Skocz do zawartości

Jak utemperować delikatnie wysokie tony ?


RS75

Recommended Posts

Dnia 8.11.2019 o 13:57, Gaspar napisał:

Podepnę się pod temat. Ktoś podpowie może, czy do kolumn z podłączeniem bi-wire lepiej wybrać 4 kable nieco słabszej jakości (Tellurium Q Ultra Blue) czy dwa lepszej na zmostkowanym połączeniu (Tellurium Q Black II)? 

Hej Gaspar. Ale pytanie czy jak w temacie tego wątku czy coś chcesz w dzwieku "poprawić" tj czego oczekujesz ? Wg opinii forum ultra blue to właśnie łagodzenie bez utraty detalu. BLACK II to raczej podanie pełnego detalu ale i pełnej góry bez łagodzenia. Nie wiem co inni sądzą ? 

A jakie masz kolumny ? Jakie przetworniki do wysterowania. ? I myśląc o kablu w kontekście bi-wire - moje zdanie subiektywne - jak zapodasz cienkiego druta to na niskich Tonach przy większym przetworniku może być słabo u mnie tak było i wówczas dwa cienkie w bi-wire poprawiają. Natomiast jeśli masz fajny kabel o dobrym przekroju to - zakładam że Wzmak to nie lipa - wysteruje ci przetworniki jak trzeba. 

Oba kable o które pytasz to bardzo dobre konstrukcje o dobrym AWG więc ja bym się nie obawiał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Kolumny to trzydrożne Monitor Audio Silver 10, wzmak Marantz PM8006. Mam dość czułe ucho na wysokie częstotliwości, więc chciałbym nieco przyćmić górę, bez utraty detalu całości (nie wiem, czy dobrze tłumaczę). Czytałem wiele opinii na polskich i brytyjskich forach audiofilskich, że kable Tellurium zmiękczają i ocieplają brzmienie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaspar ja właśnie parę kabli przerobiłem i wniosek mam taki - nie ma jednych super kabli które "robią dobrze w każdym ukladzie" więc jak i ty szukałem . Poprostu trzeba podłączyć i słuchać aż się znajdzie.
Mialem Kimber 8PR I Kimber 8TC I graly mi bardzo fajnie z Musical Fidelity M6500i I z kolumnami sporymi DIY na przetwornikach Usher i SB-ACOUSTIC. Zmieniłem kolumny na Tannoy definition DC10Ti no I zaczęło się kablowanie bo Kimber już nie był ok. Ani ten tańszy ani drogi pomimo super ocen. Jak chcesz wpadnij to ci je pożyczę posłuchasz u siebie ale na razie nie sprzedaje ich bo myślę o drugim systemie a salidne druty na wtykach WBT.

Co do Tellurium Q ultra blue to dokładnie z taką samą opinią się spotkałem więc ni jak trzeba sprawdzić na żywo. :) Uwazam, że to dobry kierunek o czym też koledzy powyżej napisali.
Jeśli chcesz mam nowy taki kabel 5 metrów w jednym kawałku. Jeśli chcesz go pisz na privata dogadamy się . Cięzko z drugiej ręki go dostać



Wysłane z miłości do muzyki

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po testach , po czasie muszę się z kolegami zgodzić. U mnie VdH model The wind głośnikowy zaltwil sprawę. Jest też interkonekt the second choc choc to już kropka nad i.


Wysłane z miłości do muzyki

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Dnia 14.11.2019 o 08:51, S4Home napisał:

To na pewno dobry kabel. Ale czy wprowadzi zmiany których oczekujesz przy tym zestawieniu. Obawiam się że nie koniecznie. Znam to połączenie. Sprawdź kable węglowe van den hul. 

Jeśli one nie pomogą to po prostu wzmak do zmiany. 

A do wzmacniacza technics su-g700m2 w połączeniu  z kolumnami proac dt8... kable które złagodzą górę,  detal się raczej zachowa bo wzmacniacz nic nie pomija 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...