Skocz do zawartości

Wybór głośników 5.1/ kino domowe


fuma93

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Serdeczna prośba o pomoc w wyborze głośników do nowego mieszkania. Salon-prostokąt,  (połączony z anseksem), łącznie około 21 metrów, sam salon około 13m. Obecnie w moim domu rodzinnym mam amplituner marki Sony STR-DG500 + 2 głośniki SSE-357V. Ich brzmienie jak najbardziej mi odpowiada i chciałbym pójść w tym kierunku. Niestety kolumny sa zbyt duże i muszę poszukać nowego rozwiązania. W mieszkaniu wypuściłem już kable w ścianach na wysokości 100cm (2 przód i 2 na tył za kanapa). Szukam jakiegoś zestawu 5.1, np:

https://www.olx.pl/oferta/harman-kardon-bds570-subwoofer-i-glosniki-CID99-IDA9MGl.html

Pytanie czy to ma w ogóle jakiś sens?

Moze zostawię obecny wzmacniacz i poszukam samych głośników 5.1? Czy macie do polecenia jakiś zestaw, który będę mógł powiesić?

Z góry bardzo dziękuje za pomoc! 

Fajnie jakbyśmy się zmieścili chociaż do tych 1500zł. Jeśli nie to postaram się jeszcze coś dolozyc :)

Pozdrawiam,

Filip

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

bardzo dziękuje za odpowiedz! 

Naprawdę nie znajdę żadnych głośników 5.1, które w miarę przyzwoicie będą odtwarzać głównie seriale z netflixa + muzykę (house/hip hop) poniżej 4 000zł?

Teraz wpadł mi w ręce taki sprzęt:

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-zestaw-kina-domowego-denon-5-1-dht-1311-xp-CID99-IDx2l0u.html

Tutaj również szkoda kasy?

Jeśli już nawet pójdę w raty to co proponujecie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu dałbym sobie spokój z tego typu "wynalazkami". Sam przez wiele lat użytkowałem plastikowy zestaw "kina domowego", który nijak się ma nawet do budżetowego zestawu, który mam teraz albo do tych z przedziału 4000 - 5000 PLN proponowanych przez branże. Jeżeli nie stać Cię na całość to kup jakiś używany ale sensowny amp AV plus 2 fronty a potem z czasem rozbuduj to o kolejne klocki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba, chciałbym ci podziękować, że tak dzielnie towarzyszysz mi w tej konwersacji :)!

Zaden większy sub mi się niestety nie zmieści, wiec muszę pozostać przy tym modelu, jeśli w ogóle jakiś chce. 

Ostatnio byłem na odsłuchu satelitek Bower Wilkins m1 i przyznam, ze byłem bardzo miło zaskoczony. 

Znalazlem używki na Allegro 5.0 w dobrej cenie.

Czy taki zestaw podejdzie do mojego obecnego amplitunera AV?

Sony STR-DG500

 

Z góry dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...