Skocz do zawartości

XIAOMI MI 9T - szum, syczenie w dousznych słuchawkach


Recommended Posts

Witam po zakupie XIAOMI MI 9T i słuchawek dousznych creative aurvana trio napotkałem na dziwny problem. Otóż po ich podłączeniu do telefonu występuje uciążliwe syczenie, szum. Zaznaczam że słuchawki są dobre, testowane na kilku innych telefonach m.in. IPhone SE czy samsung galaxy S9.  Jest to problem uciążliwy i dyskomfortowy. Chciałbym się dowiedzieć czy problem ten da się rozwiązać i ewentualnie w jaki sposób ? Czy w ostateczności telefon trzeba będzie oddać i zrezygnować z tego modelu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak soft jest najnowszy. Wszystko oficjalne i tak było na 10.3.6  tak samo jest na 10.3.9, nie wiem co robić czy oddawać telefon na gwarancje czy co, skoro w tańszych marketowych słuchawkach nie występuje taki efekt. Czytałem trochę o niższej impedancji na słuchawkach i tematy związane z reduktorami, ale no nie jestem pewny. Polecany reduktor iFi Audio iEMatch + 3.5mm no kosztuje 250 zł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten telefon nie ma przypadkiem gdzieś w ustawieniach wzmocnienia sygnału lub impedancji słuchawek ?

Inne rozwiązanie to zewnętrzny układ dźwiękowy. np. TempoTec Sonata HD za ponad 100 zł na aliexpress

Na pewno warto było by sprawdzić czy na innym egzemplarzu również występują takie problemy.

Również kształt charakterystyki pasma przenoszenia może wpływać na to że słychać szum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...