Skocz do zawartości

Kino domowe tylko do filmów


Ary

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Warto dokładać do X1500H?

Jeśli nie zależy na atmosie (za 2 lata remont, wtedy zainwestuje) to jakie byś polecał?

Znalazłem coś tańszego, jak np. AVR-X520BT i PIONEER VSX-531.

Ważne by po hdmi szedł HDR z ps4 oraz można sterować pilotem od TV.

Edytowano przez Ary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon x1500 i wcześniej wymienione głośniki powinny dać radę.

Z racji tego, że siedzi we mnie Janusz biznesu, mógłbym sprzedać dzisiaj zakupiony sprzęt, podwyższyć budżet i kupić coś już porządnego (5.1.2) za 5-6 tysięcy. 

Do tv mam 4 metry.

Fronty będą stały od siebie 2,8m

Tył 2,3m od siebie. Położę je na narożnikach kanapy.

Atmos nad głową.

Sub w narożniku przy tv.

Amplituner najważniejsze by miał możliwość podłączenia mikrofonu, by zrobić automatyczną kalibrację, przesyłanie 4k i HDR z blu-ray oraz sterowanie pilotem od tv.

Im więcej czytam tym mniej wiem :/

 

332653494_pokj.png.baac4d97518189ca58354c2213a07af7.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1400 wspiera HDR, ale nie wiem czy działa sterowanie głośnością pilotem od tv. Czy można do niego podłączyć jakiś mikrofon do kalibracji automatycznej?

I gdybyś mógł zaproponować jakiś zestaw za 5-6tys?

Edytowano przez Ary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tylko jeśli u Ciebie jest aż taka przewaga filmów nad muzyką to Yamaszka jest idealna,inne ampli nie grają tak efekciarski. Tyle że jak podłączysz już sprzęt to może się okazać że stosunek filmu do muzyki może się diametralnie zmienić. U mnie z 50:50 zmieniło się na 85:15 na korzyść muzy 😁😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, S4Home napisał:

Denon ma lepszą kalibrację. Ale tam jest Aydyssey. Warto by było mieć Audyseyowski mikrofon.

686 jest konstrukcją nowszą i lepiej grającą.

Ale to kupiłeś ten zestaw za 30 zł czy nie ? :D:D:D Bo już nie rozumiem

Nie wiem jak ułożyć głośniku z tyłu. Na końcach narożnika czy może jednak jedną sztukę za drzwiami, a drugą w samym rogu? Czy warto na tył zakupić w takim przypadku dipole jak  Melodika bls20?

Biorąc pod uwagę pomieszczenie czy warto inwestować w 7.1 czy jednak akustyka nie pozwala?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ary napisał:

czy jednak akustyka nie pozwala?

ciężko to będzie stwierdzić na odległość bez kryształowej kuli, ale tu raczej w grę wchodzi inna kwestia.

będziesz miał kolego problem w sposób referencyjny postawić u siebie 5.1, a Ty o 7.1 pytasz ;)  nie pchaj się w to, przynajmniej nie teraz. Dołożyć dwie kolumny zawsze zdążysz i będziesz to mógł zrobić w każdej chwili. Na ten moment - i tu się powtórzę...

Dnia 29.07.2019 o 09:15, Markcox napisał:

Lepiej skup się na początek na prawidłowo ustawionym i wykorzystanym 5.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o schody się rozchodzi, a o umiejscowienie narożnika, który jest pod samą ścianą, a w zasadzie w narożniku pomieszczenia. Przy 7.1 (przy 5.1 też by nie zaszkodziło) warto by było wyjechać z nią do przodu i  trochę na prawo, zostawiając przestrzeń po bokach i za plecami. Ale to takie luźne rozważania ;) Ciężko w pomieszczeniu użytkowanemu na co dzień, stworzyć warunki idealne dla kina, ale zawsze warto spróbować kroczyć możliwie jak najbliżej ideału 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...