Skocz do zawartości

Zakup wzmacniacza ok. 4 kPLN do kolumn Paradigm Monitor 7v6


playner

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów,

Ponieważ mój dotychczasowy wzmacniacz Denon PMA-710AE coraz częściej odmawia współpracy postanowiłem zakupić coś nowszego. Założyłem zakup wzmacniacza z DAC w cenie ok. 4 kPLN. Pozostały sprzęt, który posiadam to CD Denon DCD-710AE, radio Denon TU-1510AE, sieciowy DNP-730AE, gramofon DP-300F, kolumny Paradigm Monitor 7v6. Pomimo posiadania zestawu Denona, to sam wzmacniacz może być inny. Na chwilę obecną zakładam wymianę tylko wzmacniacza, ale później będę myślał nad resztą.

Zestaw znajduje się w pokoju o wymiarach ok. 5x5 m. Słucham w większości heavy, thrash metal, ale również Pink Floyd, Marillion, Akurat itp. W brzmieniu zależy mi na czytelnych gitarach, dynamice, ale nie na jakimś nachalnym basie zagłuszającym wszystko inne. Wcześniej, za czasów Unitry / Diory bez korektora, wszystko wydawało mi się jakieś nie dostosowane ;).

Jak na razie odsłuchiwałem (niestety nie pamiętam na jakich kolumnach, ale na pewno lepszych niż obecnie przeze mnie posiadane):

+ Rotel A12 - który wg mnie brzmiał strasznie, bez dynamiki, nawet nie przesłuchałem całego zestawu przygotowanych na odsłuch płyt,

+ NAD 368 - brzmienie nawet mi się podobało, dynamika również, ale to też nie to (nie pamiętam już dokładnie co mi się tam nie podobało), za duża głębokość tego sprzętu jest i mi się nie zmieści na szafce (taki przyziemny problem)

+ Yamaha A-S801 - bardzo podobał mi się bas, wydawał mi się dokładny, nie zagłuszał gitar, dźwięk talerzy jakoś nie, ogólnie grał przyjemnie (względy wizualne trochę już gorzej).

W najbliższym czasie wybieram się na odsłuch polecanego w salonie:

+ CA CXA80 - gdzie czytając komentarze wydaje mi się, że będzie brzmiał płasko jak wcześniej odsłuchiwany Rotel, a w dodatku gdzieś doczytałem, że CXA60 ma większą dynamikę,

+ Musical Fidelity 2Si - niestety brak w nim DAC.

Do odsłuchu zabieram standardowo Iced Earth "Burnt Offerings" i "The Glorious Burden" dla brzmienia gitar, Death "Symbolic" i "Human" dla brzmienia basu, LaoChe "Gospel" i coś tam jeszcze zawsze.

Bardzo proszę o jakieś wskazówki w doborze wzmacniacza i ewentualnie konfiguracji do odsłuchów, który powinien grać przyzwoicie z posiadanymi przeze mnie kolumnami, które w końcu też wymienię, ale jeszcze nie teraz.

Pozdrawiam

Norbert

Edytowano przez playner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy odsłuch tych wzmacniaczy przeprowadzałeś w domu czy w salonie? Wybacz, ale wydaje mi się, że póki co, to straciłeś swój czas :) Pierwszy błąd to przesłanie wzmacniaczy na obcych kolumnach i to w innych warunkach niż Twoich domowych. Teraz powinieneś zrobić krok wstecz i zabrać coś z tych wcześniejszych i sprawdzić, jak to zagra z Twoimi Paradigmami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Miras23 napisał:

A czy odsłuch tych wzmacniaczy przeprowadzałeś w domu czy w salonie? Wybacz, ale wydaje mi się, że póki co, to straciłeś swój czas :) Pierwszy błąd to przesłanie wzmacniaczy na obcych kolumnach i to w innych warunkach niż Twoich domowych. Teraz powinieneś zrobić krok wstecz i zabrać coś z tych wcześniejszych i sprawdzić, jak to zagra z Twoimi Paradigmami.

Witam,

Odsłuch w salonie na ich kolumnach.

Dlatego zwróciłem się na forum, żeby najpierw wstępnie jakieś wzmacniacze wybrać, aby potem z 2-3 w warunkach domowych (a przynajmniej na posiadanych kolumnach) odsłuchać.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Cambridge Audio może okazać się dobrą opcją, koniecznie posłuchałbym może trochę niepozorny, ale bardzo dobry dźwiękowo wzmacniacz Cyrus 6 DAC. Jeśli możemy zastosować zewnętrzny przetwornik, koniecznie proponowałbym posłuchać integrę Naim NAIT 5si oraz jeśli nie odrzucasz wzmacniacza lampowego, Fezz Audio Silver Luna.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

Ostatecznie kupiłem NAD'a 368 i po 2 tygodniach słuchania nadal jestem zadowolony z wyboru ;).

Ponieważ mam odtwarzacz sieciowy Denon DNP-730AE, bardzo proszę o waszą opinię dotyczącą sensu zakupu karty BlueOS do wzmacniacza. Odtwarzacz sieciowy wykorzystuję najczęściej do słuchania z serwisu TIDAL (subskrypcja hi-fi) przez DLNA oraz słuchania radia internetowego. Odtwarzacz mam podpięty Toslinkiem.

Osobiście nie wydaje mi się, żeby poprawiła mi się jakość odsłuchu, bo i tak wykorzystuję DAC we wzmacniaczu przy takim podłączeniu, ale może się mylę, więc proszę o Wasze zdanie ;).

Koszt karty to ok. 1800 PLN, odtwarzacz zapewne sprzedałbym za ok. 900 PLN.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...