Skocz do zawartości

Zestaw Kina- wzmak Denon/Yamaha- Kolumny podstawkowe M.A/Dali/B&W/Ac.Energ


slawek72

Recommended Posts

Witajcie lata już na forum się nie udzielałem i całkowicie zgłupiałem z nowościami, szukam jakiegoś fajnego zestawu 5.1 do 6-8tyś z kolumnami podstawkowymi. Obecnie posiadam AV Pionka LX73 do tego zestaw 7.1 Acustic Energy Aelite 3+ odtwarzacz Oppo ale z racji wybudowania się, chciałbym dopasować zestaw do obecnego salonu. Poza tym zastanawiam się czy LX73 nie jest już lekko przestarzały w kwestii mediów i połączeń ? Salon i miejsce na sprzęt jest tak skonstruowane że ciężko będzie mi zmieścić kolumny wolnostojące ,stąd biorąc wszystkie za i przeciw pomyślałem o zakupie jakiegoś fajnie grającego kina z ampkiem.Co do tego ostatniego myślę głównie o jakimś Denonie z racji tego że kiedyś już miałem i jego barwa mi dosyć odpowiada, ewentualnie Yamaha, do tego chciałbym jakieś solidne kolumny podstawkowe, myślałem o M.A serii silver albo gold jeśli udałoby się takie wyrwać w dobrej cenie, dalej o jakichś B&W lub Dali, ewentualnie Ac. Energy AE100 active jeśli te pierwsze 3 pozycje są w tych pieniądzach pobożnym życzeniem to jakie fajnie grające głośniki byłby waszym zdaniem udanym połączeniem z jakimś ampkiem ? Z góry dzięki za porady i propozycje. Aha najważniejsze salon ma ok 40 m z tym że miejsce?zwężenie w którym byłby sprzęt góra 20-25m2, a obok jest cała ściana z przeszkleniem, no i zastanawiam się czy tyłów nie zamontować na ścianie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o elektronikę to czarów tu nie ma.

Chcesz wymienić całość za 8k zapomnij o lepszym ampli. Będzie funkcjonalnie bardziej wyposażony ale nie będzie grał lepiej. To na pewno.

Co najwyżej Onkyo 830 / Denon X3500 i zastosowanie dodatkowego wzmaka.

Co do kolumn to jako monitory kinowe polecam Silver 100 od monitor Audio na fron a resztę z serii Bronze + sub Aurora. Wiem, zlepek ale kwestia ceny a dobrego grania.

Albo Magnat 753 na front reszta z serii 72 i tu może być sub magnata z tejze też serii.

Zapraszam po wypożyczenie sprzetu.

 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym co napisali Koledzy. Patrząc na dzisiejszą ofertę amplitunerów naprawdę dobrze brzmiące amplitunery z tzw. wyższej półki to koszt około 5 tys. zł. więc zjadłoby nam budżet. Najtańszym dobrze brzmiącym i wydajnym prądowo amplitunerem jest właśnie Onkkyo RZ830 lub Denon ale najlepiej X4500. Monitor Audio SIlver 100 to dość potężne monitory i są w stanie jako front nagłośnić całkiem spore pomieszczenia. Od siebie poleciłbym jeszcze Kef Q350 lub Dynaudio Emit M20. One również nie boją się większych pomieszczeń i potrafią zagrać pełnym, głębokim dźwiękiem. Subwoofer zakupiłbym jednak na końcu jeśli mamy trzymać się budżetu. Warto udać się na odsłuch do dobrego salonu audio aby nie wypożyczać po kolei kilku konfiguracji na oślep. Wybierzesz faworyta lub faworytów i wtedy ostatecznie sprawdzisz w swoim pomieszczeniu.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, bardzo dziękuję za porady właśnie zastanawiam się nad Denonem X4500, do Onkyo nie mam jakoś przekonania, w tym wypadku bardziej skłaniałbym się do Marantza lub Camb. Audio. Mocno śledzę ceny tego X4500 bo gdyby go tak wyrwać choćby na Amazonie za lekko powyżej 3tyś ,gdzie widziałem że już był w tych pieniążkach osiągalny to byłoby coś, jak na moje potrzeby myślę że powinien wystarczyć. Tu myślę że dobrze zestawiony zagrałby nawet lepiej niż obecny Pionek. Może zabrzmi to nie ładnie ale ampka chcę też zmienić ze wzgl na kolor, w salonie idealnie pasowałby srebrny a LX jest czarny, taka fanaberia 🤐😕. Tylko proszę mnie nie odbierać jako bufona bo jak na razie żona się jeszcze nie skapnęła i hołduje pomysłowy zakupu 😋, a obecny zestaw gdzieś się jeszcze zmieści .  Te Monitorki Audio Silver też bardzo mi się podobają, kiedyś w UK odsłuchiwałem serię gold i bardzo przypadła mi do gustu, jednakże nie ukrywam że mam odwieczny sentyment do B&W, kiedyś posiadałem serię 6 , potem się pozbyłem i do tej pory mam do nich duży sentyment , tu się zastanawiam czy dałoby się wyrwać obecną serię 7 za jakieś"normalniejsze" pieniążki i jak zagrałoby to np z tym Denonem, nie mówię 705s ale te 706 . Tu z pewnością trzeba by naciągać budżet  bo musiałbym dobrać jakiś sensowny central i tyły do tego. Tych Kefów nie znam raz kiedyś słuchałem, nie pamiętam modelu chyba ale było mocno basowe, nie pamiętam tez co je napędzało, z kolei tego Dynaudio jestem ciekaw, podobnie jak Magnata. Jest ciężki orzech do zgryzienia przydałyby się odsłuchy w różnych konfiguracjach. A co myślicie o podstawkowych Acustic energy, w sumie tył już mam w postaci aelite(tu czarny kolor jest znowu lekkim problemem), gdyby to połączyć z sensownym przodem ?

Edytowano przez slawek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tak post pod postem ale raz że trochę zastanawiam się nad tym Onkkyo RZ830 bo znajomy których pracował w Sevenoaks trochę mi o nim naopowiadał ,a poza tym pojawił się pomysł ciekawych monitorków za przyzwoitą cenę, mianowicie Jean-Marie Reynaud Lucia, ktoś  ma jakieś porównania np do mojej obecnej dwójki faworytów czyli Monitor Audio Silver 100 i Dynaudio Emit M20 ? W tym miejscu dodam że myślę teraz myślę o froncie, żeby jako  tako zagrało w stereo, nad tyłem, subem i centralem będę zastanawiał się później.

Edytowano przez slawek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jean Marie to świetnie małe monitorki do niedrogiego, "wysmakowanego" stereo. Nie nadają się raczej do kina domowego, są również odpowiednie do małych pomieszczeń. Monitor Audio SIlver 100 to potężne monitory grające efektownym i dużym dźwiękiem. Ilość basu i potęga grania w nieco mniejszych Dynaudio M20 to również zupełnie ina bajka niż małe i delikatne Jean Marie. Dla Twoich potrzeb raczej zostałbym przy wcześniejszych typach. Onkyo również bym nie skreślał gdyż to bardzo dobry amplituner ale to oczywiście Twój wybór. Przede wszystkim pomyśl o odsłuchach obecnych sprzętów i wtedy będzie łatwiej coś doradzić jak będziesz miał już wyrobioną opinię bo bazowanie na starych modelach sprzed lat nijak ma się do dzisiejszych modeli :)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dzięki raz jeszcze za pomoc , tak szczerze nie będę za bardzo cudował, już trochę się w życiu sprzętów nazmieniałem  więc bazując na sugestiach kolegów i swoich jakichś tam preferencjach pójdę pewnie w Denona(mam sentyment), lub ewentualnie Onkyo. Mam jeszcze troszkę czasu więc spędzę go na odsłuchach i szukaniu najlepszej ceny , nie ukrywam że mocno spoglądam też w kierunku wysp, gdzie mieszkałem ponad 17 lat, tam można złapać fajną okazję . W teorii najchętniej poszedłbym w kierunku Denona z Monitor Audio-najlepiej serii gold, choć myślę że jest mało realnym,  żeby te ostatnie znaleźć w moim budżecie, już z silwerami myślę że będzie ciasno. Choć z drugiej strony te Dynaudio M20 na papierze  też wyglądają nieźle, muszę je odsłuchać, podobnie rzecz ma się z tym RZ830, Yamahę chyba odpuszczę. Mam jeszcze pytanie odnośnie kabli, Gdybym dobrał  X4500 z M.A mielibyście jakieś propozycje solidnych kabli, których koszt nie obdarłby mnie ze skóry. Jeszcze być może jakiś odtwarzacz by się przydał, mam Opposa bdp 95 ale tego przeniósłbym z obecnymi klockami do innego pokoju, pytaniem jest czy jest w tej chwili coś wartego uwagi co zagra fajnie z tym Denonem lub Onkyo w kinie i w muzyce też krzywdy uchu nie zrobi  ?

Edytowano przez slawek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 godzin temu, S4Home napisał:

Jeśli mieszkasz na wyspach to oczywiście szukaj sprzetu tam. Mają dobre ceny a jeszcze lepsze promocje, czasowe, na niektóre artykuły.

Kable? Finalnie zależy od finalnej konfiguracji

Ale chord, QED czy kimber, łatwo dostępne a Ce nie zawiodą. Przedział 40-60 zł za metr.

Nie, nie już nie mieszkam wróciłem po 17 latach do PL ale oczywiście obserwuje rynek UK, bo raz mam możliwość kupienia i transportu, dwa wiem że można tam znaleźć fajne ceny, choć oczywiście nie mówię polskim sprzedawcom "nie" jeśli znajdę w PL cenę tylko trochę wyższą to być może że względów logistycznych i gwarancyjnych zdecyduję się na zakup u nas. Na razie obserwuję sobie te dwa rynki i ceny, co do kabli to u siebie mam qed, scan cable i daje on radę. Problemem jest że niestety jako że mam zrobione odcinki po 5.5 i 4.5 m i niestety są za krótkie bo potrzebuje na tył ok 10mb, a do obecnego sprzętu tył podobnie, natomiast środek obecnego też się wydłuży do ok 7-8mb, łączyć i rzeźbić tych starych zbytnio nie wypada, wręcz nie jest wskazane. No i w tym wypadku trzeba znaleźć coś nowego i to prawdopodobnie na dwa zestawy, co wiąże się z podwójnym kosztem niestety, znalazłem Qed Classic  i Kimbera w miarę dobrej cenie tylko zastanawiam się trochę nad jeszcze tańszymi alternatywami, szczególnie na satelity takimi jak np

http:// https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-glosnikowy-klotz-ly215-2x1-5mm-ofc-7856473351  albo

https://allegro.pl/oferta/kabel-glosnikowy-supra-classic-1-6-2x1-6mm2-ofc-7940015275

ewentualnie coś od  prolinka, melodiki, sommer meridian też w cenie ok 8złmb ?  Jeśli chodzi o tył to zastanawiam się czy przypadkiem Monitor Audio FX tam wsadzić  myślicie że byłby to dobry pomysł ? Ostatnim pytaniem jest odtwarzacz, ja wiem że pytałem wcześniej ale mielibyście może jakieś propozycje do tego zestawu?

Edytowano przez slawek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Troszkę już czasu minęło ale to na szczęście pozwoliło mi na kilka przemyśleń, na wstępie odniosę się do odpowiedzi odnośnie kabli,finalnie nie oszczędzałem aż tak bardzo i  zaufałem Melodice serii purple. Wydaje mi się że jest to rozsądne pogodzenie jakości z ceną, która była istotna bo bo kabla potrzebnego na 2 pokoje(drugi/obecny sprzęt) mam ok 100m.Co do pytania odnośnie serii FX to zakupiłem FX V2 serii silver/ białe co wydaje mi się dobrym wyborem, do tego właśnie zakupiłem wspomniane w jednym z wątków fronty silver 2-wszystko w bieli jak wstępnie zakładałem. Także powoli zaczyna się to układać w całość ale.... No właśnie nie dokonałem jeszcze wyboru urządzenia napędzającego choć już praktycznie byłem o 1 klik od zakupu Denona 4500 to jeszcze się zastanawiam. I tu mam jeszcze kilka pytań do forumowiczów, może pomożecie, bo z racji tego że szczerze powiedziawszy system będzie wykorzystywany 50/50 muzyka-kino zastanawiam się czy pchać się w amplituner czy być może we wzmacniacz i tańszy amp z wyjściem pre-out, czyli taka klasyczna rozterka 😬 ?  Od zakupu Denona powstrzymał mnie pojawiający się na horyzoncie Marantz 7012, zastanawiam się też na Yamaha 1080 lub 2070. Z drugiej strony mocno myślę o Yamaha RX-V685 w zestawie z Yamaha A-S701 lub ewentualnie Marantz 5013/14(trochę nie pasuje mi wyświetlacz), ewentualnie NR1609 idącym w parze z Marantzem PM 7005. No i nie wiem na co postawić budżet na to mam maksymalnie 5tyś, trzyma mnie też kolor obudowy bo musi być srebrny, ew tytan lub szampański(nie czarny). Zdaję sobie sprawę że Marantz czy Yamaha zagrają trochę inaczej z tymi MA bo już trochę odsłuchów zrobiłem, ale pytaniem jest czy może jednak zostać przy Amplitunerze bo te zestawy które AM+ Wzm które chodzą mi po głowie niewiele lepiej zagrają od tego w stereo, a przy okazji stracą trochę funkcjonalności tych wyższym modeli Am w kinie, że nie wspomnę o zabraniu dodatkowej przestrzeni ? Zdaję sobie sprawę że najlepiej samemu dopasować to do swoich potrzeb ale tak czysto teoretycznie co myślicie, może ktoś ma podobne zestawy i przemyślenia ?

P.S

Pomieszczenie odsłuchowe ma ok 15-max 20m2,  jest częścią kuchni z salonem i korytarzem, razem ok 55m2

 

Edytowano przez slawek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Głupio tak post pod postem ale mam małą aktualizację, finalnie wybrałem jednak amplituner kina - padło na Marantz 7013 do tego już wspomniane M.A Silver 2 na front , Silver FX na tył , no i ostatni nabytek to front Silver C150, pozostaje mi tylko kwestia suba i kabelki. Te ostatnie na tył już mam Melodiki serii Purple Rain ale zastanawiam się nad kablami RCA i łączącymi fronty oraz center. Naturalnym wyborem byłoby chyba postawienie na Melodike ale tu się mocno zastanawiam czy do głośników nie dobrać czegoś innego typu Qed, In-Akustik lub Chord , tu biorę pod uwagę Chord Clearway Speaker albo Qed XT 40 lub Ruby Evolution, z In-Akustik  MSR lub Silver no i na końcu Melodika Purple lub Sugar Brown. Dodatkowo z racji tego że kabel będzie miał długość 2m zastanawiam się nad przekrojem czy w moim wypadku zostać przy 4mm czy zejśc do 3mm, a nawet 2.5mm. Pozostaje mi jeszcze 1-2 szt kabla 2x RCA tu znowu zastanawiam się nad Melodiką Purple lub  QED Performance Audio Graphite, byłbym z góry wdzięczny za porady i sugestie.

 

P.S

Tak na sam koniec chciałbym podziękować chłopakom z S4 Home za użyczenie zestawu Yamaha Atoll , którego niestety nie było dane nawet mi odsłuchać z racji tego że zostałem pogoniony przez żonę której nie podobała się ilość sprzętu w nowym salonie. Ale chłopaki naprawdę pełen profesjonalizm i stanęli na wysokości zadania, szkoda że tego nie dopięliśmy.

Edytowano przez slawek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już kupione, pojutrze będzie u mnie przywiezione przez "osobistego" szofera z UK 😉, także pozamiatane, co do rozbudowania to w grę wchodzi tylko dodatkowy odtwarzacz w stylu w miarę muzykalny blu ray albo cd, inaczej poleciałbym z domu z tymi wszystkim klockami😬. Także to ma być przyzwoity zestaw salonowy który coś tam pogra w kinie i muzyce, bez jakichś wielkich oczekiwań. Jedynym plusem całej sytuacji jest to że dostałem zielone światło od mojej"kierowniczki" na rozbudowę lub ew zmianę sprzętu w pokoju na górze, gdzie będzie starszy Pioneer LX83 z Oppo, tzn albo rozbuduję go o jakiś ciekawy wzmacniacz zintegrowany i dołożę dobre CD, może DAC albo z biegiem czasu całkowicie pozmieniam sprzęt. Ale nie zaproponowaliście kabelków do tego zestawu Marantz - M.A Silver, ktoś coś, jakieś sugestie ?

Edytowano przez slawek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kabelki jak dla mnie bardzo dobre, głośniczki  zyskały na "przejrzystości" i detalu, dużo byłoby pisać, ogólnie jestem zadowolony 👌, to tak pokrótce. Bo mam aktualizację właśnie jedzie do mnie głośnik centralny M.A Gold C150 ( z silvera C150 zrezygnowałem), mam nadzieję i chcę wierzyć że jest to dobry wybór. No i na sam koniec subwoofer, szukam czegoś możliwie nie dużego( wiem wiem , w tym wypadku rozmiar ma znaczenie ale cóż zrobić), no i musi być w białym kolorze. Na chwilę obecną mam dwie możliwości M.A Radius 360HD lub KEF PSW1000.2 , no i zastanawiam się czy warto się nimi zainteresować czy może szukać jakiejś innej alternatywy , pomożecie ?

Edytowano przez slawek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...