Skocz do zawartości

Słuchawki BT z Noice Cancelliniem w przedziale 1000-1200zł


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Jako że jest to pierwszy mój post na tym forum proszę o wyrozumiałość. Postaram się pisać w miarę precyzyjnie jednak muszę podać nieco więcej szczegółów.

Nadszedł czas na podjęcia prawdziwie męskiej decyzji J i wymianę zasłużonych w boju słuchawek bezprzewodowych. Słuchawek używam po kilka godzin dziennie, a podłączone są do blaszka PC za pomocą nieco leciwej już karty muzycznej Xonar DGX poprzez kabel optyczny. W chwili obecnej używam słuchawek SENNHEISER RS 175. Są to słuchawki bezprzewodowe o systemie transmisji radiowym. Jeżeli chodzi o jakość dźwięku jaki udało mi się uzyskać, można powiedzieć że jestem zadowolony. To co cenię sobie w tych słuchawkach to naprawdę dobry bas, bardzo dobry zasięg oraz w miarę dobre wygłuszenie otoczenia. Jednak przez 5 lat ich użytkowania niedługo minie i chciałbym nieco pójść do przodu.

To czego szukam to słuchawki z aktywnym systemem noice cancelling, dobrym basem oraz aby to wszystko działało jak dotychczas, czyli w obszarze 3-pokojowego mieszkania w bloku. W przypadku transmisji radiowej w wykonaniu firmy SENNHEISER zasięg jest w 95% mieszkania, a nawet na klatce schodowej i balkonie. Musiałem tylko poprowadzić kabel optyczny na odległość 5m do pomieszczenia w centralnej części mieszkania i tam umieścić nadajnik. Przez lata nie interesowały mnie słuchawki BT z uwagi na żenujący zasięg 5-10m. Jednakże z tego co wyczytałem, są już na rynku adaptery BT klasy1 z zasięgiem do kilkudziesięciu metrów. Dodatkowo technologia transmisji radiowej nie jest rozwijana, za to słuchawki BT kwitną w najlepsze. Dla przykładu nie ma na rynku słuchawek radiowych z systemem noice cancellingu. Do niedawna nigdy nie testowałem na żywo systemu noice cancelling. Jednak niedawno będąc w Media Markt odsłuchiwałem słuchawki SONY WH100XM3B. Powiem szczerze że to nieco dziwne uczucie, gdyż niby do uszu nic nie dociera, jednak czasami docierają wycięte z tła odgłosy. W trakcie słuchania muzyki jest naprawdę przyjemnie. Co do jakości dźwięku tych słuchawek to niestety ale mogłem posłuchać jedynie dema SONY (reklamy) oraz jednej piosenki. Nie za wiele się z tego dowiedziałem. Ale to i tak nieźle bo w mojej mieścinie nie ma nigdzie słuchawek tej klasy do odsłuchu. Tak na marginesie gdyby ktoś znał w Trójmieście salon gdzie mógłbym przetestować słuchawki proszę o podanie adresu - byłbym wdzięczny. Odsłuchiwałem jeszcze inne słuchawki SONY – modelu nie pamiętam ale cena to 700zł. Niestety wrażenia były tragiczne. Dźwięk płaski jakiś ale przede wszystkim cholerny pałąk trzeszczał. Dokładnie to samo co miałem w słuchawkach SONY D6500. Przed SENNHEISEREM miałem ten model SONY i pogoniłem go po pół roku (ze stratą niestety). Otóż mechanizm obrotu słuchawek po prostu trzeszczał. Jak wykonywało się ruchy głową podczas gdy słuchawki sztywno przylegają do głowy słyszałem delikatne trzeszczenia plastiku. No było to dla mnie nie do zniesienia. Dodatkowo po pół roku wytarły się poduszki słuchawek – popękały. Ale tu plus dla firmy SONY. Po oddaniu na gwarancję otrzymałem… nowiutkie słuchawki. Nie namyślając się wiele – sprzedałem. W przypadku firmy SENNHEISER gdy po roku wytarły mi się poduszki słuchawek usłyszałem, że poduszki nie podlegają gwarancji – nara.

Byłbym w stanie ostatecznie kupić te SONY WH100X ALE ! Jest to pułap 1500zł, a w tej cenie mamy już ogromny wybór innych marek. Słuchawki te posiadają pierdylion szmerów-bajerów, jak sterowanie za pomocą przesuwania dłoni po słuchawce, jakiś tam inny tryb podsłuchu otoczenia (czy jakoś tak) i coś tam jeszcze do odbierania rozmów telefonicznych. Po co płacić za takie cuda. Być może powinienem wymienić kartę muzyczną co podejrzewam wyniosło by około 400zł oraz muszę dokupić jeszcze adapter BT do PC. Więc musiałbym celować w segment 1000-1200zł za słuchawki. Może jeszcze kilka słów czego słucham. Nie chodzi tu o rodzaj muzyki ale o rodzaj źródła dźwięku. Jest to PC z kartą Xonar DGX (możliwa wymiana), muzyka z serwisu SPOTIFY, MP3, YT i filmy DivX oraz gry. Więc również chodzi o to aby nie przepłacać za coś co nie będzie w stanie pokazać swoich możliwości.

Reasumując:

1-Jakie słuchawki z noice cancellingiem + dobry bas do ceny 1000-1200zł

2-Jaki adapter BT do PC tak aby zapewnić zasięg na mieszkanie 64m2

3-Czy może zostać przy SENNHEISERZE i kupić leciwy model RS 185 za 1200zł?

Uff. Przepraszam że aż tak się rozpisałem ale wierzę że jest to forum maniaków audio, którzy jarają się tematami audio. Ze świeczką szukać takich miejsc w internetach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jeśli przejrzysz oferty sklepów https://www.ceneo.pl/69412183 to ceny SONY WH1000XM3 zaczynają się od pułapu 1200 zł. Starszy, poprzedni model M2 jest trochę tańszy https://www.ceneo.pl/56101482 . Jednak realny zasięg słuchawek bluetooth to zwykle tylko teoretycznie 10 m w przestrzeni otwartej a jeśli są przeszkody na drodze może on drastycznie się obniżyć. Ta technologia przewiduje bardzo niskie moce emisji radiowej i bardzo łatwo może ulec zakłóceniom. Trzeba zakładać że praktycznie można używać słuchawki tego typu w pomieszczeniu gdzie jest nadajnik. Jeśli ściany są cienkie i bez zbrojenia może udać się słuchać w pomieszczeniach sąsiednich. Sprawę może nieco poprawić umieszczenie takiego adaptera w centralnym miejscu pokoju na pewnej wysokości ponad innymi sprzętami. Jeśli chodzi o systemy aktywnego tłumienia hałasu to powinieneś wiedzieć że działają one w zasadzie w zakresie niskich częstotliwości, co poprawia możliwości słuchania muzyki w środkach komunikacji. W pozostałym paśmie trzeba liczyć na tłumienie pasywne słuchawek. Adaptery bluetooth połącza się zwykle do komputera do złącza USB i wtedy karta dźwiękowa nie bierze udziału w transmisji dźwięku. Są jednak transmitery które podłącza się do sprzętów audio i wtedy wyposaża się je w wejścia analogowe lub cyfrowe audio. W przypadku słuchawek z transmisją radiową można często liczyć na znacznie większy zasięg. To jednak zależy  od konkretnego modelu słuchawek. Takie słuchawki miewają zasięg w otwartej przestrzeni czasem nawet do kilkudziesięciu metrów. SoundMagic WP10 miały podawany zasięg nawet 70 m, ale trudno było by je obecnie dostać i były by warte uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Ehh tego się obawiałem. Cholerny zasięg. generalnie jak siedzę przy kompie to siedzę. Natomiast jakbym się kręcił po mieszkaniu słuchając muzy i wideoblogów, mógłbym wtedy zamiast PC używać telefonu. Raczej nie mam wyjścia jak zmienić nieco przyzwyczajenia aby korzystać z technologii noice cancellingu.

Jednakże znalazłem takie urządzonko:

http://wujek-gadzet.pl/test-logitech-bluetooth-audio-adapter/

Nigdy nie używałem BT w PC/ Ale jak tak sobie rozkminiam temat, to gdybym kupił to urządzonko i z karty muzycznej poprowadził przewód jack do centralnego pomieszczenia (3m za ścianę) i tam nawet przy suficie zostawił ten adapter BT to wtedy zasięg byłby zwiększony?

Wg teście czytamy:

"Jeśli chodzi o zasięg, to w 60 metrowym mieszkaniu odtwarzanie przebiegało poprawnie z każdego miejsca, bez względu na to czy po drodze była ściana nośna, czy nie. Nie było żadnych przerw w odtwarzaniu. Pod tym względem urządzenie sprawuje się świetnie"

Bo rozumiem że to urządzenia tak działa. Dostarczamy mu sygnał np. kablem jack lub RCA z PC a on po sparowaniu z innym urządzeniem przekazuje go dalej ?

Miałbym tylko obawy o brak wejścia optycznego. Gdy podłączałem obecne słuchawki poprzez RCA, to zakłócenia z PC były spore. problem znika przy zastosowaniu połączenia kablem optycznym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze ten adapter jest odbiornikiem i pozwala przesłać muzykę po bluetooth z telefonu lub komputera bezprzewodowo do sprzętu audio.

MOZOS MBL-HD działa w obie strony https://www.ceneo.pl/74790081 .

Te są ściśle wyspecjalizowanymi nadajnikami z jednym rodzajem wejścia: https://pl.aliexpress.com/item/32840887897.html .

A tego typu adapterem podłączysz słuchawki do komputera https://pl.aliexpress.com/item/32696756077.html

Możesz spróbować użyć 2 adaptery, jeden pod USB a drugi pod złącze optyczne skoro masz przeprowadzony kabel optyczny do sąsiedniego pomieszczenia. Sporo lepszych słuchawek bluetooth może być połączonych równocześnie z dwoma źródłami dźwięku bluetooth. Sam takiego rozwiązania nie próbowałem.

 

Czyms takim można połączyć przewody optyczne toslink:

https://allegro.pl/oferta/lacznik-przedluzacz-optyczny-toslink-monacor-diy-6157480710

5577bdbd45bda9423e1e439ed5d6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok moment, moment, próbuję nadążać - proszę o wyrozumiałość.

"Tyle ze ten adapter jest odbiornikiem i pozwala przesłać muzykę po bluetooth z telefonu lub komputera bezprzewodowo do sprzętu audio".  - To chyba w sumie o to mi chodzi ? Tak jak pisałem, jeżeli dostarczę sygnał z PC do tego adaptera po kablu to potem mogę sparować słuchawki z adapterem i on będzie nadawał dostarczony sygnał do słuchawek.

Kurcze ten MOZO MBL-HD wygląda obiecująco:
https://www.youtube.com/watch?v=HlrP5ey1pRo

Z tego co rozkminiłem tryb TX nadawałby sygnał do słuchawek. Czyli pod obecny sygnałowy kabel optyczny podłączyłbym MOZO w wejście TX i następnie wystarczy sparował słuchawki?
Jednak widzę że ma on  klasę zasięgu II (co daje zasięg 10m) oraz BT w wersji 5. Trochę uciążliwe byłoby wymienianie akumulatorków gdyż nie ma opcji ładowarki.

Te  z Aliexpress - pierwszy mógłbym również zastosować i widzę że ma podłączenia na ładowarkę z telefonu więc spoko. Zasięg taki sam jak w przypadku MOZO. Posiada BT w wersji 4.2 - nie bardzo orientuję się w tych wersjach BT. Co dają i czy za wszelką cenę trzeba celować np. w wersję 5.

Drugi to raczej zabaweczka, pomimo że NIBY ma mieć 15m zasięgu :)

W ogóle to nie znalazłem niczego z I-wszą klasą zasięgu. Podejrzewam że cena byłaby SPORA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Logitech nie nada się bo wbrew temu co tam piszą jego złącza to wyjścia audio analogowe a nie wejścia i są urządzeniem tego typu co słuchawki, tyle że podłącza się go jak np. cd do wzmacniacza.

Pozostałe nadajniki działają gdy są podłączone do zasilania, a akumulatory wbudowane służą jedynie do pracy w terenie gdy brak zasilania ( jeśli je mają ). Wszystkie one mają gniazda zasilania.

Ten mały adapter USB to nie zabaweczka :) tylko to po prostu adapter podłączany do komputer jakim zwykle podłącza się różne urządzenia bluetooth.

Jest tani bo niema powodu aby musiał być droższy. Piszą że ma certyfikat aptX co jest ważne bo to kodek audio bezstratny. Ma mieć zasięg do 15 m.

Wersje bluetooth, szczególnie te nowsze mają znaczenie gdy chodzi o niskie zużycie energii, szczególnie w trybie gotowości do pracy. W przypadku słuchawek uważam to za mało istotne szczególnie gdy chodzi o duże słuchawki do użycia w domu. Taki format adaptera USB pozwala zarządzać jego działaniem z poziomu komputera, co jest zwykle znacznie wygodniejsze. Nadajniki innego typu stosuje się w zasadzie tylko gdy chce się je podłączyć do urządzenia innego typu niż komputer np. TV, gdzie nie możliwości działania adaptera pod USB. Taki adapter pełni taką samą rolę jak urządzenia tego typu do transmisji radiowej wbudowane w laptopy, smartfony i tablety. Na zasięg mają niestety wpływ nie tylko adaptery. Zwykle ograniczeniem jest zasięg słuchawek. Transmisja bluetooth jest tak na prawdę dwukierunkowa. Do bezstratnej transmisji audio aptX potrzebne jest bluetooth przynajmniej 3.0. Wiąże się z nią dość duża ilość danych i spora moc transmisji, na co nie maja wpływu późniejsze standardy bluetooth.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Ten Logitech nie nada się bo wbrew temu co tam piszą jego złącza to wyjścia audio analogowe a nie wejścia i są urządzeniem tego typu co słuchawki, tyle że podłącza się go jak np. cd do wzmacniacza. „ – OK już zakumałem

Rzeczywiście transmiter MOZOS ma opcję ładowania przez micro USB – Dzięki.

Dopiero teraz zauważyłem że podałeś mi link do łączników kabli optycznych. Nawet nie wiedziałem że jest coś takiego – Dzięki.

„Ten mały adapter USB to nie zabaweczka tylko to po prostu adapter podłączany do komputer jakim zwykle podłącza się różne urządzenia bluetooth.” – Aż trudno pomyśleć. Jestem ”starej daty” i przekonania że jeżeli coś ma być solidne – to musi mieć pewien gabaryt. Zobacz jednak co znalazłem:

1)      https://www.morele.net/adapter-trendnet-bluetooth-edr-class-i-usb-tbw-106ub-432522/

2)      https://allegro.pl/oferta/adapter-bluetooth-v4-0-logilink-bt0015-usb-win-10-8296183084?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=NDFjN2UwODAtMWVjMS00NjU2LTk5YmQtMDFmMDIyOTJhYjQwAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=da75dbd6-c4b2-47dd-9726-42520c8077b2

Te maleństwa są wykonane w klasie I dającą teoretyczny zasięg do 100m. Co o nich sadzisz? Nadają się?

Dzisiaj wybrałem się do lokalnego media Experta. Generalnie było kilkanaście par słuchawek ale większość mocno budżetowych. Przyglądałem się jednak słuchawkom SONY MDR XB950B1 w cenie 399zł.

https://www.sony.pl/electronics/sluchawki-palak-na-glowe/mdr-xb950b1

Hmm jednak wychodzi że jestem niezłym Januszem audio. Generalnie grały jako tako ale trzeba przyznać trzeba że bas jest mocny jednak po włączeniu podbicia na słuchawkach –aż za bardzo. Co do wygody noszenia – spoko. Jednak słuchawki nie miały N.C. (noice cancelling) choć nawet bez tego w miarę dobrze są wygłuszone. Jednak jak na moje potrzeby – za słabo. Zrobiłem test odległości w warunkach jakie miałem. Oddaliłem się od telefonu z którym połączone były słuchawki na jakieś 15m, biegałem pomiędzy regałami jak idiota  i kurka wodna nie było zerwania sygnału.

Zapytałem o model SONY WH1000XM3 znany mi z Media Marktu. I tu zaskoczenie. Okazało się że mają w magazynie jedną sztukę i to o 100zł taniej. Poprosiłem o przyniesienie i sparowałem z telefonem. Aha, w ogóle to super opcja jest NFC. Bardzo mnie się spodobało parowanie słuchawek przez przyłożenie telefonu. Od razu zapodałem N.C i kurka to jest to ! Potrzebuję tego N.C. żeby nie słuchać marudzenia żony – he he żartuję. Ale w pomieszczeniu gdzie jest u mnie PC często włączony jest telewizor i muszę się jak najlepiej odciąć od niego. Przetestowałem kilka utworów oraz test biegania po sklepie - bez zarzutu. Januszowy bas w miarę dobry. Nie zauważyłem aby te słuchawki miały jakiekolwiek funkcje podbicia basu czy innej korekcji sceny dźwiękowej ale być może jest to dokonywane z poziomu oprogramowania. Także super że mogłem coś protestować w zamieszkiwanym przeze mnie grajdole.

 

Znalazłem jednak takie coś:

https://www.sony.com/electronics/headband-headphones/mdr-xb950n1

Ma extra bas i N.C. ! Kurcze to może być właśnie to. Cena 800zł.

Edytowano przez AKSORZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te MDR-XB950N1 to z tego co wiem praktycznie to samo co MDR-XB950B1, tyle że własnie z systemem redukcji hałasu. Początkowo różnica w cenie była znacznie mniejsza. MDR-XB950B1 jest modelem znacznie bardziej popularnym i od dość dawna cenę na niego mocno obniżono. To takie słuchawki dla ludzi którzy lobią sporo basu. Powinieneś pamiętać że w zaciszu domowym wrażenie ilości basu jeszcze wzrośnie, szczególnie gdy słuchawki trochę pograją i się wygrzeją. W miejscach głośnych jak np. ulica wskazane są słuchawki mocniej basowe. Gdy wyjdzie się na ulicę w słuchawkach o liniowej charakterystyce, basu może okazać się za mało.

Ten adapter z moreli wg tego co piszą to

Standard Bluetooth 2.0 + EDR

To bardzo stary standard bluetooth i uważam że do celów audio 3.0 to minimum a dobrze jeśli jest 4.0 .

Praktycznie nie spotyka się tego typu adapterów z bluetooth nowszym niż 4.0  w sprzedaży.

Czy będzie odczuwalny większy zasięg ze słuchawkami dzięki temu że ma teoretyczny zasięg 100 m ? Raczej wątpię aby zasięg słuchawek był z nim dużo większy , ale można spróbować. Pewnie będzie nieco lepiej. To może wystarczyć.

Bluetooth ma to do siebie ze w pomieszczeniu fale odbijają się od ścian co poprawia sytuację. Na zewnątrz jest gorzej bo bez tego obecność ciała człowieka pomiędzy dwoma urządzeniami może doprowadzać do zrywania połączenia. Również komunikacja przez ściany może być możliwa , lecz często można liczyć się z mocnymi zniekształceniami.

 

 

 

 

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zapoznam się z filmikami o SONY MDR. Tak, to na pewno te same przetworniki które dzisiaj odsłuchiwałem tylko z dodanym N.C. Rozstrzał cenowy mimo wszystko nadal istnieje. Media Markt - 989zł, Allegro od 799 do 1169 (wow). Znalazłem używane w bardzo dobrym stanie za 349. Przystępnie i najpewniej wypada Sony Center:

https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=mdrxb950n1b_sluchawki_extra_bass_z_cyfrowa_eliminacja_halasu&regular

Zdecydowanie zgadzam się, że słuchawki zupełnie inaczej "odbiera" się w domu, w pomieszczeniu gdzie powiedzmy ... warunki są znane.

Kurcze fajnie że zwróciłeś uwagę na BT 2.0 - jakoś mi to uciekło, a to oznacza dyskwalifikację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera - rzeczywiście ciekawa oferta. Kurcze jednak zbyt mało czasu aby się zapoznać z ATH. Musiałbym kupić w ciemno a tego nie znoszę. Dlaczego ATH są zdecydowanie lepsze? Z tego co widzę mają większe pasmo odtwarzania dźwięków. Ciekawe czy ten N.C. jest aż tak dobry.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Niestety ale nie kupiłem tych słuchawek. Zbyt mało czasu miałem na zapoznanie się z nimi. Dzisiaj miałem drugą zmianę więc nawet nie miałem jak rzetelnie podejść do tematu. Nie chcę aby ten zakup był pochopny choć fakt – może  przez to straciłem 300zł. Wiem że pośpiech jest złym doradcą. Znalazłem jednak chwilę i zadzwoniłem do X-Com-u dopytać o kilka spraw. Gdy zapytałem czy mają transmitery BT zaproponowano mi adapter Logitecha. Gdy powiedziałem że on generalnie przekazuje sygnał do sprzętu poprzez wyjścia RCA i jack nastąpiła cisza. Po sprawdzeniu konsultant potwierdził że wszystko się zgadza. Więc dzięki twoim podpowiedziom uniknąłem potencjalnego zakupu złego przekaźnika BT. Czy na X-Com-ie często mają promocje słuchawek? Jak na nie wpadłeś? Może warto poczekać na inną promocję? Kupno słuchawek chcę sfinalizować za 2 tygodnie na urlopie. Jest jeszcze taka kwestia, że do tych Audio-Techników nie ma praktycznie możliwości dokupienia poduszek do wymiany. Trzeba załatwiać to przez stronę producenta za co koszą sporą kasę. Do Sony na tą chwilę można dostać komplet poduszek za 65zł z Allegro co jest dużym plusem. Jeżeli słuchawki kupuję z interwałem 5-letnim to raczej pewne że będę musiał wymienić poduszki.

 

Znalazłem jeszcze taki model SONY

https://www.euro.com.pl/sluchawki/sony-sluchawki-bt-z-anc-whxb900nb-czarne.bhtml

XB oznacza że są to słuchawki z mocnym basem ale z serii WH. Prezentują się lepiej niż Sony MDR-XB950N1.

 

Edytowano przez AKSORZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie śledzę promocje x-com-u bo od czasu do czasu można znaleźć wśród nich coś ciekawego. Tak się złożyło że akurat w gorącym strzale były właśnie te słuchawki. Pamiętałem ze kosztowały jakiś czas temu około tys zł i było to cena trochę zawyżoną jak na nie. Obecnie można je kupić w niektórych sklepach za niespełna 700 zł, a z doniesień wynika ze w innym kraju są w sklepie za 150€ . Sony MDR-XB950B1 uważam za niezłe słuchawki basowe na ulicę w cenie 400 zł . Wersja z ANC moim zdaniem nie powinna kosztować więcej niż 100 zł drożej. Za 500 zł wybrał bym zdecydowanie Audio-Technica ATH-ANC700BT. Dla wielbicieli słuchawek tego producenta ich główną wadą jest to że nie grają jak typowe słuchawki tego producenta, które są znane z dość liniowego przekazywania muzyki. Audio-Technica ATH-ANC700BT są zdecydowanie bardziej basowe jako pasywne i mniej basowe po bluetooth z ANC. Audio-Technica ma w swojej ofercie słuchawki konkurencyjne dla nich z bardziej liniowym pasmem , lecz mniej wygodne i bez ANC. Z tego co pisałeś, wygląda na to ze oczekujesz takich bardziej basowych słuchawek z ANC. ATH-ANC700BT brak jest NFC, które jest do wykorzystanie w praktyce tylko z telefonami wyposażonych w tą technologię szybkiego parowania sprzętu. Można się bez tego obyć i jeśli nie posiada się zbyt wielu słuchawek bluetooth na dłuższą metę nie jest potrzebna bo zwykle słuchawki po sparowaniu same się łącza z telefonem gdy jest możliwa komunikacja pomiędzy nimi. Bardziej coś takiego było by przydatne przy transmiterze bluetooth,a tu raczej tego nie uświadczysz. Nie wiem czy wiesz że urządzenia bluetooth tego typu co słuchawki i sieciowe mogą pod nowymi Windowsami być używane przez rzutowanie plików multimedialnych. Wtedy takie urządzenie nie staje się układem dźwiękowym komputera lecz odbiera te pliki do odtwarzania, a dźwięki komputera pozostają tam gdzie były. Nie da się tego zrobić transmiterem podłączanym do złącz audio. 

Co do słuchawek Bose to znane są z ich wygody i dobrze działającego ANC. Nie można im zwykle zarzucić nic w kwestji wykonania, jednak jakosć dźwięku zawsze pozostaje dość daleko  w tyle za ceną. Dlatego nie są poważane przez audiofilów, a raczej przez pilotów :) .  Brak im ostatnio bardzo rozpowszechniającego się kodeka bezstratnego aptX, co jest zupełnie bez znaczenia dla posiadaczy i-phonów, bo Apple zupełnie ignoruje obce technologie tego typu. Coś takiego mozna moim zdaniem wybaczyć słuchawkom takim jak AKG K845 BT, które sa bardzo dobrymi słuchawkami przewodowymi z dodatkową funkcją bluetooth. W cenie 1200 zł zdecydowanie wolałbym SONY WH1000XM3. Również wybrałbym raczej Audio-Technica ATH-ANC700BT niż Bose QuietComfort 35, nawet gdyby były w tej samej cenie. Za około 500 zł można kupić niezłe słuchawki takie jak np. Sennheiser HD 4.50 BTNC z ANC i NFC.  

Nie do końca rozumiem co miało by oznaczać sterowanie słuchawek przez dociskanie ich muszli do ucha :) .  Audio-Technica ATH-ANC700BT z tego co wiem mają na jednej ze słuchawek panel dotykowy, który działa bez zarzutu. ANC włącza się w nich samoczynnie z bluetooth i można go wyłączyć przez przytrzymanie środkowej części tego panela z logo. To trochę tak jakby napisać że smartphona używa się przez dociskanie jego ekranu do podłoża :) . Włączenie ich z umieszczonym przewodem również automatycznie uruchamia ANC. Osobiście mam bardzo dobre doświadczenia z sterowaniem przez taki panel dotykowy innych słuchawek.

Co do promocji Audio-Technica ATH-ANC700BT w x-com to nie przypominam sobie aby były dostępne w którejś z promocji. Za to bardzo możliwe że mogą znaleźć się w najbliższym czasie w którejś z nich, bo to często się zdarza że takie promocje się powtarzają, lecz szukał bym ich raczej w promocjach tematycznych które trwają dłużej. Gorący strzał jak widać zmienia się co 12 godzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo napisałeś i super bo przez to mam większe rozeznanie w temacie.

Dla wielbicieli słuchawek tego producenta ich główną wadą jest to że nie grają jak typowe słuchawki tego producenta, które są znane z dość liniowego przekazywania muzyki” – Jak mam rozumieć „liniowe przekazywanie muzyki” – że o co chodzi?

Tak, NC musi być i to kurczę dosyć skuteczne, bo chodzi o odcięcie dźwięków z niekiedy włączonego telewizora w pomieszczeniu, który rozprasza mnie potwornie szczególnie kiedy leci durny „Mam talent” i publiczność drze ryja. Recenzje mówią swoje ale pod opiniami na różnych stronach wyczytałem, że N.C. w  ATH-ANC700BT nie radzi sobie z rozmowami czy TV w pomieszczeniu i to jest jednak kilka różnych opinii.

NFC wydaje mi się że nie jest niezbędne. Słuchawki przecież w głównej mierze będą połączone z kompem przez BT.

„Nie wiem czy wiesz że urządzenia bluetooth tego typu co słuchawki i sieciowe mogą pod nowymi Windowsami być używane przez rzutowanie plików multimedialnych. Wtedy takie urządzenie nie staje się układem dźwiękowym komputera lecz odbiera te pliki do odtwarzania, a dźwięki komputera pozostają tam gdzie były. Nie da się tego zrobić transmiterem podłączanym do złącz audio.”Zaraz zaraz. Nie bardzo rozumiem. Załóżmy że kupię taki adapter BT: https://is.gd/7YkKtz , i sparuję słuchawki z PC poprzez niego, to PC nie będzie przesyłał dźwięku do słuchawek … czy jakoś tak?

Te Sennheiserki HD 4.50 BTNC rzeczywiście ciekawe. Tym bardziej że miałem już dwa modele (obecnie RS 175). Przyjrzę się im. Jednak czy wygrają z Sony XB950 NC ?

„Nie do końca rozumiem co miało by oznaczać sterowanie słuchawek przez dociskanie ich muszli do ucha” – Źle się wysłowiłem. Chodzi mi o sterowanie poprzez panel dotykowy w muszli słuchawek. Wolę fizyczne przyciski ale to już nie ta epoka. Ale to pewnie kwestia przestawienia się – nic więcej.

Co do promocji X-Comu to gdzie na stronie znajdę promocje tematyczne – Jakoś nie potrafię tego znaleźć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość sprzętu takiego jak kolumny i słuchawki produkowane obecnie faworyzują niskie częstotliwości. Muzyka o charakterze rozrywkowym brzmi na nich bardziej atrakcyjnie z nagrań. Przypomina bardziej muzykę słuchaną na żywo na koncertach bo i tam tak realizatorzy ustawiają barwę dźwięku. Słuchawki Audio-Technica są znane z tego że mają dość liniowe charakterystyki pasma przenoszenia i na tle konkurencji wypadają tak że basu jest mało. W głośnych miejscach , jak np. na ulicy zmienia się nasza percepcja słyszenia i mocniej basowe słuchawki są bardziej wskazane , w przeciwnym wypadku będzie nam się wydawało że niskich częstotliwości jest za mało. ATH-ANC700BT najwyraźniej zbudowano pod gusta tych którzy nie przepadają za studyjnym charakterem większości ich oferty. Przesunięcie ciężaru w kierunku niskich częstotliwości odwraca jednak nasza uwagę od wielu delikatnych dźwięków.

Jak już wcześniej wspominałem systemy ANC z zasady działają głównie w zakresie niskich częstotliwości, bo działanie takiego systemu zawsze polega na tym ze wbudowane w słuchawki mikrofony dostarczają do tego co słyszymy dźwięków z otoczenia w przeciwnej fazie. Nie da się tą metodą wyeliminować dźwięków otoczenia całkowicie ale w dużej mierze to działa. Niskie częstotliwości przenoszą fale o dużej długości i dlatego nie ma dużych przesunięć fazy pomiędzy dźwiękiem z ANC a dźwiękami docierającymi z otoczenia. W zakresie średnich częstotliwości przesunięcia fazowe mogą być większe i taki układ wprowadzałby spore odczuwalne zniekształcenia. Dlatego tłumienie rozmów innych musi odbywać się w zasadzie pasywnie. Jednak własnie niskie częstotliwości najłatwiej przenikają z otoczenia do słuchawek i ich duża ilość zmienia percepcję naszego słuchu. Na działanie ANC może mieć wpływ wiele czynników, np. rodzaj fryzury jaką nosimy. Dlatego działanie trzeba by oceniać indywidualnie. Jedna sprawa to jego skuteczność a druga to zniekształcenia dźwięku które wprowadza. Dlatego trzeba się liczyć z tym ze im lepiej będzie nam tłumiło zakres wchodzący w średnie częstotliwości , tym zniekształcenia dźwięku mogą być większe. Aby to ocenić trzeba się samemu przekonać. Z zasady jeśli ANC nie jest konieczne , to lepiej je wyłączyć. Jeśli słuchawki dobrze tłumią pasywnie to ANC staje się mało potrzebne. Przy mocno basowych słuchawkach nawet na ulicy jeśli dobrze izolują może okazać się zupełnie zbędne. Jest jeszcze trzecia kwestia, polegająca na tym ze słuchawki z włączonym ANC brzmią inaczej. Zwykle własnie jest mniej niskich częstotliwości gdy ono działa. Najlepiej jeśli różnice w dźwięku nie są duże.

Kiedy podłącza się słuchawki bluetooth do komputera standardowo trzeba ustawić aby stały się jego układem dźwiękowym i wtedy działają jak jego karta  dźwiękowa bezprzewodowa. Kiedy użyje się techniki rzutowania plików na urządzenie, można słuchać muzyki z tych plików a np. ktoś inny może przy tym komputerze słuchać muzyki lub rozmawiać przez komunikator używając do tego wybranego układu dźwiękowego który może być innym niż nasze słuchawki bluetooth. Potrzebny jest do tego adapter bluetooth zarządzany przez system operacyjny, czyli w praktyce będzie to albo układ wbudowany w komputer lub podłączony przez port komunikacji danych jakim jest np. USB. Do tego w niektórych programach odtwarzających muzykę można ustawić aby dźwięk był przesyłany z niego do konkretnego układu dźwiękowego, który może być innym niż ten który jest wybrany jako podstawowy dla systemu operacyjnego. To już inna sprawa.

Promocje tematyczne są u góry strony startowej tego sklepu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za konkrety. Zapiszę je sobie w pliku aby się ich wykuć na pamięć i udawać eksperta wśród znajomych :)

Trochę obawiam się sparowania słuchawek z adapterem BT. Co prawda nie jedno już na PC robiłem (składanie PC, instalacja systemu obróbka wideo itp)jednak tutaj jestem zielony. Mam nadzieję że to nie jest aż tak trudne. Poradników i tematów opisujących to zagadnienie jest praktycznie ZERO.

Widzę że czeka mnie pojęcie decyzji zwanej – KOMPROMIS. Muszę wiedzieć jaki element jest dla mnie ważniejszy (NC,bas,wygoda,cena) po to aby nie doznać wielkiego rozczarowania po kupnie.

Jak pewnie widać co chwilę odnajduję coś nowego i zmieniam decyzję. Jednak według mnie jest to na plus bo przy tym wiele się uczę. Najważniejsze nie kierować się emocjami i zniecierpliwieniem.
Właśnie zapoznaję się z opinią na temat Sennheiser HD 4.50 BTNC. Przyznam że to BARDZO rozsądny model.

Po drodze trafiłem jednak na kapitalny test N.C. HD 4.50 BTNC vs Audio Technica ATH50BT vs  H-CH700N vs SONY WH1000XM3

Z tego co widzę N.C. wymiata w SONY WH1000XM3 - Jednak to 1400zł - moje absolutnie kosmiczne maximum. Na pewno tak jak pisałeś, lepiej SONY niż BOSE.

Na tą chwilę jestem w stanie wykosztować się na WH1000XM3 - wędrują na pozycję nr.1

 

Edytowano przez AKSORZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I można je kupić obecnie nowe za 1200 zł :) https://www.ceneo.pl/69412183 

Jakiś czas temu widywałem WH1000X w sklepach w cenie ~1 tyś, tyle że to było z rok może 2 lata temu.

Parowanie słuchawek bluetooth jest bardzo łatwe, jeśli wszystko idzie bez problemu.

W przypadku nadajnika podłączanego do np. TV włącza się go w tryb parowania i słuchawki w zbliżonym czasie , a potem trzeba cierpliwie czekać aż się połączą.

W przypadku telefonu i komputera trzeba wybrać tryb dodawania nowego sprzętu gdy bluetooth jest włączone. Czasem trzeba podać jakiś klucz liczbowy. Takie informacje są zawsze w instrukcji obsługi. Ale tym trzeba się zajmować gdy masz już sprzęt bo teoretyczne wyjaśnianie nie ma sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Zwrot konsumencki” … brzmi tajemniczo. Z tym że to są WH1000X, a ja rozpatruję kupno WH1000XM3.

Trochę poczytałem o WH1000XM3 i z wad jakie można wymienić to brak możliwości połączenia do dwóch urządzeń jednocześnie.

Zastanawiam się tylko jak to byłoby z ustawieniami słuchawek podczas korzystania z PC. Na smartphonie jest aplikacja która pozwala w bardzo wygodny sposób sterować parametrami słuchawek.

1.jpg.1ecc4a474c427f4895ba4a68f6816c0c.jpg

A co w momencie podłączenia do PC?

Czy jest do tego jakieś oprogramowanie? Jeżeli nie ma to w takim razie słuchawki będą działać zwyczajnie, a za korekcję odpowiadać będzie karta muzyczna?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WH1000X były produkowane najpierw w pierwszej wersji WH1000XM1 , potem WH1000XM2, a następnie ich trzecia generacja to WH1000XM3. M3 to stosunkowo nowy model i ciągle są w sprzedaży M2, pierwszej generacji już chyba nie da się kupić jako nowe , bo już dawno nie są produkowane. Jednak długo były w sprzedaży równocześnie. Nie znam dokładnych różnic funkcjonalnych pomiędzy nimi i nie wiem czy takowe są. Na pewno różnią się brzmieniem choć to ogólnie dość podobnie brzmiące słuchawki. Kiedyś czytałem na temat problemów jakie stwarzają przy przełączaniu się z jednego źródła na drugie. I wynikało z tego że nie jest to w tych słuchawkach zbyt wygodne a nie że nie mogą być połączone z dwoma urządzeniami. Pisał to ktoś kto miał z nimi problemy na konkretnym sprzęcie. Bywa ze z innym sprzętem coś takiego wygląda inaczej. Na pewno słuchawki bluetooth mogą współpracować ze sprzętem bez dedykowanej aplikacji. Taka aplikacja może dodać nowe funkcje. Zawsze jednak można ingerować w barwę dźwięku przy użyciu innych korektorów niż te wbudowane w dedykowane aplikacje. Często bywa ze producenci w takiej aplikacji zapewniają korekcję która poprawia brzmienie konkretnych modeli słuchawek. Niestety takie aplikacje nie zawsze są robione pod różne systemy operacyjne.

Dla ścisłości WH1000XM3 to trzecia generacja słuchawek WH1000X. Te z allegro to najprawdopodobniej pierwsza choć nie wykluczone że to druga generacja, na pewno nie trzecia.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam

Nadszedł grudzień i czas pchnięcia tematu słuchawek. W tym czasie dokonałem pewnych postępów. Otóż dotarł do mnie po WIELKICH trudach adapter BT o którym dowiedziałem się od Ciebie:

https://pl.aliexpress.com/item/32696756077.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fREh2As

Po zaliczeniu początkowego faila z instalacją na PC, za drugim razem zainstalowałem sterowniki poprawnie i to małe cudeńko działa! Jednak gdy jest włożony do blaszaka jego zasięg kończył się na przedpokoju. Aby poprawić zasięg kupiłem kabel-przedłużkę portu USB ze wzmacniaczem końcowym:

https://allegro.pl/oferta/przedluzka-portu-usb-10m-aktywna-high-speed-zam3-7337476607

Przewód wyprowadziłem do przedpokoju i – zasięg BT mam praktycznie na całe 64m2 mieszkanie. Na czym testowałem zasięg? Najpierw na przenośnym głośniczku BT z Aliexpress za 50zł, potem kupiłem słuchawki BT Xaiomi AirDots. W chwili obecnej na obu sprzętach jest dobry sygnał z minimalnymi zerwaniami w bardzo sporadycznych momentach. Więc na tą chwilę sprawę połączenia BT z PC i zasięgiem mam przetestowaną przed kupnem.

Teraz nadchodzi decydujący moment – zakup słuchawek. Niestety/stety nie wyleczyłem się z chęci posiadania SONY WH1000-XM3. Dodatkowo zauważyłem, że ich cena spadła do 1200zł:

https://www.mediaexpert.pl/sluchawki-nauszne/sony?sort=2

Jednak łezka nostalgii kręci mi się do Sennheisera i przez moment chciałem zakupić słuchawki Sennheiser RS195 za 1150zł:

https://www.hifichoice.pl/sennheiser-rs-195-test,113,7

Jako wieloletni użytkownik słuchawek tej serii wiem że nie zawiódł bym się. RS195 są nieźle rozbudowane, mają fizyczne przyciski, nie są dedykowane pod smartfony jak  i mają sprawdzony zasięg radiowy w moim domu. Jednak nie mają NC, a myślę że jakościowo WH1000-XM3 są tak samo dobre jak RS195.

Tak że niedługo złożę zamówienie na słuchawki + kartę muzyczną Sounblaster-Z.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...