Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze zestawu kina domowego


kaem92

Recommended Posts

Witam, jestem świeżo po zakupie nowego TV i o ile obraz jest bez zarzutu, o tyle dźwięk pozostawia wiele do życzenia. Mam nadzieje że mnie za to nie zlinczujecie, ale do tej pory korzystałem z głośników 5.1 Creative połączonych z laptopem kartą zewnętrzną. Powstał jednak pomysł złożenia zestawu KD z amplitunerem, tak żeby zebrać wszystkie urządzenia w jednym systemie audio - PS 4, Netflix z TV, okazyjnie laptop. Główne zastosowanie to konsola/filmy, okazjonalnie muzyka. Pokój jest nieduży ( w załączniku prowizoryczny schemat wraz z metrażem) dlatego zastanawiam się czy inwestycja w zestaw kolumn nie będzie przerostem formy nad treścią i czy nie lepiej zainteresować się zestawem małych satelitek + sub (wpadł mi w oko zestaw bose Acoustimass). Budżet raczej skromny, bo nie chciałbym na start wydać więcej jak 2-2,5 tyś. zł. Sprzęt może być używany. Z góry dziękuję za porady.

Edit: Mam okazję zakupu zestawu wharfedale Crystal 40 5.0 za 600zł, warto się w to pakować? Opinie są nieco rozbieżne.

pokoj.jpg

Edytowano przez kaem92
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poszperałem na forum i nabyłem nieco rozeznania w temacie. Skłaniam się ku zakupowi zestawu głośników 5.0 Quadral Quintas 500 bądź 5000, albo Koda Taga 606. Mam możliwość kupienia zestawu QQ 500 z amplitunerem onkyo tx-sr307, jednak wydaje mi się że lepiej postawić na wyższy model ampli. Ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat takiego zestawu? Dodam że zależy mi na obsłudze 4k, więc dobrze by było gdyby amplituner posiadał 4k passthrough, no chyba że istnieje możliwość przesłania na amplituner samego dźwięku, bez straty jakości w porównaniu do hdmi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...