Skocz do zawartości

Denon AVR-X1000 + Eltax Experience 5.0


Recommended Posts

Hejka,

posiadam pokój około 19m2, na planie prostokąta (około 5.5m na 3.5m), bez drzwi połączony z aneksem kuchennym. Mieszkanie jest w świeżym bloku. Kanapa znajduje się na dłuższym końcu więc odległość słuchacza od kolumn podłogowych byłaby właśnie te 3.5m. Nie jestem audiofilem, szukałem czegoś głównie do 50% muzyki, 40% PS4 i 10% filmy (z reguły to filmy USB gdzie i tak jest stereo). Nie chcę za głęboko wchodzić w zakup kina, ustaliłem sobie budżet do 1000zł; szczerze rozmyślałem nad zwykłym soundbarem lub małą wieżą, czymś 2.0 lub 2.1. ;jeśli polubię, może w przyszłości kupię coś lepszego ale aktualnie, nawet zwykłe głośniki będą lepsze od tych z TV.

Licząc tak mały budżet od razu zakładałem używany sprzęt (kino lub nowy jeśli soundbar). Na OLX znalazłem zestaw wspomniany w tytule Denon AVR-X1000 + Eltax Experience 5.0 i zamierzam wybierać się na posłuchanie. Koszt razem to 900zł, może uda się coś utargować jeszcze. Brzmi jak dobry deal zwłaszcza, że w tej cenie nie kupiłbym nawet amplitunera. Firma Eltax też ma nie najgorszą reputację. Jakieś opinie? Kolumny boczne mogę powiesić na ściankach w odległości około 2m od słuchacza. Dodam, że ciężko jest znaleźć zestaw 2.1 lub 2.0 z kolumnami podłogowymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę budżet, proporcje wykorzystania, jak i rodzaj źródła (stereo nawet w filmach) poszedłbym na Twoim miejscu we wzmacniacz i dwie podłogówki (oczywiście w używkach). Nic do budżetu nie dorzucisz? ;)

jeżeli chodzi o soundbar, to sobie daruj - szkoda kasy. Już lepiej wydane pieniądze by były na dwa aktywne monitory np. Edifer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...