Skocz do zawartości

Klipsch RP-600m - dobór elektroniki


helman

Recommended Posts

Kłaniam się :),

 

Stoję oto przed zakupem zestawu audio do sypialni. Jestem po kilku odsłuchach, których rezultatem jest wybór kolumn - Klipsch RP-600m. Moje pytanie dotyczy elektroniki, o którą powinienem uzupełnić kolumny biorąc pod uwagę moje preferencje. Garść istotnych informacji:

1.Pomieszczenie: ok. 16 m2, nieliniowe i trudne akustycznie, a konkretnie poddasze - od połowy prostokątnego pomieszczenia częściowo opada połać dachowa.

2.Preferowane brzmienie: efektowne, dynamiczne, chętnie z wyeksponowanymi skrajami pasma (lubię jednak bas, który nie pierdzi i nie spóźnia się; nie lubię metalicznej, jazgotliwej góry), lubię gdy dźwięk jest dobrze wypełniony. Jak dotąd, najlepiej mi się słuchało RP600m sparowanych z Marantzem PM6006, ale może warto by pokusić się o mały upgrade? Zakładam, że zestaw będzie mi grał przez lata, raczej nie mam w nawyku przesiadek.

3.Przeznaczenie: muzyka (rock, country, klasyka, filmowa, rap) plus okazjonalnie filmy z tv. Zależy mi na wyprowadzeniu dźwięku z tv na kolumny - rozwiązanie techniczne dowolne pod warunkiem zachowania odpowiedniej jakości brzmienia. Muzyka jest priorytetem.

4.Chcę mieć możliwość uzupełnienia zestawu o subwoofer, najlepiej firmowy Klipscha, proszę zatem aby ewentualne propozycje elektroniki uwzględniały taką opcję. Zastanawiam się nad subem Klipsch R-10SW albo R-12SW - jak sądzicie, to odpowiednia, wystarczająca opcja do mojego pomieszczenia i wybranych kolumn?

5,Budżet nieprzekraczalny na sprzęt: elektronika (wzmacniacz? amplituner stereo?) + sub - 5000 zł. Oczywiście, im mniej tym lepiej :). 

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie/rady/propozycje.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

spójrz na elektronikę Cambridge Audio CXA60, to moim zdaniem opcja najlepsza do Twojego systemu. A jako subwoofer zastosowałbym model jednak z wyższej serii SPL-100. To lepszy, szybszy subwoofer, docenisz to przy odsłuchu muzyki.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz indywidualną ofertę dla forumowicza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim wzmaku słuchałeś tych kolumn?

Bo lubisz dźwięk jasny a nie jazgotliwy a jednak wybrałeś klipscha.

Ciężko teraz o dobór. Bo jeśli lubisz taki dźwięk to faktycznie Cambridge cxa60 jeszcze to podciągnie. Jeśli jednak chciałbyś je deczko stemperowac to atoll in 100 czy magnat mr780.

Z czym słuchałeś? Możesz podjechać na odsłuch?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX za wszystkie odpowiedzi. Za pewne skorzystam z porad i posłucham tych wzmacniaczy. Suba mogę dokupić później, biorę taki scenariusz pod uwagę.

Słuchałem tych kolumn na kilku wzmacniaczach, m.in. 2 Pioneery, których sygnatur niestety nie pamiętam. Charakterystyka brzmienia najbardziej mi podpasowała, gdy kolumny grały z Marantzem PM6006, szczególnie z uaktywnioną funkcją loudness. 

BTW, lubię też czasem bawić się dźwiękiem i "pokręcić gałkami" - czy powyższe propozycje to umożliwiają, można kontrolować tylko bass, treble, czy są jakieś dodatkowe opcje? Pytam jako laik, dotąd działałem na kolumnach komputerowych podłączonych do zewnętrznej karty dźwiękowej, a konkretnie Edifier R2730DB + Creative X7. X7 daje tutaj spore możliwości.

Do Oświęcimia? Chętnie podskoczę jak najbardziej :). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pozwolę sobie odkurzyć temat. Jestem parę dni po odsłuchach (za które dziękuję S4HOME :)) większości proponowanych modeli i - prawdę mówiąc - ze wszystkich propozycji bezkonkurencyjny brzmieniowo wydał mi się Magnat MR780. Zamierzam go wypożyczyć do spokojnego posłuchania w domu, ale wcześniej chciałem zapytać o możliwości uzupełnienia zestawu o subwoofer w przypadku wyboru tej hybrydy? Pytam, ponieważ nie ma tu dedykowanego wyjścia pod sub, więc jak mniemam trzeba by coś zakombinować z pozostałymi wyjściami. Jakie porty można by wykorzystać w celu podłączenia suba (wyjście słuchawkowe? rec out? inne?) i ewentualnie jak przedstawiają się wady/zalety takich rozwiązań, tzn. co z barwą dźwięku i trudnościami technicznymi podłączenia, co ewentualnie trzeba by dokupić? Z góry thx za wszelkie info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spodobał Ci się Magnat MR780, to posłuchaj koniecznie moim zdaniem jeszcze lepszą hybrydę Vincent SV-500 oraz klasyczne wzmacniacza tranzystorowe Musical Fidelity M2si i koniecznie Advance Acoustics X-i105.

Jeśli wybierzesz wzmacniacz bez dedykowanego wyjścia niskopoziomowego na subwoofer, musisz szukać subwoofera z wejściem wysokopoziomowym. Spójrz na ofertę REL, świetnie sprawdza się w muzyce.

 Zapraszam na odsłuchy, wypożyczenia oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Możliwe, że za niebawem skorzystam z propozycji dodatkowych odsłuchów. Obecnie niestety remont mi się obsunął w czasie i nawet nie mam warunków do testowania sprzętu w domu.

Jeszcze jedno pytania mi się nasuwa, a mianowicie o funkcjonalności sieciowe. Czy w/w klocki muszę uzupełnić o odtwarzacz sieciowy by słuchać muzyki z Tidala czy też mają taką funkcję na wyposażeniu? Testowałem jak dotąd moje Klipsche podłączone do urządzenia typu all-in-one (abstrahuję od ogólnej jakości tego typu sprzętu) Creative Sound Blaster X7 i tutaj jest możliwość łączenia się z ustrojstwem przez bluetooth, co w połączeniu z firmową apką umożliwia sterowanie za pomocą telefonu dźwiękiem i odtwarzanie kawałków z Tidala. To mocno ułatwia i uprzyjemnia żywot, a i nie tonie się w elektronice :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@helman każdy taki wzmacniacz / amplituner możesz wzbogacić o chromecast audio za około 120 zł i  przestać przejmować się zasięgiem czy jakością bluetooth. O ile urządzenia są w tej samej sieci wifi, działa to świetnie. Możesz też oczywiście wybrać inny odtwarzacz sieciowy, po prostu od chromecasta najłatwiej zacząć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...