Skocz do zawartości

Uniwersalny zestaw


Leniu

Recommended Posts

Witam

Tak naprawdę mam dylemat czy kupić Soundbar czy Stereo.

Czytając Was i podobne fora to grajbelkę odradzacie, z drugiej strony czytając recenzji Soundbarów jak choćby Yamaha Bar400, Sony HT-ZF 9 czy Sony HT-ST5000 to recenzenci są zachwyceni gdzieś tam sceną, efektami, a i w muzyce dają też nieźle radę. I nie czytałem tu jednej recenzji, tylko do każdego modelu po kilka (zawsze się przykładam do zakupu) tak polskich, jak i zagranicznych i człowiek jest chętny to kupić, bo chyba takie złe to nie jest skoro tak recenzenci jak i kupujący je zachwalają na różnych stronach. Natomiast chciałbym poznać także opinie drugiej strony, bo pomyślałem sobie, że skoro grajbelka szerokości 100-110 cm potrafi stworzyć relatywnie dobry efekt 3D  i zagrać przyzwoicie w muzyce, to dlaczego zestaw Stereo rozstawiony na 2-2.5m nie mógłby zagrać bardzo dobrze w muzyce i stworzyć przyzwoite wrażenia 3D w filmie, tylko o tym się nie piszę, bo jest bum na małe, kompaktowe, bezprzewodowe granie zalewające markety. Myle się czy nie? I mi się to też podoba, mała belka + subek i jazda, bo sposobności na klasyczne kino nie mam, a i od takiej belki nie oczekuje wrażeń prawdziwego kina 5.1/7.1, natomiast szukam czegoś co mi wypełni dźwiękiem, relatywnie dobrym dźwiękiem i akceptowalnym 3D pokój i zagra też dobrze w muzyce.

Do tej pory użytkowałem zestawu komputerowego Edifier R2600 + uDAC3 podłączone do kompa i to dla mnie gra naprawdę dobrze, oczywiście jak na kogoś, kto wcześniej miał styczność z zestawem Creative T6060 ;) Natomiast powolutku odchodzę od klasycznej stacjonarki, Kupiłem tv 55OLEDc8 i te kolumny chwilowo będą do niego podłączone i rozważam kupno czegoś lepszego. Mam kilka płyt, kolekcję Jacksona, trochę hip hopu, starego rapu jak Nana, 2PAC, ale większość muzyki zapisana w formacie FLAC, którą jeszcze nawet nie wiem jak będę odtwarzał, pewnie z jakiegoś dysku zewnętrznego z tv póki co, ale po Wifi z dysku na laptopie jak da rade, bo muszę ten temat ogarnąć.

U mnie to jest takie muzyka/film 60/40 można powiedzieć, bo mogę kilka dni oglądać filmy, a później tydzień słuchać muzyki. Jakiej muzyki słucham? Baza wyjściowa to właśnie Michael Jackson, czyli wiadomo PoP/Rock, do tego HipHop jak Trzeci Wymiar, Nana, Nelly, trochę hitów list przebojów czy czasami jakis Sunrise i trochę muzyki klubowej. Co do preferencji to lubię bas, ale nie lubię łupanki, poprostu dobry bas tak, żeby nie zalewał mi wokalu czy linii melodycznej np. u Jacksona.

Coś się znajdzie? Budżet sobie założyłem na takie ok. 3000zł, ale mówie, w tym temacie jest zielony jak głośniki i parowanie z nimi odpowiedniego wzmacniacza itd. Mierze w glośniki podstawkowe, bo podłogowych nie wcisne, pokój to ok. 14m.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie lepiej już by było Onkyo tx-8270, troszeczkę droższe, ale ma już HDMI, dekodery dźwięku jak Dolby Atmos®, Dolby® TrueHD, DTS:X™, DTS-HD Master Audio™ i oczywiście mógłbym go spiąć z TV przez HDMI, no i zdaje się ma także wyjście na ewentualnego suba do 2.1? Kuźwa, zaczyna się to samo co z TV, startowałem od 3000zł za IPS a wylądowałem na OLED za 5200 :D

Edytowano przez Leniu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzent jest zachwycony dźwiękiem z soundbara 😅😅 no to już powinno dać do myślenia.

Onkyo 8270 nie ma dekoderów dźwięku przestrzennego co ty to opowiadasz. Żadnego atmosa! Gdzie to przeczytałeś?

Ma po prostu HDMI i tym różni się od 8250. Przeczytaj moje porównanie

https://m.facebook.com/S4Home/posts/1408340919277884

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundbar to urządzenie wygodne, ale brzmieniowo ograniczone i jeśli brać tylko i wyłącznie ubogi zamiennik kina domowego to może przy oglądaniu TV jak najbardziej spełnić swoją rolę w zderzeniu z jakimkolwiek zestawem stereo w muzyce wypada blado. Jeśli nie masz pewności przyjedź do nas na odsłuch i porównaj sam wyrobisz sobie zdanie. Podsumowując soundbar  tak, ale wyłącznie pod TV i do kina. Co wybrać z soundbarów? Osobiście polecałbym w takim budżecie Jbl Bar 5.1 i Polk audio MagniFi Max SR. Jeśli chcesz mieć jednak więcej muzyki w muzyce to zdecydowanie możesz w tak małym pomieszczeniu postawić na np. Yamaha MCR-N670D PianoCraft, czy któryś z amplitunerów stereo Onkyo TX-8250 czy Yamaha R-N402D połączonych do monitorów typu Indiana Line Tesi 261, albo Heco Aurora 300.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do specyfikacji 8270 to poprostu na necie w sklepie jakimś w specyfikacji obok HDMI były podane te wszystkie dekodery. Fakt, nie weryfikowałem tego.

Dobra, bo widzę, że jest jakiś odzew, to zacznijmy od początku. Na starcie, to nie wiem czy brać podstawki czy jakieś małe podłogówki. Zawsze podłogówki kojarzyły mi się z wielkimi klocami, a jak tak popatrzyłem ofertę i wasze propozycje w innym tematach, to tak naprawde podłogówka jest mocno podobnych wymiarów co podstawka, z tym, że co zrozumiałe, wyższa. Czyli  nie taki diabeł straszny :D

I teraz tak, akustyka mojego pokoju jest praktycznie żadna zapewne, przemeblowanie zasasniczo też nie wchodzi w grę, bo komoda zasadniczo nowa, a z drugiej strony i tak mam skos, także jakby co, to lekkie przesunięcie i wypośrodkowanie tej komody. Możliwe, że jeszcze polecicie mi zostać przy tych Edifierach R2600 i zrozumiem to, jeżeli będzie to najlepsze wyjście, bo szkoda by było kasy :D 

Sufit i skos to płyta regipsowa a ściany to suporex.

Co do ustawienia kolumn to jest kilka pomysłów, ale wydając już sporą kaskę wolę się poradzić, co byłoby w miarę najbardziej optymalne. I tak oto zrzut miejsca gdzie to będzie stało:

https://i.imgur.com/rrho4OA.jpg

- Pierwsza opcja taka, że podstawki idą na górny blat po bokach tv, o ile będą miały równo lub mniej niż 18cm szerokości. Wcześniej tak miałem Edifiery ustawione, z tym, że teraz po kupnie większego telewizora już się tam nie mieszczą (swoją drogą ten mały monitorek na komputerze, to mój poprzedni telewizor, ma 32cale, śmiesznie to wygląda stojąc obok większego hehehehhe). Grało to nieźle, choć wydawało mi się, że powinny być rozstawione szerzej . Blat górny ma 160cm szerokości.

- Druga opcja, to komputer idzie na dół, na jego miejsce wchodzi podstawka nie szersza niż 25cm, a z drugiej strony wyrównuje standem do wysokości 84cm. Z tym, że pewnie byłby problem ze skrętem takiej podstawki na komodzie i musiałaby stać prosto.

- Trzecia opcja, to wypośrodkowuje komode, kupuje podłogówki i albo ustawiam je po boku komody, tyle, że nie wiem czy nie byłyby tam zabardzo ściśnięte lub ustawiam je lekko przed komodą, z tym, że w tej opcji nie wiem czy nie doprowadziło by mnie do szału częste przestawianie ich. Przed chwilą zmierzyłem, to jeżeli wypośrodkuje komodę, to będę miał po 40 cm luzu z każdej strony, więc małe podłogówki się spokojnie zmieszczą, tyle, że nie wiem czy takie coś to nie za ciasno dla nich.

- Czwarta opcja to Soundbarek :D Ustawiony przed telewizorem + sub np. Yamaha bar400. JBL nie chcę, bo pomimo, że fajnie efektownie basowo, to jednak sama belka kiszka. Yamahy nie słyszałem, ale podobno sama belka gra znacznie lepiej od JBLa.

Dodam, że od miejsca w którym siedzę/leże do  komody to jakieś 2.80m

Przemyślałem temat i raz się żyję, a nie jestem z tych co sprzęt zmieniają co 2-3lata. Zaraz mam wczasy pod gruszą, kaska jakaś dodatkowa wpadnie, więc postanowiłem zwiększyć budżet do 4-5tys i tak będę to rozbijał i szukał na raty 0%, ewentualnie kupie jedno i drugie na raty wezmę. O ile warto w ogóle w mojej sytuacji pchać się w droższe sprzęty.

Myślę, że się dość rzeczowo rozpisałem, no ale jak zwykle chcę wybrać jak najlepszą opcję, telewizor też długo wybierałem, zgłębiałem wiedzę i podpytywałem.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do kitu, jak i pewnie umiejscowienie kolumn na/wokół tej pięknej komody :D

Cóż, jako, że opcja nr. 4 odpada kategorycznie, to zostają 3. Z tych trzej opcji dwie raczej też odrzucam, bo raz, że bez sensu jest ustawianie monitora w miejscu komputera, gdyż ewentualne skręcenie go do słuchacza byłoby niemożliwe, bo jedna nóżka wisiałaby w powietrzu, a na drugi monitorek i tak muśiałbym dokupić podstawke. 

Co do standów, to raczej też bezsens, bo to ustrojstwo drogie, a zajmuje przecież tyle miejsca co i podłogówka. Z gościem gadałem o standach, to 340zł za sztuke, jaki sens? Chyba musiałbym mieć monitorki za 5tys żeby to rozważać.

Czyli generalnie zatrzymuje się w miejscu, w którym w grę wchodzą podłogówki. Jak tak czytam wyżej wymienione Heco bardzo fajne się wydają, ale to moinitorek, a jako, że mam mało miejsca jak widać na załączonym wyżej zdjęciu i możliwość odsunięcia ich od tylnej ściany oceniam na max 30cm, oraz to, że przy skręcie dmuchałoby właściwie w ściane, to wychodzi, że najlepszym wyborem byłby BR z przodu. Nie uważacie, że to byłoby najlepsze rozwiązanie? Kierunek w jakim podążać miałbym zawężony, ale i opcji mniej.

Najbliżej by mi było  z takich konstrukcji do Melodiki BL40 MK3. Dlaczego BL40 a nie BL30? Ponieważ BL30 mają dół 5.25cala (1x133mm), a BL40 1x6.5cala (1x165mm). Nie wiem jak porównywać monitory z podłogówkami, szczególnie takimi jak Edifier R2600, ale mają one 6.5cala(178mm) i mam je podkręcone na +2, a nie chciałbym tracić na odczuciu ilości basu. Komentarze, a przede wszystkim recenzje bardzo dobre, z tym, że jak przeczytałem jak jakiś recenzent wychwalił w recenzji wychwalił Melodike i Pylony, to lekko lampka mi się zapaliła, bo to zdaje się dwie polskie firmy. Czyżby jak w przypadku soundbarów recenzje na życzenie producentów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...