Skocz do zawartości

Wymiana Monitor Audio RX8


mmamper

Recommended Posts

Nowy tu jestem, więc na początek DZIEŃ DOBRY!

Mam sprawę dotyczącą zmiany kolumn w moim systemie. Obecnie muzyka (jazz, blues, pop i trochę elektroniki) idzie z NAD-a 356 (po modyfikacji przez kolegę muda44, to ważne!), NAD-a 565 i Monitor Audio RX8. Za parę tygodni będę miał najprawdopodobniej szansę kupić Monitor Audio GS60 (tak się akurat składa, że ta sama firma kolumn co teraz). Oczywiście wiem, że są to lepsze kolumny niż moje, ale... czy nie są właśnie za dobre do moich klocków? Jak oceniacie możliwości NAD-ów 356 (po modzie) i 565 w kontekście GS60? Czy komponenty pozwolą kolumnom rozwinąć skrzydła czy ich jakość jest zbyt niska i zduszą paczki?

Z góry dzięki za uwagi,
Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mmamper napisał:

Nowy tu jestem, więc na początek DZIEŃ DOBRY!

Mam sprawę dotyczącą zmiany kolumn w moim systemie. Obecnie muzyka (jazz, blues, pop i trochę elektroniki) idzie z NAD-a 356 (po modyfikacji przez kolegę muda44, to ważne!), NAD-a 565 i Monitor Audio RX8. Za parę tygodni będę miał najprawdopodobniej szansę kupić Monitor Audio GS60 (tak się akurat składa, że ta sama firma kolumn co teraz). Oczywiście wiem, że są to lepsze kolumny niż moje, ale... czy nie są właśnie za dobre do moich klocków? Jak oceniacie możliwości NAD-ów 356 (po modzie) i 565 w kontekście GS60? Czy komponenty pozwolą kolumnom rozwinąć skrzydła czy ich jakość jest zbyt niska i zduszą paczki?

Z góry dzięki za uwagi,
Marcin

WItaj,

Na pewno ta elektronika nie umożliwi rozwinięcia skrzydeł tym głośnikom. Jeżeli rozważasz te, dość dobre kolumny to pomyśl o zmianie elektroniki. Jeżeli NAD gdzie Ci się już podobał, to może pójdź w wyższy wzmacniacz, np. Nada C388?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno GS60 to znacznie lepsze kolumny, niż obecnie posiadane przez Ciebie modele. Jeśli dobra cena i stan idealny, to na pewno warto. Natomiast musisz pamiętać, że to kolumny wymagające od wzmacniacza. Po pierwsze potrzebują wydajny piecyk, po drugie z gorszym, słabszym wzmacniaczem potrafią zagrać jasno, sucho, męcząca.

Reasumując, jeśli nie chcesz popełnić błędu, to koniecznie przed decyzją zakupy posłuchaj takiego systemu, chyba że w najbliższym czasie zamierzasz wymienić wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Miras23 napisał:

WItaj,

Na pewno ta elektronika nie umożliwi rozwinięcia skrzydeł tym głośnikom. Jeżeli rozważasz te, dość dobre kolumny to pomyśl o zmianie elektroniki. Jeżeli NAD gdzie Ci się już podobał, to może pójdź w wyższy wzmacniacz, np. Nada C388?

Przepraszam miras ale to oznacza że nie miałeś kontaktu z nadem 356 po modzie u mudy. Akurat propozycja modelu 388 jest tu bardzo nie trafiona. 

Cenie twoje porady bo widzę że kumasz o co chodzi. Ale tutaj nad po wodzie jest lepszy od 388.

Moim zdaniem warto wziąć te kolumny a później martwić się o elektronikę.

Swoją drogą seria gold czy też platinium nigdy nie lubimy się z wzmacniaczami klasy D.

Jeśli cena dobra to bierz.

No i służę pomocą.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Przepraszam miras ale to oznacza że nie miałeś kontaktu z nadem 356 po modzie u mudy. Akurat propozycja modelu 388 jest tu bardzo nie trafiona. 

Cenie twoje porady bo widzę że kumasz o co chodzi. Ale tutaj nad po wodzie jest lepszy od 388.

Moim zdaniem warto wziąć te kolumny a później martwić się o elektronikę.

Swoją drogą seria gold czy też platinium nigdy nie lubimy się z wzmacniaczami klasy D.

Jeśli cena dobra to bierz.

No i służę pomocą.

Pozdrawiam

Dzięki. Nikt nie mówił, że będzie łatwo:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S4Home napisał:

Przepraszam miras ale to oznacza że nie miałeś kontaktu z nadem 356 po modzie u mudy. Akurat propozycja modelu 388 jest tu bardzo nie trafiona. 

Cenie twoje porady bo widzę że kumasz o co chodzi. Ale tutaj nad po wodzie jest lepszy od 388.

Moim zdaniem warto wziąć te kolumny a później martwić się o elektronikę.

Swoją drogą seria gold czy też platinium nigdy nie lubimy się z wzmacniaczami klasy D.

Jeśli cena dobra to bierz.

No i służę pomocą.

Pozdrawiam

S4 home,

Nie słuchałem Nada C356 po modyfikacji, ale nie uwierzę, że jest takim "rozpierdzielaczem" że kładzie wzmacniacz za 7 tys. Napisz mi proszę, co tam zostało zmienione w stosunku do "fabryki" oraz jaki progres dźwiękowy tam nastąpił. 

Po drugie:

Swoją drogą seria gold czy też platinium nigdy nie lubimy się z wzmacniaczami klasy D.

-to teraz ja mogę Ci napisać, że chyba nie słuchałeś dobrych wzmacniaczy w klasie D z Monitor Audio. Niby dlaczego miałby się nie nadawać :) ? Gryzą? Każdy z taki wzmacniaczy brzmi różnie, a klasa "D" nie oznacza dźwięku technicznego czy też sztucznego. Może być z tym przecież różnie.

Kolumny są ogólnie dobre. Ale uważam, że trzeba nad nimi popracować. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Miras23 napisał:

S4 home,

Nie słuchałem Nada C356 po modyfikacji, ale nie uwierzę, że jest takim "rozpierdzielaczem" że kładzie wzmacniacz za 7 tys. Napisz mi proszę, co tam zostało zmienione w stosunku do "fabryki" oraz jaki progres dźwiękowy tam nastąpił. 

Po drugie:

Swoją drogą seria gold czy też platinium nigdy nie lubimy się z wzmacniaczami klasy D.

-to teraz ja mogę Ci napisać, że chyba nie słuchałeś dobrych wzmacniaczy w klasie D z Monitor Audio. Niby dlaczego miałby się nie nadawać :) ? Gryzą? Każdy z taki wzmacniaczy brzmi różnie, a klasa "D" nie oznacza dźwięku technicznego czy też sztucznego. Może być z tym przecież różnie.

Kolumny są ogólnie dobre. Ale uważam, że trzeba nad nimi popracować. 

 

Z opisu modyfikacji:

Modyfikacja dotyczy ominięcia elementów i układów wpływających na obniżanie jakości brzmienia .

Wzmacniacz po modyfikacji ma nieaktywną regulację barwy oraz układ soft clipping . W torze zostaje tylko jeden kondensator na kanał i jest on dobrany jako najlepszy do tego modelu spośród wielu i nawet takich po 680zł sztuka .

Ścieżka sygnałowa zostaje maksymalnie skrócona . Sygnał biegnie dobranym , wysokiej jakości przewodem .

Przycisk TONE DEFEAT w tych wzmacniaczach nie omija układów regulacji barwy a jedynie " mostkuje " potencjometry i kilka elementów a w torze nadal pozostają bufory przed i za układem regulacji barwy a to te właśnie bufory są odpowiedzialne za degradację brzmienia ( stąd i brak różnicy przy wyzerowanych potencjometrach bas / sopran i aktywacji TONE DEFEAT )

Wzmacniacze po modyfikacji grają stabilnie i bezawaryjnie !

Wzmacniacz po modyfikacji gra podobną sygnaturą brzmienia ale ze znacznie wyższą rozdzielczością , precyzją i dynamiką przez co poprawia się czytelność , szybkość , lokalizacja , stereofonia i przestrzeń .

Znika matowość .

Z opinii samych właścicieli wynika że wzmacniacze takie są bezkonkurencyjne w cenie zakupu + modyfikacja a także jakością brzmienia przewyższają kilka razy droższe wzmacniacze fabryczne .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2019 o 22:42, Miras23 napisał:

S4 home,

Nie słuchałem Nada C356 po modyfikacji, ale nie uwierzę, że jest takim "rozpierdzielaczem" że kładzie wzmacniacz za 7 tys. Napisz mi proszę, co tam zostało zmienione w stosunku do "fabryki" oraz jaki progres dźwiękowy tam nastąpił. 

Po drugie:

Swoją drogą seria gold czy też platinium nigdy nie lubimy się z wzmacniaczami klasy D.

-to teraz ja mogę Ci napisać, że chyba nie słuchałeś dobrych wzmacniaczy w klasie D z Monitor Audio. Niby dlaczego miałby się nie nadawać :) ? Gryzą? Każdy z taki wzmacniaczy brzmi różnie, a klasa "D" nie oznacza dźwięku technicznego czy też sztucznego. Może być z tym przecież różnie.

Kolumny są ogólnie dobre. Ale uważam, że trzeba nad nimi popracować. 

 

1. Tak rozkłada. Dlatego że NAD 388 nie ma w sobie nic wyjątkowego. To drogi bo nowy wzmacniacz. Co zostało zmienione znajdziesz informację w sieci. Polecam.

2. Dobrych wzmacniaczy w klasie D słuchałem z Monitor Audio. Ale NAD 388 do nich nie należy. Powtarzam. To klasyczny wzmacniacz. Daleko mu do konstrukcji Roksan Oxygene którego można było nabyć w tej samej cenie!! Do wyższych konstrukcji Cyrus. Nad łączy w sobie funkcjonalność dlatego jest wybierany i popularny.

 

Dnia 1.08.2019 o 09:16, mmamper napisał:

Z opisu modyfikacji:

Modyfikacja dotyczy ominięcia elementów i układów wpływających na obniżanie jakości brzmienia .

Wzmacniacz po modyfikacji ma nieaktywną regulację barwy oraz układ soft clipping . W torze zostaje tylko jeden kondensator na kanał i jest on dobrany jako najlepszy do tego modelu spośród wielu i nawet takich po 680zł sztuka .

Ścieżka sygnałowa zostaje maksymalnie skrócona . Sygnał biegnie dobranym , wysokiej jakości przewodem .

Przycisk TONE DEFEAT w tych wzmacniaczach nie omija układów regulacji barwy a jedynie " mostkuje " potencjometry i kilka elementów a w torze nadal pozostają bufory przed i za układem regulacji barwy a to te właśnie bufory są odpowiedzialne za degradację brzmienia ( stąd i brak różnicy przy wyzerowanych potencjometrach bas / sopran i aktywacji TONE DEFEAT )

Wzmacniacze po modyfikacji grają stabilnie i bezawaryjnie !

Wzmacniacz po modyfikacji gra podobną sygnaturą brzmienia ale ze znacznie wyższą rozdzielczością , precyzją i dynamiką przez co poprawia się czytelność , szybkość , lokalizacja , stereofonia i przestrzeń .

Znika matowość .

Z opinii samych właścicieli wynika że wzmacniacze takie są bezkonkurencyjne w cenie zakupu + modyfikacja a także jakością brzmienia przewyższają kilka razy droższe wzmacniacze fabryczne .

Nie wiem czy Muda nie modyfikował także zakupionych od nas HECO pod ten wzmak. Zapytajcie go. Kiedyś miałem z nim lepszy kontakt kontakt, jak operowałem na Audiostereo.

To przykład systemu taniego który gra lepiej od znacznie droższego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2019 o 07:43, S4Home napisał:

Dobrych wzmacniaczy w klasie D słuchałem z Monitor Audio. Ale NAD 388 do nich nie należy. Powtarzam. To klasyczny wzmacniacz. Daleko mu do konstrukcji Roksan Oxygene którego można było nabyć w tej samej cenie!! Do wyższych konstrukcji Cyrus. Nad łączy w sobie funkcjonalność dlatego jest wybierany i popularny.

I znowu coś za coś. Ale żeby aż tak nisko oceniać Nada? Może to jednak warunki w jakich tego słuchałeś? Lub Twoje indywidualne preferencje, które połączył się akurat z cechami tego wzmacniacza, stąd Twoje wnioski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NADa 388 słuchałem w salonie i u paru klientów. Praktycznie każde warunki sprawdzone.

Powtarzam po raz kolejny to nie jest zły wzmacniacz. Ale jeśli mamy w tej cenie:

https://www.olx.pl/oferta/roksan-oxygene-CID99-IDA7EPk.html#48cb2984d2

https://www.olx.pl/oferta/nowy-roksan-oxygene-wzmacniacz-high-end-3-lata-gwarancji-CID99-IDupwtP.html#48cb2984d2

czy tez

http://www.cyrusaudio.pl/pl/Produkty/Wzmacniacze_zintegrowane/8__DAC

No to po prostu nie jest wyjątkowy. A To co piszesz po moich preferencjahc to akurat możesz mieć rację bo ja stare NADy lubiłem bardzo. Wszystkie. 316,326,356 i 375. Do nowych się przekonać nie mogę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...