Skocz do zawartości

Głośniki dolby atmos w sufit ?


maciek8791

Recommended Posts

Witam mam pytanie odnośnie montażu tych głośników. O ile dobrze zrozumiełem, głośniki certyfikowane Dolby Atmos są to głośniki które są dedykowane do położenia na frontach, po to żeby dźwięk odbijał się od sufitu. Ja niestety mam belki na suficie więc rozprowadziłem kable w salonie w suficie - zrobiłem dwa takie wyprowadzenia. Z tego co zrozumiałem, to te głosniki dolby atmos mają dać delikatne efekty typu deszcz, albo jak samolot przelatuje nad głową itd. W tym momencie wychodzi mi na to,  że wystarczą jakieś niedrogie głośniki sufitowe, a nie żadne głośniki dolby atmos - bo te do DA są pod kątem ustawione i nie bardzo jest je jak na suficie założyć - zgadza się?

Dajcie znać czy ta moja koncepcja w ogóle jest słuszna. Nie wiem czy dobrze zrozbiłem że wyprowadziliśmy te kable na suficie (po lewo i po prawo od miejsca gdzie siedzi słuchacz) ale tak widziałem na rysunkach dot. dolby atmos - tam nawet były 4 głośniki.

pozdrawiam - Maciek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny stawiane na frontach okrelsa sie często mianem Dolby Atmos Enabled. Prawdziwa konfiguracja Atmos to głośniki w suficie (TOP) lub można tez skorzystać z głośników HEIGHT, umieszczanych pod sufitem na ścianie z przodu i z tyłu. Często korzysta się z tej druiej opcji, bo jest to jedyna która obsługuje oba formaty na raz czyli Atmos i Auro 3D, ale A3D to raczej cos co nie ma szans zaistnieć na rynku kina domowego, jest wypierana przez Atmosa i mało materiału wychodzi, chociaż podobno wrażenia są znacznie lepsze niz Atmos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...