Skocz do zawartości

Co wybrać z poniższych?


Nutado

Recommended Posts

Pisałem już tuż kiedyś w innym temacie, z prośbą o pomoc w doborze sprzętu. Pisze ponownie, bo warunki się zmieniły (mniejsze pomieszczenie i większy budżet).

Chodzi o wybór budżetowego sprzętu do pokoju 18m2 (4x4,5m)  w cenie max 3000zł

Sprzęt byłby rozmieszczony na dłuższym boku ściany (4,5 m) mniej więcej na środku, pomiędzy głośnikami byłby TV, miejsce odsłuchowe na ścianie przeciwległej.

Sprzęt ma być nowy, bez planów późniejszej rozbudowy (może kiedyś dokupienie taniego odtwarzacza CD).

Sprzęt ma służyć głównie do słuchania muzyki, czasem do filmów (TV).

Potrzebne funkcje:

obsługa plików z usb

obsługa spotify, radia internetowego (+ "zwykłego")

obsługa streamingu przez wifi z komputera

połączenie z TV

opcjonalnie obsługa CD

opcjonalnie odczyt plików po lan/wifi z serwera NAS

 

Rodzaj słuchanej muzyki: różnorodna (oprócz metalu, jazzu, hiphopu, techno) np. rock, punk, klasyczna, filmowa, poezja śpiewana, folk

 

Czytając różne wątki na forum, wybrałem kilkanaście propozycji.

Pewnie mocno namieszałem, ale jestem zupełnie zielony:

 

Yamaha MCR-N670D + Indiana Line Nota 260X
Yamaha MCR-N470D + Indiana Line Tesi 261
R-N402D + NOTA 550
Yamaha R-N602   + Nota 240 X 
XC-HM86D + Indiana line NOTA 260 X
A-S301 + ConX + NOTA 240
C316BEE V2 + ConX + Nota 260
R-N303D + Debut 2.0 B6.2
R-N402D + NOTA 550 
NAD C338 + NOTA 260X
XC-HM86D + Indiana line TESI 242
Pioneer SX-N30AE  + Nota 260 X
Onkyo TX-8250 + Indiana Line Tesi 261 
Pioneer A-40AE + Pylon Audio Pearl 25   do tego chromecast podpięty do TV do obslugi spotify
NAD C326 BEE + Heco Aurora 300 do tego chromecast podpięty do TV do obslugi spotify

lub kombinacje Pioneer SX-N30AE / Onkyo TX-8250 z głośnikami:
Nota 260 X
Melodika BL20
Heco Victa Prime 302
Dali Spektor 1
Polk Audio T50

albo coś takiego:
SMSL Q5 PRO + KEF Q350 + SONY BDP-S3700

a może coś zupełnie innego?

Co wg Was byłoby najbardziej uniwersalne do moich potrzeb? Dodam, że nie jestem audiofilem.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę skoro nie jesteś audiofilem i przy tak założonym budżecie spodoba Ci się wszystko. Jak bym miał sam dla siebie wybierać z wymienionych postawiłbym na zestaw z Nad C326 BEE + Heco Aurora 300 to zestaw, który zapewnia najlepsze brzmienie z wymienionych a po podłączeniu odtwarzacza strumieniowego zapewni funkcjonalność amplitunerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zostają:

NAD C326 BEE + Heco Aurora 300 + chromecast audio (spotify, tunein)

NAD C326 BEE + indiana line nota 550x + chromecast audio

Onkyo tx 8250 + stx electrino 150
tu mam wszystko w jednym, co jest na plus, ale nie wiem jak z jakością dźwięku, czy gorsza od tych dwu powyżej?


Yamaha R-N402D  + indiana line nota 550x - tu jakość dźwięku najsłabsza w porównaniu do powyższych?

 

Co myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym wątku wymieniłeś wszystko co mieści się w cenie.

Zupełnie nie o to chodzi

Zdecydowanie idź we wzmacniacz. On podniesie dynamikę kolumn. Moim zdaniem lepiej też przy nad 326 dołożyć do magnat 723 lub monitor audio bronze 6. Chromecast jak najbardziej się u ciebie sprawdzi.

Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej stwierdzono, zadowolisz się prawdopodobnie większością zestawów głośnikowych. Jeżeli już na placu boju pozostały Indiana i STX to już wybór masz 50:50 :)

a tak serio, to dla mnie Indiana to zawsze był taki "Sonus dla zjadacza chleba" -to moje zdanie :) i też to bym wybrał na Twoim miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kurier przywiózł sprzęt, więc od razu opiszę pierwsze wrażenia.

Źródłem dla wzmacniacza był na razie TV  - sygnał po optyku do fioo d03k.

Włączyłem youtube i kilka składanek z serii "Audiophiles Music".  Jak dla mnie jakość dźwięku rewelacyjna.

Bas bardzo dobry, momentami miałem wrażenie, że czuję go całym ciałem, choć pokrętło głośności było na 9-10. Na pewno nie potrzebuję go więcej.

Wokale - rewelacja, zarówno męskie, jak i żeńskie. Jeszcze muszę posłuchać jakiegoś bardzo wysokiego głosu damskiego.

 

W następnej kolejności przetestuję chromecast audio jako źródło, połączone bezpośrednio do wejścia analogowego wzmacniacza.

Potem zostaną tylko poprawki ustawienia kolumn, by ewentualnie poprawić akustykę. Na razie kolumny stoją oddalone od siebie o 160 cm, od ściany 20 cm.

Miejsce odsłuchowe, trochę za daleko, bo 250 cm od głośników.

 

Tak, czy inaczej, na pewno polecam taki zestaw dla początkujących słuchaczy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można doradzać, przekonywać ale na koniec każdy idzie swoją drogą. Podobnie jak @Fafniak nie jestem pewien czy tuning to najlepsze rozwiązanie choć pewnie przekonałbym się dopiero gdybym takowy posiadał i przerobił. Z drugiej strony jak ktoś ma żyłkę przerabiacza to można kupić jakiś zestaw DIY czy użyć jakiś z gotowych schematów zamiast kupować gotowy wzmacniacz firmy nie byle jakiej NAD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam tego nada od miesiąca, a po trzech dniach słuchania od zakupu wyjechał na tuning , ale z takim nastawieniem go kupiłem i nie chodziło mi o to żeby komuś dopiec , tylko porównywałem go z tym co mam , a to jest  niska półka budżetowa , była jeszcze Yamaha 496 ale już jej nie mam i ten Nadzik zagrał najgorzej. Wiem że jak ktoś nie jest za bardzo osłuchany  to każdy sprzęt będzie się podobał  ale ten wzmak dla mnie grał tragicznie , bas był jednostajnie dudniący , jak walenie w karton a wysokie zapiaszczone , teraz jest super , a jak kolega się z nim trochę osłucha to dojdzie do podobnych wniosków .

20190425_093004.jpg

20190618_180236.jpg

20190620_103111.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...