Skocz do zawartości

Jak utemperować delikatnie wysokie tony ?


RS75

Recommended Posts

Witajcie.

Coraz więcej płyt w kolekcji, dźwięk różnoraki, od pewnego czasu zaczynają mnie delikatnie "męczyć" wysokie tony w moim zestawie.

Chciałbym wymienić kable głośnikowe (aktualnie są to Hotline Blue). Mogą być oczywiście używane (nawet lepiej), maksymalnie 100zł za metr kabla.

Potrzebuję czegoś, co delikatnie "wyciszy" lub "utemperuje" górę. I tak mnie coś strzyka, że kabel głośnikowy to będzie strzał w dziesiątkę. 

Dziękuję za dobre rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbuj głośnikowy Solid Core No 2 Pro powinieneś dostać to czego szukasz, dodatkowo otrzymujemy szerszą scenę oraz lepsza podstawę basowa.
Mam głośnikowy, rca oraz zasilający tej firmy i szczerze polecam, producent daje ładne rabaty na swoje kabelki, bez problemu można pożyczyć i oddać jak nie podejda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie raczej interesuje kabel głośnikowy, w zasilające przy cenie mojego zestawu po prostu nie wierzę. Ma być solidny, porządny wtyk, dobra instalacja elektryczna to podstawa. Kabel do prądu za 1000zł to ostatnia rzecz w jaką bym zainwestował. Jak niby to ma utemperować wysokie tony, tak na marginesie......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączyłem u siebie melodike, dźwięk zrobił się żywy i efektowny, fajny miękki bas, lecz niska średnica trochę wycięta, przez co wokale nie miały masy, góra wyostrzona, gra dźwiękiem typu "do przodu"

Testowane na trzech zestawach i w żadnym nie grało to przyjemnie, tylko efektownie.

Kabel ciekawy ale do KD

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kamill00 napisał:

Mnie wysokie też ,,męczyły".

Całkiem przypadkowo wpadł mi w ręce kabelek Tellurium Q Blue dokładnie taki o którym wspomina Janusz.

Jest lepiej.......także również polecam Q Blue.

Pojutrze przyjeżdża Q Black, ale do 2 systemu.

Mnie męczyły i wysokie i bas zatykający uszy, wzmak lampowy zakończył męczarnie :D Kable to są do dopieszczenia a nie do pozbycia się czegoś , zapytajcie Bogusława bo chyba wiele kabli przerobił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze napisałem na samym początku, jestem zadowolony z tego co słyszę, ale są pewne płyty, nagrania, które tak jakby za bardzo pchały się w "jasność". Nie chcę kablem głośnikowym stworzyć efektu "pokrętłem sopran w lewo", nie o to chodzi. Wiem, że kablem głośnikowym da się to dopieścić - wyregulować. Interkonektem mi się udało, choć i tutaj jeszcze mam pole do manewru, jednak najpierw zostanę przy głośnikowych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
39 minut temu, MarcinBest napisał:

A który model polecacie Van Den Hula?

39 minut temu, MarcinBest napisał:

A który model polecacie Van Den Hula?

Polecam van den hul cs 122 hybrid

 

Dnia 16.10.2019 o 08:51, 1Ender napisał:

@S4Home

Klasyczny wzmacniacz bez pierdół, daca etc. Źródło Chromecast, ale który @KOSA606  chcesz?

Kolumny zaproponował Piotrek. 

Masz tu link do Kolegi @Pumpurek  zapytaj co może zaoferować. 

https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek?order=pd&bmatch=engag-global-cl-dict42-uni-1-5-1002

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DiBatonio napisał:

I znowu kablami temperowanie wysokich 😁

Wstaw dwa panele PT80 i zobaczysz co się poprawi, myślę, że nie tylko wysokie, kabelkami można dopieścić, VdH jak najbardziej.

😁

No to trzeba działać. Myślisz że grubość 10 cm starczy na początek? Dać za kolumnami ? 

A co do VdH 122 hybrid coś o nim czytam że ma mieć srebrzoną miedź.  Nie rozjaśni mi to nic ? Bo mam już jasno że hej i właśnie szukam ciemniejszej strony z łagodna góra ale bez zamulenia. Janusz jeszcze poleca Tellurium Q ultra blue.  Co Tu testować ?

Panele to nie ma dyskusji, już od dawna się łamię no i nadeszła pora. Czytałem że danie za kolumna wpływa na wysokie a że mam tylny bass-reflex to i na basie też pomoże . Tak sądzę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak PT80 dajesz za kolumny, ale to wyświechtana regułka,  bo może się okazać, że u Ciebie lepiej wyjdzie między  kolumnami, a napewno jeśli chodzi o bas, to takie panele wstawia się po przekątnej w narożniki,  wtedy jego efektywność wzrasta, bo działa podobnie do pułapki basowe(ale ich nie zastąpi).

Robią też robotę w miejscu pierwszych odbić, sprawdzisz to sobie na lusterko 😊

Musisz zobaczyć, dwie sztuki to mało, generalnie u mnie mogły by wystarczyć, albo zbyt mocno przetłumić, bo adaptację już mam mało wiele zrobioną, ale w pustym akustycznie niezaadoptowanym może być za mało 2szt.

Żeby sobie nie robić dużych kosztów zacznij od dwóch,  wtedy w miarę tego jak masz urządzony pokój masz dowolność w przestawianiu paneli.

 

Panele z mega-acoustic takie 60x120 powinny być ok 

Masz jeszcze innych producentów, niektórzy tańsi są  od MA.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asound są jeszcze tańsze.  😁

Nie polecę VDH,  bo nie miałem z głośnikowymi do czynienia, ja tylko Albedo Monolith 😁

VdH miałem kiedyś tylko IC the Wave bo kolega podrzucił 3  sztuki różnych RCA, Albedo Blue, VdH The Wave i jakiś WireWorld za niego mialem wybierać, który lepszy 😁, wybrał co innego, bo zadziałało słowo klucz 😁

Te Wave akurat mnie się na ten czas spodobał, bo grał przyjemnie, spokojnie z "aksamitną" górą, przy tym całkiem rozdzielczo, ale to u mnie z moją elektroniką wtedy.

The Wave jest o tyle fajny, bo ma impedancję 75 Om i może być też wykorzystany jako coaxial.

Musisz wypożyczyć za kaucją i sprawdzić, nie mogę ci wskazać co masz brać, bo każdy ma inne oczekiwania, inną elektronikę o warunkach akustycznych już nie wspomnę. A tej kablami nie naprawisz i tyle.

Z hybrydami od VdH trzeba (podobno) uważać i sprawdzić w swoim systemie (jak każde zresztą), zdania są różne, ale chyba przeważają te, że są klarowniejsze, a ty chcesz górę lekko stonować.

Tak naprawdę dwa panele wyjdą Ci taniej, a efekt jest łatwiejszy do przewidzenia, kwestia ich ustawienia i masz więcej możliwości, a przy okazji możesz zyskać jeszcze coś 😛

Pzdr

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...