Skocz do zawartości

magnat monitor 1000, koda AV-702F czy Fenix?


Marek.

Recommended Posts

Jako, że to mój pierwszy post na forum chciałbym się ze wszystkimi przywitać icon_smile.gif . A teraz do rzeczy, noszę się z zamiarem zakupu jakiegoś stereo do 900zł (już maksymalnie naciągnięta kwota:-) ). Wolałbym raczej nowe kolumny i po nocnych lekturach forum i różnych stron wybrałem kilka opcji: Magnat monitor 880 i 1000, Koda AV-702F i Fenixy Tonsila. Problem w tym, że opinie są tak skrajne, że już nic nie wiem icon_eek.gif . Mam pokój 14m2 słucham głównie lekkiego metalu, rocka i czasem jakaś klasyka się przewinie, filmy rzadko. Posiadam stary wzmacniacz Unitry PW 8040(20W na kanał) i nie ukrywam, że wolałbym go wykorzystać, chociaż na początku, za pare miesięcy mógłbym kupić coś do 250zł. Bardzo proszę Was o radę bo sam już nic więcej nie wykombinuję icon_smile.gif


EDIT: Patrzyłem na te Paradigmy na allegro ale serii 3 nie ma tam w ogóle, widziałem serię 5 ale przenoszą od 90Hz:(((
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devil , nie obraź się ale twoja propozycja nie jest na miejsu , Marek , masz mały pokój - moim zdaniem szukaj monitorów lub niedużych dwudrożnych podłogówek , a najtaniej wychodzi diy , lecz nie wiem czy będzie cię to interesować. 900 zł hmm , ja bym przemyślał sprawe , albo:
diy
używki z drugiej ręki , skłaniałbym się o monitory
właśnie składam monitory na gdn 15/40/5 + vifa dx25tg , pokój mam 16m2 więc tobie też proponuje coś niewielkiego . miałem 2,5 drożne podłogówki największą ich wadą był bass reflex z tyłu zwróć na to uwage , jeśli ustawisz w pobliżu ściany będzie dudnić nieprzyjemnie. z tego co wymieniłeś nic bym nie wybrał . Kody bardzo chwalił sobie Perkoz , ale szczerze to nie zdecydowałbym się na nie ze względu na pomieszczenie . zwróć uwagę , jeśli możesz przesłuchaj :
tonsil siesta sat
dali concept 2
podłogówki ze stajni mission ( takie dwudrożne ok 700-800 zł )
jeśli się wachasz wejdź na
http://diyaudio.pl/index.php?sid=c057246ff...2976a365928493d
i poczytaj w dziale gotowe konstrukcje , zobacz jakie można zrobić dobre kolumny do tej kwoty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysl_17
Czemu nie na miejscu skoro Marek podał konkretne modele które go interesują.
Marek
Pradę mówiąć niedoczytałem o metrażu moja wina.Faktycznie na 14m2 lepiej się sprawdzą monitory lub mniejsze podłogówki.Osobiście polecam Ci zastanowienie się nad jakimiś używkami.W muzyce jakiej słuchasz bardzo dobrze się sprawdzają Paradigmy seri 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem, do podłogówek generalnie skłonił mnie zapas mocy, zdaję sobie sprawę że w pokoju 14-15m ich nie wykorzystam ale podłogówki w razie jakiejś imprezki mogę znieść na dół i się sprawdzą, monitorki wątpię, z bass refleksem z tyłu nie będzie problemu bo klocki stałyby spokojnie z 0,5m od ściany. Czy jak wstawię podłogówki do w miarę małego pokoju to będą grały gorzej aniżeli monitory przy takiej samej głośności? I jeszcze chciałbym zapytać co z tym wzmacniaczem nieszczęsnym icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam pokój 14m2 słucham głównie lekkiego metalu, rocka i czasem jakaś klasyka się przewinie, filmy rzadko. Posiadam stary wzmacniacz Unitry PW 8040(20W na kanał) i nie ukrywam, że wolałbym go wykorzystać, chociaż na początku, za pare miesięcy mógłbym kupić coś do 250zł. Bardzo proszę Was o radę bo sam już nic więcej nie wykombinuję icon_smile.gif



Do rocka dobrze się sprawdzą Feniksy-2 Front Tonsila - mam i chwalę sobie szczególnie mocne uderzenie.
Wybrałem je z dwóch powodów - cena i solidna trójdrożna konstrukcja z podwójnym głośnikiem basowym i sporą objętością pudła.
Poza tym "dwójki" w odróżnieniu do pierwszych Feniksów mają otwór bass refleksu z przodu, co w ciasnych pomieszczeniach ma spore znaczenie.
Nie bój się podłogówek - te mają 90 cm wysokości i są dość smukłe a monitory na podstawkach zajmą podobna ilość miejsca.

Te kolumny są skromne, ale pokrywają w miarę równo całe najważniejsze pasmo.
Nieźle się słucha nie tylko rocka ale także jazzu i klasyki.

Na początek wystarczą w zupełności, jak obrośniesz w piórka to może je zastąpisz czymś za kilka tysięcy.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wykres, a co z tym wzmacniaczem? Nada się na początek? Pomimo dobrych chęci kolegów proponujących klasę wyższe monitory, ja jednak cały czas skłaniam się ku podłogówkom:) Chciałbym mieć zapas mocy na w razie czego icon_biggrin.gif i nie ukrywam, że o wygląd też trochę się rozchodzi hehe icon_biggrin.gif . Jutro lecę na rundę po sklepach posłuchać czego się da i jak wrócę to podzielę się wrażeniami:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki za wykres, a co z tym wzmacniaczem? Nada się na początek? Pomimo dobrych chęci kolegów proponujących klasę wyższe monitory, ja jednak cały czas skłaniam się ku podłogówkom:) Chciałbym mieć zapas mocy na w razie czego icon_biggrin.gif i nie ukrywam, że o wygląd też trochę się rozchodzi hehe icon_biggrin.gif


Spróbuj na początek ze starą Unitrą, jeśli uznasz, że brakuje Ci mocy, to za ok. 300 zł masz duży wybór wzmacniaczy - nowszych Yamaha i trochę starszych Denon czy HK.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem, po odsłuchu kilku opcji wybrałem kody AV702, odpaliłem je w pokoju, chodziło elegancko....i przestało.... Unitre diabli wzięli, jeden kanał strasznie charczy nie wiem czemu. Stąd kolejna moja prośba, szukam teraz na gwałt używanego(ale nie lata 80:-) , słabego(max 2*60-70), dobrego, taniego (do 200-300) wzmacniacza. Poczytałem i podoba mi się Onkyo A-8220 tylko akurat nigdzie go nie ma icon_sad.gif((. Co jest godne polecenia w tej cenie do tych Kod w polaczeniu głównie z melodyjnym metalem, hard rockiem itp.,..?


EDIT: Co myślicie o tych modelach?:

http://allegro.pl/item469151858_bardzo_prz...od_ka_550d.html

http://allegro.pl/item469205649_cyfrowa_ya..._mediasort.html

http://allegro.pl/item472227520_onkyo_a_8420_okazja.html

szczególnie o tym Denonie: http://allegro.pl/item472400401_audiofilsk..._mediasort.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...