięcia na zwrotnicy zapewne też są do poprawy...

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam panowie mam pewne pytanka jak Onkyo TX – rz730 ustawić poprawnie equalizer bo bez equalizer a nie ma tego jebnięcia a kolumny mamy dość pokaźne w domu polarisa front trzy setki największy i najlepszy chyba z gamy głośników tył mamy Polaris dwusetki do tego pasywny subwoofer Tonsil 200 na starym amplitunerze Tonsil robiły taką robotę że sąsiadce piętro niżej niestety któregoś pięknego dnia spadł żyrandol z sufitu a to na tym nowym amplitunerze ciężko jest ustawić tak bardzo dobrze Deezer żeby głośniki pokazywały całą swoją pełną moc dźwięków jest na to jakieś dobre rozwiązanie albo jakiś fachowiec który dobrze herce poustawiać tak żeby to pokazało całą gamę dźwięków pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...