Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 10 000


muras87

Recommended Posts

Witam wszystkich,

W październiku deweloper oddaje mi mieszkanie, także dobra pora na zakup sprzętu audio. Zestaw podłączony będzie pod TV i konsolę, w zestawie musi być odtwarzacz CD plus opcja puszczania spotify bez TV/PS. Ze słuchanej muzyki - dużo metalu, muzyka filmowa i jakieś synthy. Brzmienie - lubię czysty, szczegółowy dźwięk bogaty w detale. Zamieszczam układ pokoju. Na czarno - dostawiona ściana, na czerwono - kanapa z której będę słuchał, na niebiesko miejsce ustawienia TV i zestaw. Będę wdzięczny za sugestie jakie zestawy przesłuchać. 

Audioforum.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

W tym budżecie musisz iść do salonu odsłuchać 5-6 propozycji i odsiać 4. A dwie faworytów wziąć do domu.

Moim zdaniem wybór jest spory i tak samo można wybrać dobry sprzęt jak i strzelić sobie w kolano wybierając na forum.

Cambridge CXA60+CXC+Malina + HEco Aurora 700 albo ELAC Uni Fi FS

ATOLL in 100 + IEast + Yamaha CDS700 + Monitor Audio Silver 100

Słuchałeś już czego kolwiek? Bo wybór na prawdę spory. Ile masz do nas?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Oczywiście, że należy zacząć od wizyty w dobrym salonie audio i złapać choćby wstępne rozeznanie jakie brzmienie jakich firm Tobie się podoba. Możliwości jest bardzo dużo. Wybór sprzętu przed odebraniem mieszkania nie jest dobrym pomysłem. Z doświadczenia wiem, że lepiej najpierw będzie się umeblować aby znać możliwości gabarytowe dla ustawienia sprzętu, czy będą to kolumny podłogowe czy większe podstawkowe, jak będzie z akustyką (powierzchnie twarde, miękkie w pomieszczeniu) itd. Budżet jest fajny i daje spore możliwości. Na pewno wzmacniacz plus odtwarzacz strumieniowy, może CD i kolumny. Dopóki nie zaczniesz odsłuchów, można doradzić 20 zestawów i dalej nic nie będziesz wiedział konkretnie. Jeśli lubisz takie granie, zwróć uwagę na firmę Marantz i np. wzmacniacz PM6006, odtwarzacz sieciowy NA6006 i CD6006. Grają szczegółowo, dynamicznie i przestrzennie nie tracąc muzykalności. DO tego np. kolumny Audio Academy Hyperion IV lub Pylon Audio Diamond 25.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2019 o 19:59, S4Home napisał:

Witaj,

 

W tym budżecie musisz iść do salonu odsłuchać 5-6 propozycji i odsiać 4. A dwie faworytów wziąć do domu.

Moim zdaniem wybór jest spory i tak samo można wybrać dobry sprzęt jak i strzelić sobie w kolano wybierając na forum.

Cambridge CXA60+CXC+Malina + HEco Aurora 700 albo ELAC Uni Fi FS

ATOLL in 100 + IEast + Yamaha CDS700 + Monitor Audio Silver 100

Słuchałeś już czego kolwiek? Bo wybór na prawdę spory. Ile masz do nas?

 

 

Dzięki za sugestie co do zestawów. Najpierw chciałbym mieć jakieś propozycje zestawów bogatych w szczegóły, które się nie gryzą (podzespoły), a potem z tego wybrać. Do Oświęcimia mam 300 km, także trochę daleko.

Dnia 6.08.2019 o 11:14, Q21 napisał:

Witaj,

Oczywiście, że należy zacząć od wizyty w dobrym salonie audio i złapać choćby wstępne rozeznanie jakie brzmienie jakich firm Tobie się podoba. Możliwości jest bardzo dużo. Wybór sprzętu przed odebraniem mieszkania nie jest dobrym pomysłem. Z doświadczenia wiem, że lepiej najpierw będzie się umeblować aby znać możliwości gabarytowe dla ustawienia sprzętu, czy będą to kolumny podłogowe czy większe podstawkowe, jak będzie z akustyką (powierzchnie twarde, miękkie w pomieszczeniu) itd. Budżet jest fajny i daje spore możliwości. Na pewno wzmacniacz plus odtwarzacz strumieniowy, może CD i kolumny. Dopóki nie zaczniesz odsłuchów, można doradzić 20 zestawów i dalej nic nie będziesz wiedział konkretnie. Jeśli lubisz takie granie, zwróć uwagę na firmę Marantz i np. wzmacniacz PM6006, odtwarzacz sieciowy NA6006 i CD6006. Grają szczegółowo, dynamicznie i przestrzennie nie tracąc muzykalności. DO tego np. kolumny Audio Academy Hyperion IV lub Pylon Audio Diamond 25.

Pozdrawiam,

Michał.

Dzięki, generalnie całe mieszkanie jest już zaprojektowane, także wiem mniej więcej o gdzie będzie i ile mam miejsca (sporo, bo 2,5 metra w kolorze niebieskim jest tylko na TV+ konsolę+ sprzęt audio przeznaczone, zmieściłby się i dwumetrowe kolumny), mogę ewentulanie nanieść meble na mapę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...