Skocz do zawartości

Zestaw stereo do pokoju 28m^2 (salon + aneks kuchenny)


kryc

Recommended Posts

Pisałem już na ten temat w wątku o zestawie stereo na początek, ale po odsłuchu kilku zestawów nasunęły mi się kolejne pytania, wątpliwości.

Najpierw przekleje to co napisałem w wyżej wymienionym wątku: 

"szukam zestawu Stereo do pokoju jak na zdjeciu (salon z aneksem kuchennym):

 

Zestaw glownie bedzie sluzyl aby polepszyc dzwiek telewizora (filmy, seriale, w przyszlosci konsola) i do sluchania muzyki (glownie Rock; zrodlo dzwieku Spotify i Youtube).

Rozwazalem zakup soundbara ze wzgledu na ograniczone miejsce jednak czytajac rozne fora dochodze do wniosku, ze chyba lepszym rozwiazaniem bedzie kupienie zestawu Stereo amplituner + monitory.

Myslalem o tym aby zakupic kolumny podstawkowe i polozyc je na szafce RTV obok telewizora ( Telewizor wisi ok 40cm nad szafka, Szafka RTV zajmuje cala dlugosc sciany pod TV (180cm) wiec nie mam opcji zeby postawic kolumny na podlodze obok szafki RTV) - czy takie rozmieszczenie ma sens?

Budzet jaki chcialbym przeznaczyc to ok 2500zl - czy w takiej kwoecie uda sie zlozyc cos w miare sensownego?" 

Po pierwsze budżet mi się zwiększył do 3000zl.

Po wizycie w salonie od razu mi powiedziano, że do takiego pomieszczenia nie ma co się pchać w podstawkowe, bo do 3000zl to nie znajdzie się nic z czego będziemy zadowoleni (mówimy o całym zestawie z kablami) i lepiej dozbierać do czegoś lepszego.

Byłem na odsłuchu następujących monitorów (wszystkie z Yamaha RN-602):

- Wilson Raptor (3 jak dobrze pamiętam)

- Dali Zensor 3

- Klipsch RM-600m

Najfajniej, ale też najdrożej (cały zestaw z kablami 5000) zagrały Klipsche.

Teraz chciałbym się spytać o poradę czy faktycznie nie ma co na siłę szukać czegoś z czego nie będę zadowolony za kwotę 3000 czy może się wstrzymać z zakupem?

Czy jednak można znaleźć jakiś zestaw który zagra w miarę dobrze w tym pomieszczeniu bez potrzeby wydawania 5000?

Jaka jest opinia na temat tych Klipscha, warto w nie inwestować?

 

audio1.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie zakładaj nowego tematu jak już miałeś i teraz przeklejasz tamte informacje. No po co?

Coś się zmieniło możemy kontynuować. 

Za 3k ciężej zbudować dobrze grający zestaw niż za 5k ale to nie znaczy że jest to nie możliwe. 

Skoro słuchałeś klipscha z Yamaha i to połączenie najbardziej ci odpowiadało to znaczy że lubisz dźwięk jasny, dokładny.

Dlatego nie przypadły ci dali.

Tutaj zatem polecam posłuchać z Yamaha magnata 723, monitor audio bronze 2. Będzie taniej a może ci się to dalej podobać.

Zapraszam do nas na odsłuch.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem wcześniej założonego tematu, napisałem posta w watku, który wydawało mi się (błędnie), ze jest wątkiem zbiorczym o dobieraniu zestawów stereo właśnie po to żeby niepotrzebnie nie zaśmiecać forum  ;)

Jako, że trochę się zmieniło moje podejście po pierwszych odsłuchach to postanowiłem założyć własny watek i zawrzeć w nim wszystkie informacje ;)

Czy jest jakiś salon w okolicach Wrocławia, który moglibyście polecić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem trochę nie-obiektywny bo to jeden z moich ulubionych modeli ( rp-600m ) podstawkowych, ale nie jestem pewien czy nie będą za małe do tego pomieszczenia. Jeżeli masz możliwość to koniecznie je wypożycz. Pytanie dodatkowe, jak wysoka jest ta szafka RTV ?  Obecnie standardem są niskie szafki a najlepszy efekt uzyskasz kiedy kolumny będą na wysokości uszu kiedy siedzisz. Ta Yamaha jest super, też ją miałem, ale jeśli nie słuchasz radia FM , czy nie potrzebujesz bluetooth to może lepiej wybrać wzmacniacz z wejściami cyfrowymi jak Pioneer A40AE czy Onkyo A-9130,  i do tego chromecast audio. Będziesz miał wtedy spotify, tidal itd i TV też podłączysz, zyskasz na dźwięku i zostanie więcej pln na kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafka RTV ma ok 50-60cm wysokosci (nie jestem w stanie teraz tego dokładnie zmierzyć) więc gdy kolumny będą stały na szafce będa chyba  poniżej linii uszu.

Radio FM będzie potrzebne, więc raczej został był przy RN-602 (tu też dochodzi nieobiektywna opinia bo brat ma ten amplituner i bardzo sobie go chwali).

Ciągle mam obawę czy podstawkowe ogarną tak duże pomieszczenie, ale niestety nie mam możliwości ustawienia kolumn podłogowych.

Dzięki za te Bronze 2, poszukam salonu gdzie je mają i posłucham jak grają 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kryc napisał:

Szafka RTV ma ok 50-60cm wysokosci (nie jestem w stanie teraz tego dokładnie zmierzyć) więc gdy kolumny będą stały na szafce będa chyba  poniżej linii uszu.

Bronze 2 mają 35 cm wysokości, więc po dodaniu 50-60 cm wysokość szafki będziesz miał głośnik wysokotonowy (to on się w tym przypadku liczy) na właściwej wysokości. Gorsza sprawa, że według rysunku kolumny będą stały w nie najlepszych miejscach. Dość wąsko, a jedna w rogu pomieszczenia. Czy to okno przy szafce RTV do drzwi balkonowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wysokość byłaby ok, chociaż tyle dobrze ;)

Tak, niestety są tam drzwi balkonowe, gdyby było to okno to można być cos pokombinować i przesunąć szafkę RTV, a tak jak jest obecnie to jedna kolumna w rogu (ok 10cm od ściany bocznej, ok 20cm z tyłu miejsca), a druga po drugiej stronie szafki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem po kolejnych odsłuchach.

W salonie nie mieli na stanie Yamahy R-N602, zamiast tego słuchałem na Onkyo TX-8270

Przyznam, że to, że Onkyo posiada złącze HDMI mnie bardzo kusi (obsługa wszystkiego jednym pilotem, amplituner wybudzajacy się wraz z telewizorem, po prostu wygodne mi się to wydaje).

Jak wypada Onkyo w porównaniu z Yamaha, mógłby mi to ktoś jakoś wytlumaczyc jak laikowi?

Stwierdziłem, że jednak trochę dozbieram i dołożę do droższych monitorów.

Słuchałem dziś Monitor Audio Bronze 2, Dynaudio Emit M20 oraz, znow, Klipsch RP-600M.

Przyznam szczerze, że póki co im więcej słucham tym mam większy mętlik w głowie.

Dźwięk monitorów mi nie przypadł do gustu (nie słyszałem basu, jakiś dziwny ten dźwięk był).

Chyba będę musiał na jeszcze parę odsłuchów się wybrać ;)

Mógłby mi ktoś też doradzić jakie inne monitory w podobnym przedziale cenowym jak te Klipsche oraz Dynaudio mógłbym przesłuchac?

Z góry dzięki 🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2019 o 07:40, kryc napisał:

Po wizycie w salonie od razu mi powiedziano, że do takiego pomieszczenia nie ma co się pchać w podstawkowe, bo do 3000zl to nie znajdzie się nic z czego będziemy zadowoleni (mówimy o całym zestawie z kablami) i lepiej dozbierać do czegoś lepszego.

 

Tutaj przyznam im racje, ze naprawde bedzie ciezko cos znalezc w tym przedziale cenowym mimo to ze wskazalem Ci dwie propozycje a przede wszystkim jezeli chodzi o filmy.

 

Dnia 26.07.2019 o 11:03, kryc napisał:

Dzięki za te Bronze 2, poszukam salonu gdzie je mają i posłucham jak grają 🙂

Na temat tych kolumn moge powiedziec tylko tyle, ze nie maja basu i do filmow na pewno sie nie sprawdza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, S4Home napisał:

Z czym ich słuchałeś? I gdzie?

U kolegi z Yamaha R-N803D ktora jest mocniejsza od R-N602, ale bedzie wymienial te kolumny na inne. Autor tematu jak widzisz kolumny (MA Bronze 2) odrzucil czyli podziela moje zdanie.

Ja tez korzystam u mnie z zestawu 2.0 (monitory) + wzmacniacz do ogladania filmow, ale w duzo mniejszym pomieszczeniu i wiem co mowie. Trzeba bedzie zwiekszyc budzet na zestaw kolumn.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stereo Yamaha średnio się zgrywa z Bronzami to wszystko.

Oczywiscie są zwolennicy takiego grania. Ale mniejszy bas i jasna gorą jest wynikiem tego połączenia właśnie. To nie kwestia kolumn że nie mają basu. Podłączanie ich do bardziej zaokrąglonego wzmaka uwydatnia ja i wyciąga z kolumn dźwięk bardziej głęboki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2019 o 17:40, kryc napisał:

W salonie nie mieli na stanie Yamahy R-N602, zamiast tego słuchałem na Onkyo TX-8270

 

Z tego co pisze autor tematu odsluchiwal tych kolumn na ONKYO TX-8270 i mu nie przypadly do gustu. Onkyo nie gra skrajami pasma, a z Yamaha R-N602 bedzie tylko gorzej ale uparcie polecasz Bronzy 2. Widocznie w tej kwestii ja i autor mamy inne zdanie, a lepszy wzmak duzo nie zmieni bo seria Bronze jest slaba na basie i mocna na gorze. Czy zmieniles opinie na temat Onkyo jak gra czy mi sie wydaje?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. Cały czas o Onkyo mam takie same opinie. Po prostu nie do końca zgodziłem się z opinią o Bronzach i to wszystko.

Zaproponowałem podłączenie do innego, głównie jednak wzmaka nie amplitunera.

Nikogo nie forsuje w swoich przekonaniach po prostu wyjaśniam na wypadek gdyby ktoś inny to czytał że mocne na gorze to one są ale słabe na basie? No inaczej, na tle których monitorów według Ciebie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych kolumnach bass jest płaski i bez mięcha. Wiem, ze nawet po wygrzaniu tych kolumn wiele sie nie zmieni. Jezeli chodzi o Onkyo to mialem na mysli, ze gra cieplej niz Yamaha i jest dosc mocny jak na amplituner. Tutaj Piotrze mamy rozne zdanie i trzeba sie rozejrzec za innymi kolumnami, albo calkowicie zmienic koncepcje co do naglosnienia tego salonu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...