Skocz do zawartości

Zestaw 5.1 do pokoju 10m2 do 5tys.


spenchjdx

Recommended Posts

Cześć,

Dużo było już tych tematów lecz przeglądając je nie znalazłem dokładnie takich warunków jak moje.

Pokój przeznaczony jest tylko na oglądanie filmów. Wszystkie ściany czarne, więc i kolumny w ciemnej kolorystyce muszą być, wykładzina na całej podłodze. 

Obecnie posiadam zestaw od LG BH7430P i myślę nad zmianą. Czy do metrażu niecałe 10m2 warto zainwestować w nagłośnienie czy i tak za dużo się z takiego pomieszczenia nie wyciśnie?

Kolumny podłogowe z tego co wyczytałem będą za duże do takiego pomieszczenia i lepiej kupić podstawkowe?

Prosiłbym o jakieś propozycje co warto kupić i czy wgl warto w tej kasie do takiego pomieszczenia.

Kwota 5/6 tys. na całość czyli ampli + głośniki + kable. 

 

Tutaj rozkład pomieszczenia:

projektKina.jpg

Edytowano przez spenchjdx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto 

Zwłaszcza jeśli to pokój typowo kinowy. I fajnie bo nie musisz specjalnie się głowic nad ustawienie . Wybierasz kolumny małe. 

Są dwie opcje.

Albo takie strikte mini jak heco ambient 5.1 czy monitor audio mass albo po prostu monitory jak monitor audio bronze 2/FX/center i tak dalej. To jedynie przykłady.

Ważny jest sub i równe ustawienie kolumn. Moim zdaniem a miałem kino w 9 metrach dawno temu. Na to jak najbardziej sens

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.
W takim wypadku takich mini zestawów bym nie chciał raczej tylko coś większego z tych monitorków.

Mógłbym prosić o jakieś takie propozycje całych zestawów za 5k ze wszystkim w tym amplituner. Nie mam w tym doświadczenia więc nie wiem co dokładnie warto wziąć. Te monitory audio bronze 2 wyglądają spoko, jakie ampli i sub do nich?

Raczej zależy mi na ciepłym brzmieniu i nie kłujących uszy sopranach.

Takie przednie kolumny podstawkowe to lepiej powiesić na ścianie z przodu czy dalej od ściany na jakichś podstawkach je postawić?

Pozdr. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie powinno być problemy ze złożeniem małego, ale fajnie grającego zestawu. Jak dla mnie postawiłbym na np. Marantz NR1509 Heco Aurora 300 (4 szt.) + Center 30, albo Yamaha RX-V485 + Indiana Line Nota 260X + 740X + 240X. Zestawy tego typu na takiej powierzchni będą robiły fajne zamieszanie, a jeśli jeszcze do tego podepniesz subwoofer np. Klipsch R-100SW to będziesz miał wszystko czego potrzebujesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branża!

To jest właśnie przykład, jak cała WASZA "TRÓJKA" ciśnie na sprzedaż...

Jak w 10m2, (nawet dostosowanych wyłącznie pod kino) można wstawić 5 głośników z subwooferem? Nie wiem jakby to trzeba było skonfigurować, żeby odsłuchujący nie czuł się jak na stadionie.

Pokazuje tylko, że nigdy nie robiliście takich setupów u klientów. Kropka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to Piotr z s4home wielokrotnie wspominał, ze sam miał mały pokój, który była wykorzystywany jako pokój kinowy - więc jakieś tam doświadczenie przynajmniej 1/3 branży ma :) .  A pomijając to, to ja sam mam pokój około 12 m2 i kino oparte o kolumny dali zensor 5 i subwoofer taga i jest ok.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maverick2005 napisał:

Miałem kino w 9m2 na małych monitorach i też dawało radę, a co najważniejsze dużo lepiej niż filmy z samego tv. 

Ale na dwóch monitorach, czy całej piątce monitrów? Bo to robi różnicę :) no i czy grałeś do tego z subwooferem? Porównanie do TV to pomyłka :) - tzn. po TV nie będzie śladu.

Edytowano przez Miras23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Miras23 napisał:

p.s tak z ciekawości, na ile % mocy masz ustawiony subwoofer w takich warunkach?

Jeżeli to pytanie skierowane do mnie, to małe sprostowanie, wyraźnie napisałem że "miałem" kino w takim metrażu, subwoofer to był Pioneer s-51w i ustawiony był minimalnie poniżej połowy. 

Obecnie mam inny sprzęt, inny metraż, ale wiem jedno, dobrze ustawione 5.1 nawet w takim metrażu, bardziej mi odpowiadało w filmie, niż same stereo, czy jakiś soundbar itp. 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę w tym nic dziwnego.

W 9 metrach miałem kino zbudowane i nic nie drżało, nie było za małe. Nie wiem skąd ten strach. 

Mało tego jeśli kolega chce na monitorach to się też da zrobić. Takie bronze z racji dobrej kontroli się nadadzą. Faktycznie x2500 czy nawet x1500 będzie do nich odpowiedni.

Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...