Skocz do zawartości

Anonimowość forum (internetu)


Recommended Posts

Ciekawe czy ktoś tu zagląda (w ten dział) 😁

Mam dłuższą myśl, ale postaram się krótko:

Czy cenicie sobie to, że możecie coś napisać anonimowo? Wpisać nick xxxxx i......tyle.

Ja na przykład bardzo lubię wiedzieć z kim rozmawiam, dyskutuje itd. Nie mam tajemnic przed światem kim jestem, co robię w życiu, a że to forum o audio napisać co stoi u mnie w pokoju przed kanapą na stoliku.

Pytanie: piszę się ktoś na ,,przedstawienie się" tak jakbyśmy......się spotkali w ,,realu" ?

Mam na myśli: imię, wiek, staż w dziedzinie audio, ulubiony rodzaj muzyki (np. 3 zespoły), posiadany sprzęt na dziś dzień, a i zawód mile widziany.

Myślę że ulubiony kolor oraz to jakie mamy zwierzę w domu możemy sobie darować 😂

Jeśli zbierze się 5 odpowiedzi na TAK to ja mogę zacząć 😁

 

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Witoldzie akurat tak.....wiem że znasz wielu ludzi z tego forum.

Nie chcę wymieniać po nickach, ale.......zostaje jeszcze żartem, a serio 19 osób 😁

P.S nikogo nie ,,zmuszam" wiesz o co chodzi - tylko mnie taka myśl naszła 😊😊

@Kubakk hehehe z jednej strony racja - ja nie chcę żeby wyszło tak że zamierzam o forumowiczach jakąś "książkę pisać", ale wiesz...... nie zachęcam do podawania numeru PESEL oraz do podawania konta bankowego wraz z pinem do karty kredytowej 😁😁

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Ja Cię rozumiem. Duzo info czerpię od realnych osob. Rzadko opieram się na ludziach znanych tylko z nicka. Zachecam do kontaktu na prv. Zresztą to dość podejrzane jesli ktoś obawia się podać nawet swoje imię i nikt tej osoby nie widzial na oczy. Dla mnie w żaden sposob nie jest to wiarygodna osoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2019 o 19:15, Kamill00 napisał:

Pytanie: piszę się ktoś na ,,przedstawienie się" tak jakbyśmy......się spotkali w ,,realu" ?

Mam na myśli: imię, wiek, staż w dziedzinie audio, ulubiony rodzaj muzyki (np. 3 zespoły), posiadany sprzęt na dziś dzień, a i zawód mile widziany.

Myślę że ulubiony kolor oraz to jakie mamy zwierzę w domu możemy sobie darować 😂

 

No ja akurat o ulubionym kolorze i o zwierzęciu mogę napisać 😎
O innych rzeczach - niekoniecznie

Podobnie jak Witek znam z widzenia (a często i ze słyszenia ich sprzętów) ładnych parę osób, ze słyszenia i korespondencji na PW jeszcze więcej.

Zaś co do anonimowości - to sprzyja to pojawiającym się czasami zachowaniom nagannym. A z tym to już wraz z Administratorem walczymy i zazwyczaj się udaje (również poprzez "wystrzelenie spamera w kosmos"). Inna jest sytuacja na forach branżowych - gdzie np.  obecne są głównie firmy/osoby fizyczne które się znają i spotykają, a często podpisują się imieniem i nazwiskiem.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Na takim forum najważniejsza jest treść jaką piszą użytkownicy a nie to czy ich znam czy są dla mnie anonimowi. I tak oceniam każdego po jakości postów które ktoś pisze i nie muszę go znać. Szkoda że na forum nie ma opcji zbierania plusów (gdy ktoś doda jakąś wartościową treść), wtedy było by łatwiej widząc obok nicka jakieś punkty reputacji. Oczywiście bycie anonimowym tworzy sytuacje w których osoby mogą pisać nie prawdę tylko dlatego by osiągnąć jakąś korzyść (np. zareklamować swój produkt bądź usługę), ale z tym się trzeba liczyć i brać po uwagę taką możliwość za każdym razem.

Edytowano przez kamerzysta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...