Skocz do zawartości

Zamknięte słuchawki wokółuszne bezprzewodowe do 400zł


Recommended Posts

Witam. Od razu mówię, że wiem o tym, że jest wiele tematów o podobnej nazwie, ale przejrzałem wiele już takich tematów i dalej nie odnalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Jakie słuchawki bezprzewodowe wokółuszne kupić do 400zł? Głównym problemem jest to, że po prostu nie mam gdzie przesłuchać słuchawek. W mojej okolicy jest bardzo ubogi wybór. Zależy mi na dźwięku, który będzie blisko ucha, a nie zza poduszki jakby.  Najlepiej żeby była to konstrukcja wokółuszna, zamknięta, bo będę używał tych słuchawek głównie poza domem z telefonem. Słucham wszelakiej muzyki gitarowej od akustycznej po ciężki metal. 400zł jest już maksymalną kwotą jaką mogę zapłacić. 

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu unikasz podłączania słuchawek przewodem do sporego telefonu. Słuchawki dokanałowe z reguły mają na krótkim kablu jakiś nieduży odbiornik. Ten xDuoo jest tu niewielkim sterownikiem, który może służyć jako karta dźwiękowa USB do słuchawek. Problem w tym ze większość słuchawek bluetooth w tym pułapie cenowym oferuje dość ciemne brzmienie którego chcesz uniknąć. Ich elektronika również z zasady pozostawia wiele do życzenia. Dlatego trudno będzie Ci znaleźć coś co będzie odpowiednie. Dużo słuchawek bluetooth przewidzianych na ulicę ma mocny bas który przykrywa resztę pasma.

Takki adapter można zawiesić na szyi jak wisiorek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MobyDick napisał:

Tu unikasz podłączania słuchawek przewodem do sporego telefonu. Słuchawki dokanałowe z reguły mają na krótkim kablu jakiś nieduży odbiornik. Ten xDuoo jest tu niewielkim sterownikiem, który może służyć jako karta dźwiękowa USB do słuchawek. Problem w tym ze większość słuchawek bluetooth w tym pułapie cenowym oferuje dość ciemne brzmienie którego chcesz uniknąć. Ich elektronika również z zasady pozostawia wiele do życzenia. Dlatego trudno będzie Ci znaleźć coś co będzie odpowiednie. Dużo słuchawek bluetooth przewidzianych na ulicę ma mocny bas który przykrywa resztę pasma.

Takki adapter można zawiesić na szyi jak wisiorek.

Mi właśnie zależy na tym, aby bass nie zalewał reszty pasm. Miałem Edifiery W830BT i powiem tyle, że nadają się tylko i wyłącznie do muzyki z mocnym bassem, do rocku albo metalu ani trochę się nie nadawały. Ogólnie myślałem też nad jakimś odtwarzaczem w który mógłbym wsadzić karte pamięci z muzyką i do tego jakieś słuchawki, ale w tym przedziale cenowym raczej się nie zmieszczę. 

Mimo wszystko i tak wolałbym bt, poniewać ogólnie są praktyczniejsze w czasie gdy używam telefonu. Może są jakieś wyjątki o w miarę jasnym brzmieniu ?

Edytowano przez Arek413
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba mnie nie zrozumiałeś :) . Waśnie większość słuchawek bluetooth w tym przedziale cenowym ma brzmienie jakiego chcesz uniknąć. To połączenie które zaproponowałem powinno dać dźwięk jaki chcesz i ten  xDuoo XQ-23 podłaczony z telefonem po bluetooth stanowi taki mały odtwarzacz z dobrym dźwiękiem i masz bardzo dobre słuchawki warte znacznie więcej a do tego niezły DAC/Amp słuchawkowy działający po bluetooth. Ten sprzedawca mocno obniżył na niego ostatnio cenę bo wszedł nowszy model i widać ma go spory zapas. Niedawno kosztował 200 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MobyDick napisał:

No to chyba mnie nie zrozumiałeś :) . Waśnie większość słuchawek bluetooth w tym przedziale cenowym ma brzmienie jakiego chcesz uniknąć. To połączenie które zaproponowałem powinno dać dźwięk jaki chcesz i ten  xDuoo XQ-23 podłaczony z telefonem po bluetooth stanowi taki mały odtwarzacz z dobrym dźwiękiem i masz bardzo dobre słuchawki warte znacznie więcej a do tego niezły DAC/Amp słuchawkowy działający po bluetooth. Ten sprzedawca mocno obniżył na niego ostatnio cenę bo wszedł nowszy model i widać ma go spory zapas. Niedawno kosztował 200 zł.

Czyli po prostu będę odtwarzać muzykę na telefonie, a dźwięk będzie szedł z tego małego cośka? Ogólnie wydaje mi się, że w tych CAL przydałby się recabling. Może są jakieś jeszcze lepsze słuchawki do ok.300 zł do rocku? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie znajdziesz lepszych słuchawek na ulicę, szczególnie do rocka w tej cenie :) . Polecam przeczytać to :

https://twojepc.pl/artykuly.php?id=Test-Recenzja-Creative-Aurvana-Live!2

Moim zdaniem ich fabryczny kabel dźwiękowo jest zupełnie dobry.Bardzo łatwo do nich zrobić lepszy kabel kupując odpowiedni przewód i 2 wtyczki jack 2,5 mm i 3,5 mm, bo jest  łatwo wymienny.

CAL pierwszej generacji zyskują po recablingu. Przy CAL 2 często ludzie narzekają że ciągle im się kabel urywa  . Mam je dość dawno i mimo że parę razy nim o coś zawadziłem to działa bez problemu. Zwykle się po prostu wypiął po czymś takim.

22 minuty temu, Arek413 napisał:

Czyli po prostu będę odtwarzać muzykę na telefonie, a dźwięk będzie szedł z tego małego cośka?

Tak własnie do tego to służy  :) . Do tego można przez to rozmawiać przez telefon. Może być równocześnie połączone z dwoma telefonami po bluetooth i dodatkowo moze być podłączone np. do komputera po USB :) . Można też tym sterować odtwarzaniem muzyki z telefonu lub komputera.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...